Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tikkelés mikor múlik el?

Tikkelés mikor múlik el?

Figyelt kérdés
1 hete kb krákog a 6 éves kislányom. Nagyon szorongós tipus,ezért is maradt még ovodában. A krákogás állandó jelleggel van,minden percben kb. Nem szólunk rá,de nagyon zavaró,főleg azért hogy nem tudom hogy segitsek neki. Egyszer már volt ilyene,de akkor nem ilyen gyakran csinalta,ez most szinte megállás nélkül. Hasonló tapasztakatú szülők véleménye érdekelne.

2020. okt. 2. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Vidd szorongásoldó terápiára, esetleg háziállat, élmények(falmászás, kötélpálya, sport) segíthet.


Vannak tikkek, amik sosem múlnak el(tourette), meg vannak átmenetiek hosszabb rövidebb időszakokra.

2020. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Unokaöcsém 24 éves. Erős stressz helyzetben tikkel erősen mai napig.
2020. okt. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk köhintés szokott néha lenni, ha stresszesebb a gyerek. (Most múlt el éppen.)

Azon gondolkodj, épp mi zavarhatja. Ha hetekig nem múlik, én pszichológushoz vinném.

Sok beszélgetés, együtt játszás, testkontaktus (hozzábújok este, ölbe veszem napközben) segít nálunk. De nem egyszerre, hanem napok alatt. Plusz az alap probléma megszüntetése, megoldása, ha lehet.

2020. okt. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.pszichologushoz bejelentkeztem vele,elöször nekem kell menni,következöre neki is. Az okok közt találom,hogy a legjobb barátnöje elment iskolába,magányos az oviba. Illetve fél,ha teljesiteni kell vagy bármi szereplés. Ezért is megyünk pszichologushoz. De remélem ez a tikk nem tart nála sokáig,olya tehetetlennek érzem magam.
2020. okt. 2. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!