Miert baj ha akar?

Figyelt kérdés

Miert baj ha a gyerek akar es nem szeretne?

Te nem akarsz semmit ?

Miert kell raszolni ezert?

" nem akarok hanrm szeretnek" falra maszok ettol



2020. szept. 23. 00:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
Neked oké mert egy újabb közmunkást nevelsz de aki értelmes intelligens embert akar felnevelni, az már az elejétől arra szoktatja, hogy a társadalmi normákat betartsa.
2020. szept. 23. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Van, amikor az akarok a helyes és van amikor a szeretnék. Ezt kell megtanítani a gyereknek
2020. szept. 23. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Mert a normálisabb szülő igyekszik megtanítani az alapvető viselkedési szabályokat a gyerekkel.

Én meg az olyan szülőktől mászok falra akik mindent elnéznek a gyereknek, és ezért inkább prolit nevelnek a gyerekből, kérdező.

2020. szept. 23. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%

Mert ha azt mondja akar mondjuk egy csokit, az követelőző. Ha úgy mondja szeretne, akkor a vágyát fejezi ki.

De ha te ezt felnőtt fejjel nem fogod fel, akkor nyilván feleslegesen is magyarázzuk

2020. szept. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
40%

Az akar az olyan, mintha járna neki, minden erőfeszítés nélkül. Követeli, nem tűri, ha nem lesz meg.

Míg, ha szeretné, az alázatosabb, az is benne van, hogy nem kapja meg.

2020. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Derjaderja ***** válasza:
81%

Az "akar" szót is lehet használni olyan dolgokra, amiket én akarok és tőlem függenek és elég határozott tervek. Pl "ma a piacra akarok menni", főleg akkor ha ez nem egy egyeztetés mondjuk a párommal, hogy hogy osszuk be a napot. Vagy pl "én is ilyen cipőt akartam venni".


Ha vki más segítsege, hozzájárulása, megértése kell a dologhoz, akkor a "szeretnék" szót illik használni. Pl ha a gyerek csokit "akar", azt nyilván nem magànak fogja megvenni a pénzéből, hanem az egy burkolt kérés. Ez esetben fontos az udvariasabb formát hasznàlni.

2020. szept. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
Mert alap.
2020. szept. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

Én is falra mászok ettől. Én ugyan rá nem szólok, én is akarok egy csomó mindent. Így kell meghunyászkodó nyuszikat nevelni, hogy még csak ki se mondhatja, ha akar valamit.

Nem attól lesz értelmes, intelligens valaki, ha a társadalmi normákat betartja. Petőfi Sándor pl nem sok társadalmi normát tartott be.

Én NEM AKAROK alázatos gyereket nevelni.

2020. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Derjaderja ***** válasza:
86%
A tisztelet, illem az nem alázatosság. Tiszteletet és büszkeséget is kell tanítani a gyereknek, pont azért, hogy a lelki tartása, jó önertékelése, büszkesége vagy konfliktusmegoldó készsége hiányát ne prosztó stílussal kompenzálja, illetve helyén tudja kezelni azokat, akik ezt teszik.
2020. szept. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
44%
8as oké, akkor AKARJ társadalmilag kitaszított, deviáns gyereket nevelni :-D Hajrá hajrá
2020. szept. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!