Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem akar mostanában...

Miért nem akar mostanában sétálni?

Figyelt kérdés
20 hónapos lányom mostanában nem akar sétálni menni. Már akkor hisztizik, amikor fel kell venni a cipőt. Ha nagy nehezen felöltözünk, akkor sem akar elindulni, kint kéri, hogy vegyem fel. Ha leteszem, nem akar menni, azt akarja, hogy felvegyem, ha nem teszem, elfekszik a földön és nem jön. Nem értem, miért csinálja ezt, eddig nem volt ilyen, szeretett sétálni. Így csak babakocsival tudunk menni bárhová is. Hogyan tudnám megszerettetni vele ismét a sétát?

2020. okt. 18. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Nem hiszem, hogy a séta ellen lenne. Lehet, hogy az öltözés maceráját nem szereti. Ne feledjük, hogy ahogy megyünk bele az őszbe, télbe, úgy egyre több ruhát kell ráadni. Amiben ráadásul kint sem tud olyan lazán mozogni, mint egy nadrágban-pólóban. Szóval inkább elfeküdne, vagy vitetné magát.

Próbáld azt, hogy babakocsival eltolod egy közeli parkhoz, füves területhez; és ott kirakod azzal, hogy itt lehet levelet, termést nézegetni és gyűjteni; szaladgálni, az se baj, ha elesik közben. Te is legyél benne a játékban: mondjuk 3 méterre elmész tőle, leguggolsz, hogy szaladjon oda hozzád. Aztán, ha odaszalad átöleled, megpuszilod.

Lehet, hogy a szokványos sétát nem fogja kedvelni tavaszig, amíg ennyi ruha van rajta, és nehezen mozog bennük.

2020. okt. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Sok ruhában az enyém is nehezebben mozgott ennyi idősen. De nem váltottatok cipőt mostanában? Nem lehet, hogy kényelmetlen neki?
2020. okt. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Az én lányom is 20 hónapos, ő sem szeret sétálni az utóbbi 2 hétben... Az enyém már tud pár dolgot mondani, egyik reggel, mikor vittük ki a kutyát, közölte hogy "anya hitek (hideg) van gyorsan vissza vissza vissza" másik reggel meg "jajj anya söttét vann.." délutáni sétán, a hideg szél nem tetszett neki "anya fúj a szél az ajcom (arcom) .." szóval az én lányom nem bírja a hideget😅 az is cuki volt, mikor a fáról a fejére esett egy vízcsepp "anya essikk be be be" és szaladt befelé.. Eddig ő rohant, hogy menjünk ki most meg csak "nem akajok" van.
2020. okt. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl sok a ruha, kényelmetlen a cipő, fázik, melege van (ez esélyesebb amennyire túlöltöztet az átlag)... járd körbe.
2020. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mibe öltözteted? Nem öltözteted túl melegen? Ugyanaz a ruha mozgáshoz túl meleg is lehet, de ha cipeled, akkor nem melegszik ki benne. A nyár után hidegebb van, de azért annyira még nem, viszont én már most is látok kb. síeléshez öltöztetett kicsiket. Csak azt nem tudom mínusz fokban mi lesz rajtuk? Vagy akkor nem mozdulnak ki, mert azt hiszik nincs elég meleg ruha? Nekem is tegnap pulcsi volt a gyereken meg egy mellény, aztán anyukám minden áron téli kabátot akart ráadni a kertben. A gyerek menekült, ordított, hogy nem kell. Anyám meg, hogy csináljak vele valamit. De mit? Elég meleg volt az, ami rajta volt szerintem is, ezek szerint a gyerek szerint is kifejezetten, már amúgy is szól ha fázik (nem sokára három éves). Így aztán feladta és maradt a gyerek, ahogy volt.

A másik az, ami még gond lehet, hogy túl vastagok a ruhák. Manapság már nem vastagságban lehet csak mérni, hogy elég meleg-e, hanem anyagra kialakításra. Pl. egy ránézésre vékonyka viszont megfelelő minőségű tollal töltött kabát kályhameleg tud lenni rajtuk, miközben hüledezik az ember, hogy tök könnyű, a gyerek úgy mozoghat, mintha semmi se lenne rajta, vagy egy réteg aláöltözet, ami nem korlátozza. Az ilyen piciknél különösen fontos, hogy ne a michlein baba effekttel érjük el azt, hogy melegen legyen tartva, mert nem kényelmes nekik. Anyag választásnál is, az a merevség, vastagság, ami egy felnőtt ruhában jó, az olyan picikében nagyon korlátozza őket.

2020. okt. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Átmeneti, vékonyabb kabátot adok rá, sapkát is vékonyat, csak akkor adtam rá vastagot, amikor szeles idő volt. Sportcipőt kap, nem csizmát vagy bakancsot. Ma babakocsival mentünk és lényegesen könnyebb volt a dolgom. Inkább úgy veszem észre, hogy a járás nem tetszik neki vmiért.
2020. okt. 19. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:
De mire adod az átmeneti kabátot? Hány réteg? Alul hány réteg?
2020. okt. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rövid ujjú body+pulcsi.
2020. okt. 19. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!