Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ateista szülők kisgyerekekkel!...

Ateista szülők kisgyerekekkel! Nálatok hogy néz ki egy karácsony/húsvét?

Figyelt kérdés

Beadjátok a gyerekeknek a szokásos "Jézuskás mesét" és adtok ajándékot? Díszítetek karácsonyfát?

Tényleg csak az ateista szülőkre vagyok kíváncsi, a vallásosak, vagy az alkalmi vallásosak kérem kerüljék a válaszadást, köszönöm:)


2020. okt. 1. 19:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

A fadíszítésnek és az ajándékoknak mi a frász köze van a vallásossághoz?


A karácsony és a húsvét már rég nem csak a vallásosok kiváltsága.

Tök hülyeség ez a kérdés.


Egyébként van ajándék, jön a Mikulás (külföldön élünk, ide intergálódunk, férjemnek jobban is tetszik) díszítünk fát. Nem adok be Jézuskás mesét.


Húsvétkor tojásfestés, tojásvadászat, locsolkodás.


Annak hogy a nyuszinak mi köze a húsvéthoz? Kit érdekel? A gyerekek élvezik.

2020. okt. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem sincs köze egymáshoz. Aki nem vallásos az felfogja egy mesének. Tovább megyek. Zsido ismerősöm is van aki karacsonyozik, mert szerinte szép a fa. De hanukaznak is. Tiszta haszon a gyerekeknek 😀
2020. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ateista vagyok, de a mesék kellenek a gyerekeknek, szóval a Bibliát kihagyva biztos fogjuk ünnepelni úgy, ahogy velünk ünnepelték a szüleink. 10 hónapos lesz, így idén még nem fogja érteni, húsvétkor meg a nyuszi jön majd és hoz csokitojást.
2020. okt. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Mivel ez egy ünnep, attól eltekintve, hogy keresztény és Jézushoz kapcsolódik. Ugyanúgy ünnepeljük és igen beadjuk,mert úgy van varázsa ennek az egésznek. Nekem is beadták mégsem lettem lelki sérült, amikor kiderült, hogy nincs Jézuska csak anyuék ajándékoznak. Nem érzem képmutatásnak,mert attól még, hogy nem hiszek benne el tudom fogadni, hogy más hisz benne, ráadásul a gyerek is el tudja majd dönteni, hogy ő hiszi vagy nem hiszi. Ha templomba akar majd járni nem fogjuk megakadályozni. Megadjuk neki ugyanúgy a lehetőséget arra, hogy válasszon, hogy akar-e vallásos lenni vagy nem. Én is voltam gyerekként éjféli misén. Tetszett,de nem éreztem azt, hogy oda tartoznék,abba a közegbe. Mindenesetre nem váltanak ki semmiféle ellenérzést belőlem a vallásos emberek. A legjobb barátnőm Hitgyülis. Megvan róla a véleményem, mármint a gyülekezetről,de mivel nagyon jó barátnők vagyunk gimi óta így elfogadom a hitét és nem az alapján ítélem meg, hogy nekem Németh Sándor és az,amit csinál egyáltalán nem szimpatikus, sőt gusztustalannak tartom.
2020. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Egy gyereknek kell a mesevilág szerintem. Kellenek a hagyományok, ünnepek. Legyen mit várni.
2020. okt. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Én is pont erre gondoltam. Gyerekként nekem is szép emlékeim vannak a karácsonyról, a szüleim alkalmi vallásosak voltak, ezt az egy ünnepet tartották csak.
2020. okt. 1. 20:26
 7/13 anonim ***** válasza:
90%
Mi is megtartjuk ugyanúgy, és van Jézuska is. Kell a gyereknek a csodavilág. Az én szüleim sem vallásosak és nagyon szép emlékeim vannak a karácsonyokról mikor a Jézuska hozta az ajándékot.
2020. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Karácsony: Mi azt a verziót választottuk, hogy már decemberben feldíszítjük a lakást a téli hangulat miatt. 24-én van egy téli/karácsonyi ünnepi vacsora. 25-én reggelre hozza a Télapó az ajándékokat.

26-27 rokonlátogatás.


Húsvét: Vasárnap tavaszba öltöztetjük a lakást, hétfő reggel a nyuszi hoz meglepiket természetesen szétszórva mindenhová. Utána tartunk egy nagyobb tavaszi reggelit. Szóval nálunk inkább tavaszköszöntő.


Én szeretem évszak szerint kicsinosítani a lakást, így a gyerekeknél ez a sztenderd.

2020. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen, megy a Jézuska mese, meg az ajándékozás. Semmi vallást nem viszünk bele, egy családi ünnepnek tekintjük egy aranyos mesével. A Jézuska kb. úgy van a gyerekek fejében, mint a Télapó. A húsvéti nyuszi szintén. Egy mese és kész.
2020. okt. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
87%

Attól, hogy nem hiszek Istenben, el tudom fogadni, hogy Jézus létezett..

Egy legendás ember, akinek kiszínezték az életét, tetteit..


Az idő folyamán pedig igazán mesés lett.

Az ajándék pedig általa lesz..

Ahogy a Mikulás is.

Arra emlekszünk, hogy Szent Miklós ajándékozott..

Stb

2020. okt. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!