Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Animéket kedvelő szülők, a...

Animéket kedvelő szülők, a gyereketek (6-12 éves) is néz animét?

Figyelt kérdés

Én régebben nagyon nagy anime fan voltam és mostanában is csak idő hiányában nem nézek semmit. A lányomat (7 éves) viszont eddig mindig másfelé tereltem, nem is mutattam neki semmilyen (a korosztályának való) animét. Ez egyrészt önös érdek, mert nem szeretem se a magyar, se az angol szinkronokat hallani, másrészt meg az animés stílusra hajazó mesék nagyon tetszenek neki (látványra), és tartok tőle, hogy túlságosan rákattanna. Meg egyébként az osztálytársai sem néznek animét, így nem is nagyon került még a látóterébe.


Nálatok mi a helyzet ilyen téren? Hogy álltok hozzá? Mit engedtek, mit nem? Vélemény, gondolatok a témában?



2020. okt. 23. 00:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Nekem ugyan még nem született meg a gyerekem, de már évek óta rakok félre olyan animéket, amik kimondottan kisgyerekeknek szántak. Sok aranyos, bájos darab van, miétr ne nézhetné? Akár szinkronnal, akár felirattal, 7 évesen már tud olvansi, tud feliratosan is nézni. Én is néztem a testvéreimmel annak idején.
2020. okt. 23. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen!


Lányom a Chihiroval kezdett, most a KaleidoStart nézi magyarul, hamarosan 7 lesz.


Én se vagyok oda ezekért, de neki nagy szüksége ezekre az emberi vitákra, kitartásra, elbukik és újra próbálja dolgokra, valamennyire hat is rá. Nagyon nehéz kimazsolázni, mi neki való, mert a Chihiros arcnélkülitől nem félt, de a Sailor moonos lényektől igen..Próbáltam a tokyo mewmewt, de ott még sok neki a szerelmi szál. Azt hiszem ez a KaleidoStar pont neki van kitalálva.


Alig várom, hogy tudja nézni a Rozen Maident:) Nyilván mutatok olyat neki, amit szerettem, könyvben, festményekben, versekben, filmekben, mesékben és animékben is, de még ruhában is, én odavoltam a zsebes hosszú kantáros nadrágért, ő is kapott, de utálta:) Megnézzük, ha szereti, szereti, ha nem, nem muszáj.


Ha rákattan az animékre, lesz közössége, amihez tartozhat, szerezhet barátokat. Az első conra én is egy netről ismert(kameráztunk is) lánnyal mentem, egy évvel volt fiatalabb nálam.


Egyébként ha te nem engeded túlzásba vinni, nem fogja túlzásba vinni. Én azt mondom egy rész, akkor egy rész, akkor is, ha hiszti van.

2020. okt. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban ezeket ajánlanám gyerekeknek:


Anette

Juharfalva lakói / Juharfalvi történetek

Csizmás kandúr

Panda maci kalandjai

Vadhattyúk

Kukucska

Hello Sandybell

Hüvelyk Panni

A Tizenkét hónap

Hattyúk tava

Macskák királysága

Óz, a nagy varázsló

A dzsungel könyve


Ezek kifejezetten a gyerekeknek való animék. És mindez van magyar szinkron.

2020. okt. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két animét látott csak: Chi Sweet home 3 évesen. Nem kell hozzá szinkron, se felirat, simán értette a lényeget úgy is, hogy japánul ment.

Maja a méhecske - ezt magyarul 4 évesen.

5 éves és egyébként nem tévézik, csak nagyon ritkán.

2020. okt. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
78%
Szerintem teljesen mindegy, hogy mesét vagy fiataloknak készült animét mutatsz neki. A Hosszú lábú aput mindenképp nézesd meg vele. Annál tanulságosabbat nem találsz.
2020. okt. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok, még ezeket ajánlom:


Csip-csup csodák

Maja a méhecske

Hello Kitty


A hosszúlábú apu inkább idősebbeknek való.

2020. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim válasza:
78%
Egy 7 éves gyerek elég érett a Hosszú lábú apuhoz, habár nem árt, hogyha a szülő jobban elmagyarázza a látottakat, mert a társadalmi különbségek egyik fő témája a sorozatnak, és talán kicsit nehezére esik megérteni.
2020. okt. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

A hosszulábú apót én csak azért nem javaslom, mert nem tetszett hogy az eredeti regényt kiforgattak, átvariálták, és fontos dolgokat nem vettek figyelembe. Így kb olyan szintre süllyedt le nálam, mint a mai könyvfeldolgozások.


Én egyébként meglepődtem mennyi anyuka szereti szintén az animéket. Tökre örülök, azt hittem, hogy a kérdező csak oltásokat fog kapni. Mi mindketten szeretjük a férjemmel, és alig várjuk, hogy mutassunk neki párat. Viszont én nem nagyon ismerek gyerekeknek valót, szóval köszi a többieknek az ajánlást, fel is írom őket.


(Ha érdekel az eredeti könyv bárkit, akkor Jean Webster - Nyakigláb apó néven keresse)

2020. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8-as, a legtöbb regényadaptációnál változtatnak. Pl. az Akage no Anne sem veszi szó szerint az Anne Zöldoromból c. regényt, mégis zseniális. De ott van az Anette, amit a Nyomok a hóban c. regényből készítettek. Vagy a Belle és Sebastian. Egyik sem 100%-ban könyvhű, mégis remek adaptációk lettek. A változtatások szükségesek, hogy adaptálni lehessen a művet.


Én magam is olvastam a Nyakiglábó apó regényt és előtte láttam az animét még gyerekként. Semmi bajom a változtatásokkal. Pl. azzal, hogy Judy nem főiskolás, hanem középiskolás, mert ez az egyik fő változtatás a regényhez képest. De mivel az animét Japánban a 13-16 éves lányoknak szánták, így fiatalítani kellett a karaktereket + néhány olyan dolgot is ki kellett venni, vagy meg kellett változtatni, ami túl felnőttesnek tűnhetett. De a történet alapvető mondanivalóján és a karaktereken nem változtattak. Oké, Judy neve nem az eredeti maradt, de nekem a regényben nem is tetszett a neve. Szerintem ezek ellenére egy kifejezetten élvezhető adaptáció lett és még a magyar szinkronjára sem tudok rosszat mondani. De ízlések és pofonok.

2020. okt. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Maybe Koys? válasza:
100%
És akkor mivan ha rákattan? Semmivel sem roszabb mint a legtőbb gyerekmese, aminél nem tudom eldönteni hogy a készítőnek agyilag minden rendben volt-e...
2020. okt. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!