Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős korukban lesznek...

Mennyi idős korukban lesznek a kisgyerekek értelmesebbek?

Figyelt kérdés
Olyanokra gondolok, hogy pl. nem kezd el azért hisztizni, hogy azt akarja, hogy essen az eső, mikor épp hétágra süt a nap vagy például nem hajlandó felpróbálni egy cipőt, ha mégis ráadnák, akkor hiszti van, vagy ha pl. hogy a fagyi elolvad, ha nem eszi meg, attól is kiakad, hogy nem is eszi, de a fagyasztóba tenni se lehet, de ne is olvadjon el. Ezek meddig tartanak el? Olyan aranyosak tudnak lenni, de én ilyenkor nem tudom sose, hogy mit kell csinálni? Úgy értem sajnálom szegényeket, de így működik a világ, ezzel nem lehet mit csinálni, én nem tudom megérteni, hogy ezen mit sírnak, vagy hogy lehet ezt velük megértetni, hogy kár sírni, úgyis ez van. A szülők hogy bírják ezt egész nap?
2020. szept. 23. 16:36
 1/8 anonim válasza:
87%
Ez egy folyamat. nem ugrásszerűen működik.
2020. szept. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nyilván gondoltam, de általában mennyi idős korukra jutnak el eddig? A családban sok a három éven aluli és a hat éven felüli gyerek. Közte nincsen. Nyilván feltűnt, hogy a hat éves már tök értelmes, a 2.5 éves meg még ordít, ha az összecsócsált kifli kettétörik.
2020. szept. 23. 16:49
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem egész nap megy ez. Mindig vannak időszakok, amik jönnek és elmúlnak. Az a gyerek aki hisztizik, mert elolvad a fagyi Ja, már fel tudja fogni, hogy ez van, nem tud mit tenni vele. Ettől meg hisztizhet miatta ha épp olyanja van.
2020. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Lányom ilyen szintű dolgokon sose hisztizett,

viszont sokkal kiborítóbb tud lenni még 5 évesen is ennél.

Például nem hajlandó felhúzni a nadrágját, mert kitalálja hogy nem jön fel (anélkül hogy meg se próbálná) és annyira belelovallja magát, hogy nem fogja fel, hogy 1, vagy felhúzza és mehet le játszani, 2, vagy nem és marad fent... inkább sír, toporzékol... pedig értelmes.

2020. szept. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%

Az én gyerekem hisztis kislány volt. De ilyenek miatt sosem sírt amiket leírtál.

Inkább mindig a tárgyakért ment a hiszti. Mai napig is előfordul de nagy átlagban azt olvastam hogy hét éves korukban jön meg a magához való eszük.

Az én kislányom most 7 éves. És azt tapasztalom hogy ez tényleg igaz. Az állandó meséket felváltották a természet filmek. Az állatok iránt különösen érdeklődik.

Mondjuk nekem szerencsém volt vele. Mert mindent elsőre megértett 2 éves kora ota amikor elvettem tőle a pelenkát szoba tiszta lett éjjel nappal.

A ceruzát a kanalat az evőeszközöket is nagyon szépen használja az első perctől fogva. Ahhoz képest amiket a szülőin hallottam van olyan 1 osztályos aki kézzel eszik.

Én és a párom elég nagy szájuak vagyunk és a gyerek rengeteg csúnya szót ismer. De nem beszél csúnyán. Tudja hogy neki nem szabad mert büntetés jár érte.

Nemszabad őket mindenért megsajnálni. Volt hogy miis abba a hibába estünk hogy megkapott mindent annak ellenére hogy jó vagy rossz volt e az oviban. De már tudom hogy ezzel a gyerekemnek teszek rosszat. Meg kell tanulniuk hogy az életben minden áldozattal jár. És a dühüket amiket hisztibe folytanak hogyan kezeljék. Persze ezt nem lehet elvárni egy egészen pici gyermektől. Nekünk szülőknek kell őket rávezetni. És nagyon fontos hogy az első pillanattól kezdve arra nevelni hogy nagyon fontos hogy a szülőre hallgasson. Mert ha elkanászodik nagyon nehéz lesz.

2020. szept. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyénfüggő!
2020. szept. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%
Változó, hogy mennyi idős korukra és nagyban függ attól, hogy a szülő mennyit foglalkozik ezekkel. Ugyanis többek között az IS a dolga egy szülőnek, hogy ilyen alapvető dolgokat elmagyaráz, megtanít a gyereknek. Nem eltűrni kell, hanem magyaraázni, válaszolni a kérdéseire (igen, baromi idegesítő, hogy mindenre jön a következő "miért?", de ez van). Ugyanis ebből tanul a gyerek. Minél hamarabb van értelmes "lényként" kezelve, annál hamarabb meg fogja érteni ezeket. Tudod, a gyerek nem hülye, csak még kicsi és tapasztalatlan.
2020. szept. 23. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyénfüggő.

Ha ezeket nézzük a 4,5 évesem 100x értelmesebb a 7 éves testvérénél

2020. szept. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!