Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyereke tikkel, végül elnőtte vagy abba maradt?

Figyelt kérdés
Kislanyom elkezdett tikkelni..Eleg enyhenek tartom ,csak akkor csinalja,ha nyomkodja a telefont."Kacsintgat" es huzogatja az orrát..Elnőhető ez?

2018. jan. 31. 11:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kinőhető, persze és lehet átmeneti.

Stressz is okozhatja. Mi kórházba kerültünk és utánna kezdte el nagyon csinálni. Én azt hittem beteg, egyből orvoshoz mentünk. Azt mindták csak rossz szokás, ilyenkof el kell terelni a figyelmét. Ez nálink működött. Már csak minimálisan jön elő, egyáltalán nem zavaró. Mostanában gondolkoztam rajta, hogy visszaviszem az orvoshoz, mert ugye teljesen nem múlt el. De nem tudom mit tudnak ezzel kezdeni. Nektek mondtak már valamit?

2018. jan. 31. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Szia...hat nalunk ez kb egy hete van szoval en még sehova nem vittem,de teljesen ketsegbe vagyok esve..A vadasp.alapitvany oldalan olvastam,hogy vannak atmeneti tikkek,amivel nem kell orvoshoz fordulni,de sok szülő nagyon bepanikol..9éves a kislanyom nagyon bizakodo vagyok ,de kozben teljesen bestresszeltem ezen...Probaltam beszélni errol vele,azt mondta majd elhagyja úgyis,kerdeztem erte e valami a suliban ,de azt mondta semmi...kituno tanulo ,sokat sportol,nem tudom mit csinaljak...szerintem most varok még.
2018. jan. 31. 13:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerinted aggodjak?
2018. jan. 31. 13:04
 4/12 A kérdező kommentje:
Nalatok mennyi idos a gyermek? Miota tart ez?
2018. jan. 31. 13:05
 5/12 anonim ***** válasza:

4 éves. Még nincs egy hónapja, hogy elkezdte.

Én azt olvastam, hogy nem szabad benne tudatosítani a dolgot. Nálunk pont az volt a gond, hogy mikor csinálta, akkor egyből néztem, hogy látok-e ott valamit, kérdezgettem mit érez, fáj-e még valami. Szóval akaratomon kívül még jobban belelovaltam szegényt. A figyelemelterelés egész jól bevált.

2018. jan. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen,ha kartyazunk, beszélgetunk nem csinalja...Ha meset olvasok neki este,vagy videokat nezeget neten akkor igen...Nem ertem..nem szólok neki en sem,remelem elhagyja vagy nem fog súlyosbodni
2018. jan. 31. 13:26
 7/12 A kérdező kommentje:
Nálatok mi a tikk? Szeme?
2018. jan. 31. 13:26
 8/12 anonim ***** válasza:

Köszörüli a torkát.

1. Orvos szerint allergia. Szedtük rá a gyógyszert, de nem használt.

2. Orvos szerint csúny volta torka. Feleslegesen beszedtünk egy kúra antibiotikumot. Mivel nem használt még asztmagyógyszert is kaptunk.

Ekkor este már fél percenként köszörülte a torkát. Már attól féltem befullad estére.

3. Orvos elsőre megmondta, hogy csak rossz szokás.

Most óránként 1-2 alkalommal csinálja. Főleg ovi után, estére megnyugszik, teljesen abbamarad.

Nem akarom már felesleges vizsgálatoknak sem kitenni, főleg ha orvosilag nem is tudnak rajta javítani. Inkább az oviban szólok, hogy egy kicsit jobban figyeljenek oda rá.

2018. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nálunk anyosom folyamat "krákog" de nala idegi alapon...semmit nem találtak nála.Kitartast nektek :)
2018. jan. 31. 14:17
 10/12 anonim ***** válasza:

:o Ezek szerint van aki nem növi ki :)

Jobbulást nektek is!

2018. jan. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!