Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, hogy jobban...

Mit csináljak, hogy jobban tudjam kezelni lányom hisztijeit?

Figyelt kérdés
20 hónapos, nagyon akaratos, hisztis. Itthon még csak-csak boldogulok vele, de ha menni kell vele valahova, néha maga a rémálom. Már akkor kiveri a hisztit, ha a kabátot, cipőt fel kell venni. Nagy nehezen sikerül elindulni, akkor is ha nem arra megyünk, amerre ő akar, vagy leveszi a sapkáját és visszaadom rá, jön a hisztéria, ordít, elfekszik a földön. Nagyon nehezen tudom kordában tartani, és bevallom őszintén, sokszor úgy érzem, sírnom kell, hogy csődöt mondtam, mint anya. Azt még hozzátenném, hogy 26 hetes kismama vagyok, lehet ez miatt is borulok ki könnyen, nem tudom. De így még nehezebb kezelni őt. Nem akarok stresszelni, de sokszor nagyon kivagyok. Mit tehetnék, hogy kicsit is könnyebb legyen?

2020. okt. 14. 17:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 éves a fiam, és eljott a dackorszak nálunk is. Én arra jöttem rá, ha ideges vagyok, az csak olaj a tűzre. Így megprobalom a 20as pulzust magamra erőltetni, és úgy beszélek hozzá, de közben határozottan. Ha fetreng a földön, felveszem és úgy viszem. Ha nem öltözik, nem megyünk. Boltba mondjuk mi nem visszük. Ha játszoteren vagyunk és nem akar jönni, próbálom elterelni a figyelmet, ha nem válik be, akkor viszem. Nincs olyan h nem megyünk. Előbb utóbb leesik, hogy hiába minden. Azért nálam is volt, hogy elszakadt a cérna..
2020. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, én is próbálok higgadt maradni, de nagyon nehéz. És olyan is előfordult már, ha nem akart jönni, akkor felkaptam és vittem. De már elég nagy a hasam és nehéz is, így ezt nem szívesen csinálnám. Pont ezért vinni kell sétákhoz még a babakocsit, ami meg még azért rossz, mert sokszor kell a lányom után rohanni, de a kocsival nem a legjobb.
2020. okt. 14. 19:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A kulcsszó: kompromisszum és következetesség. Tiltsd szelíden, de határozottan, amit úgy gondolsz, tarts is ki emellett (ha hisztizik is), de tedd hozzá legtöbb esetben, hogy "...azonban tudod, szabad ezt, meg azt tenned" (helyettesítsd be az "ezt/azt").


Idővel csökken a dac.


(Ez a dackorszak. Egyéntől függően kb 15-36 hónapos kor között jelenik meg, egy-másfél éven át tart.)


Lehetne még kiegészíteni, de a fenti a lényeg. További lényeges tényezők, hogy sose általánosságokban fogalmazz ("ne rosszalkodj!"), hanem konkrétan és egyszerűen nevezd meg számára, mit tiltasz ("kicsim, most a tányért nem vesszük el onnan / ne vedd el onnan; nézd csak a maciddal viszont tudsz játszani most :)").


Ne éreztess fölényt, presztízst.


Dícsérd, ha a kívánt viselkedést tanusítja.

Stb.


De a lényeg az első mondatom.

2020. okt. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Elírtam a zárójeles mondatomat! Bocsi. Javítva:

(Ez a dackorszak. Egyéntől függően kb 15-36 hónapos kor között fordul elő, egy-másfél éven át tart a jelzett két életkori határ között.)

2020. okt. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!