Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek egy ilyen...

Mi a véleményetek egy ilyen anyáról?

Figyelt kérdés
Nem akarom őt bírálni meg semmi, mindenki úgy neveli a gyermekét ahogy akarja, csak szimplán kíváncsi vagyok. Az egyik barátnőmről van szó, pár háznyira lakunk egymástól, egyidősek a gyermekeink is, így sokat belelátok a napjaikba. A gyerekek 2 évesek lesznek decemberben. Ő egész nap úgy van vele, hogy mesét néznek, zenét hallgatnak, jó időben kiviszi, meg csinálja vele a gyerek egész nap a házimunkát és kb ennyi. Nem nagyon játszik vele, maximum könyveket nézegetnek, de ő utál játszani, és nem is szokott a gyerekkel, a játékait is tök ritkán veszi elő, pedig van neki 3-4 játéktároló tele, de nem is nagyon veszik elő őket, ne kupizzon vele. Néha 2-3 darabot elővesznek, azzal játszanak, aztán ennyi. Nincs elől játék egyáltalán, meg nincs leülve vele egész nap semmit játszva.
2020. okt. 12. 13:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%

Hidd el ez a gyerek is felfog nőni. Velem se játszott senki, mert már 1,5 évesen bölcsibe mentem, és mindenki egész nap dolgozott. Mégis szertem a szüleimet.


A házimunka, sütés, főzés is lehet játékos.


Illetve vannak akik pl direkt nagyon kevés játékot tartanak, hogy a való világbeli cselekvéssel játékosan tanuljon a gyerek, ha van is játék az is fa, vagy kézzel készített.


Semmi baja nem lesz a gyereknek, és ne haragudj, de te meg foglalkozz a saját dolgoddal.

Amíg nem veszélyezteti, addig ne szólj bele, pláne ne írj ki róla bíráló kérdést. Milyen barát vagy?

2020. okt. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sincs elő minden játék, a házimunkát közösen végezzük. Amíg főzök, műanyag edénnyel és fakanállal zörög, teregetéskor a ruhákat pakolássza stb. Így az eszközöket is megismeri.

Nem látok sok rosszat az anyuka ismerősödben, és azt javaslom, ne foglalkozz azzal, más mit csinál. Biztosan van nálad is elég seperni való :)

2020. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

NEm akarod bírálni? De, bírálod?

BArátnőd? Isten mentsen az ilyen baráttól.

2020. okt. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy nagyon jó az, hogy könyveznek. Az én fiamat is sokkal jobban leköti mint bármilyen játék
2020. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 babyboom567 ***** válasza:
100%

Az én gyerekemmel kb 3 éves koráig egy percet sem lehetett megülni.

mindenféle mozgásos játékok, ugrálás bujócska ilyesmik érdekelték.

Nagyon jó,hogy arra szokatja a gyereket, hogy egyszerre nincs kint száz játék, ez pl segíti a koncentrációt egy konkrét játékra.

És a házimunka is lehet játékos.

Én értem a problémádat, de nem minden gyerek üldögélős babázós, vannak másféle gyerekek, és másféle anyukák.

Én pl megörülnék(rettegek az égéstől) ha itt segítene a konyhába a 4 évesem(esze ágába sincs különben,de ha érdekelné hagynám), unokatesómék meg ekkora korukban már egész sok mindent csináltak,6 évesen tök egyedül sütiket sütöttek.

2020. okt. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos. A legtöbb ember így él. Vannak túlpörgős, mindentisfejlesztős anyukák, akiknek ez a minden 24/7-ben, meg vannak azok, akik lazák és úgy élnek, mint előtte, csak gyerekkel. Semmi baja nem lesz a gyerekeinek, még mindig jobb így, mint a görcsös anyukákkal, akiknek ha nem dobja be időre a formabedobót a gyerek, akkor már itt kérdezik, hogy autista-e.
2020. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy sokan támadásnak veszitek majd. Lehet én is így vennék egy hasonló kérdést, egyszerűen nekem csak fura, mert minden más ismerősnél azt látom, hogy játékok vannak plafontól a padlóig, és én egyáltalán nem mondtam, hogy ez az etalon, csak egyedül nála látom ennek az ellenkezőjét, és nem is mondtam, hogy nem szimpatikusabb az, amit ő csinál. Egyszerűen csak furább, mert ritkán látni ilyet, ezért is voltam kíváncsi rá, hogy mások mit gondolnak az ilyen fajta hozzáállásról.

Amúgy sokat járnak el a gyerekkel ide-oda, nyaralni, kirándulni, vásárolni, rokonokhoz stb, sok inger éri, elég stramm és vagány a kicsi, nem félős-bújós, mindenkivel közvetlen stb.

Létezik, hogy emiatt, mert nincs úgymond annyira leülve vele hanem hagyva van egyszerűn az életbe belekapcsolódni? Nem tudom jobban megfogalmazni, nem bírálva akarom tényleg kiemelni ezt, hogy nincs leülve vele.

2020. okt. 12. 14:09
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szóval önálló, nincs ezzel baj. Nekem kifejezetten szimpatikus, hogy nem egy játékokkal agyonkényeztetett kis zsarnok az a gyerek.
2020. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül az egyetlen ami nálunk nincs az a mesenézés. De minden házi munkába bevonom. Nyilván a tűzhelyhez, sütőhöz, nyers húshoz nem engedem oda. De ő adogatja a zöldségeket, együtt mossuk meg, amibe csak lehet bevonom. Ma együtt kapartuk ki a sütőtök magházát és ő rendezgette el a tepsire a felvágott szeleteket. Én nem is tudom máshogy csinálni, mert vagy bevonom vagy visít hogy máris azonnal menjek vele játszani. Nem az a magában elmatató típus, mindig kellek neki. Nekünk sincs sok játékunk másokhoz képest, és a legtöbbet az ölemben ülve könyveket nézeget. Mert ezt szereti. Ő nagyon bújós, félős egyébként. Mostanában kezdem csak elfogadni hogy nem az én hibám, egyszerűen ilyen. Anyán csüngő kis maki 😊
2020. okt. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Annál amit leírtál engem sokkal jobban idegesít az utolsó mondatot magyartalansága. Esküszöm fizikailag fájt 😱😱😱

A kérdésre válaszolva, a gyereknek az is játék, ha együtt házimunkáznak, nem csak a Fischer Price.

2020. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!