Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves gyerekem hisztijei...

3 éves gyerekem hisztijei teljesen kiborítanak, más hogy élte ezt túl, meddig tartott? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
3 es majdnem fel eves a gyermekem, 2 eves kora ota minden nap gyomorgorcsom van attol hogy eppen min fog hirtelen kiborulni. Kezdem ugy erezni, hogy most mar az apjaval valo parkapcsolatomra is kihatassal kezd ez lenni, őt is teljesen kiborítja. Kinél meddig tartott ez az időszak? : ( ja és felteertes ne essek mi probaljuk mindig meggyozni a csatat, es nem engedunk azert mert hisztizik..
2019. febr. 6. 18:14
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Olvass el ket konyvet:

- Beszelj ugy hogy erdekelje, hallgasd ugy hogy elmeselje

- Egyszerubb gyermekkor


Ha atvezeted a mindennapjaitokba, csodakat fogsz latni. Nalunk elvagtak hisztiket.

2019. febr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Hamarosan vége, nálunk is volt, igazából az ovikezdés hozta meg, nem ismertem rá olyanokat művelt. Aztán kb.egy év alatt lezajlott, barátai lettek, ki tudta magát fejezni, hagytam hogy értelmetlen csatákat nyerjen, sokat ölelgettem, szeretgettem mert számára is egy új világba csöppent és lázadt(ovi, majdnem egész nap idegenek között, új szabályok...)
2019. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam, plusz a pozitív fegyelmezést is, nem mindenkinél működik. (nem a kérdező vagyok)
2019. febr. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2,5 ève tart nálunk.

Néha már ott tartok, hogy vagy szakemberhez megyek vagy elköltözök, de ez a nagyonnagyonnembíromtovább után általában kicsit nyugodtabb vagyok

2019. febr. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

2 dolog miatt is hisztizik ennyire régóta.Egyik, hogy sosem engedtek neki, mindig ti akartok vele szemben nyerni.De miben? Miért?Miért kell harcolni a saját gyereketekkel? Ő miért nem nyerhet néha?

Miért vagytok az ellenségei?

Másik ok, amit a kérdésben látok, hogy teljesen kiborít benneteket.Nahát ez viszont, ha az erős szülők kiborulnak az ő hisztijén,őt teljesen elbizonytalanítja.Biztonság hiánya!

Odáig kéne nektek felnőtteknek eljutni agyilag, hogy ELKERÜLNI a hisztit.

Minden helyzetet mérlegelni.Van amit csinálhat a gyerek, senkinek nem lesz tőle baja!Sok mindent hadd ő döntsön el!Hagyni kell sok mindenben, hogy amit akar, csinálhassa.

Viszont amit nem lehet, azt nem lehet megengedni.

De legyetek rugalmasabbak, megengedőbbek, ne ilyen szigorú merev szülők.Ha kinyílnak neki a lehetőségek, ha ő is dönthet, lehet akarata, mindjárt ezeken nem kell neki hisztizni, és azokon se fog, amit meg nem lehet csinálni, mert mondjuk veszélyes.

Gyomorgörcsöd van....

Így nem lehet gyereket nevelni.Szeretet kell, együtt élni,megérteni mit miért akar.

Ó Istenem, lehetetlen annak elmagyarázni, aki nem érzi a saját gyerekét,akinek elvei vannak, aki csatát akar nyerni egy 3 évessel szemben.

Tényleg olvass el könyveket sürgősen! Meg menj a kérdéseiddel pszichológushoz, mert a gyereked lelkileg sokat fog szenvedni, és eltávolodik tőletek.

2019. febr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-ös, képes voltál mindezt 10 sorból leszűrni? Nagy ász vagy, csak épp nincs igazad és nem láttál még igazi dackorszakost.
2019. febr. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Pont azért írtam ezeket, mert még nem láttam igazi dackorszakost szerencsére!!!Mert az ilyen nagymértékű hisztit meg kell előzni!

Van 3 felnőtt gyermekem, akik szó szerint soha nem hisztiztek.Most itt bebizonyítani úgyse tudom, nem is az a célom.Mindenki azt hisz, amit akar.Én a kérdezőnek csak segíteni akartam.Az nem segítség neki, hogy mindenki írkálja, az ő gyereke is ilyen.

Soha nem volt részem a gyerekeim hisztijében.Mert a felsorolt módon megelőztem.

Viszont elég sok gyereket láttam hisztizni, és elmondhatom, pár kivételével legtöbbször a szülők voltak a hiszti okai!Meg lehetett volna előzni, kivédeni,de nem, ők rátettek egy lapáttal.Gyerek makacskodik-még nem hisztizik, szülő még makacsabb lesz, ellenséges a gyerekkel, csak azért se enged neki!Nehogy már a szülői önbecsülése csorbuljon! Inkább verje a gyerek földhöz magát, és csorbuljon a kettejük kapcsolata!De akkor is neki legyen igaza!

Nekem ez a hozzáállás gyerekesebb, mint a gyereké.

Van már 2 unokám is.Nem kimondottan hisztisek, de láttam már őket hisztizni.A lányomnak is ezeket mondtam, mert ő is kérdezte, ők miért nem hisztiztek?

Az a baj, akinek gondja van, nem fogad el tanácsot.Inkább szenved a bajával, de nehogy neki valaki megmondja, mit tegyen!

Én nem ilyen vagyok.3 gyerekes, 2 unokás pedagógus nőként a mai napig tanulok dolgokat a tőlem fiatalabbaktól is.

2019. febr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!