Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Animéket kedvelő szülők, a...

Animéket kedvelő szülők, a gyereketek (6-12 éves) is néz animét?

Figyelt kérdés

Én régebben nagyon nagy anime fan voltam és mostanában is csak idő hiányában nem nézek semmit. A lányomat (7 éves) viszont eddig mindig másfelé tereltem, nem is mutattam neki semmilyen (a korosztályának való) animét. Ez egyrészt önös érdek, mert nem szeretem se a magyar, se az angol szinkronokat hallani, másrészt meg az animés stílusra hajazó mesék nagyon tetszenek neki (látványra), és tartok tőle, hogy túlságosan rákattanna. Meg egyébként az osztálytársai sem néznek animét, így nem is nagyon került még a látóterébe.


Nálatok mi a helyzet ilyen téren? Hogy álltok hozzá? Mit engedtek, mit nem? Vélemény, gondolatok a témában?



2020. okt. 23. 00:27
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

A (magyar) szinkron minőségétől függ. És az bizony nehéz eset, mert kb 30 éve többnyire rossz az animációs magyar (és angol) szinkron. (Míg az élőszereplős általában jó.) Pedig mindenféle korosztálynak való animék léteznek, gyakran kiváló alkotások. De feliratot folyamatosan olvasni tini kor előtt nem várhatunk el gyerekektől.


Magyarra fordított mangákat viszont preferálok, korosztályának valót és azon belül érdeklődésének megfelelőt. Azon nem szalad el az írás. Nem baj, ha "rákattan". Öröm, ha olvas egy gyerek, neki valót.


Persze előre tájékozódom, mik közül ajánlanék fel 6-12 éves gyerekeknek: látok-e számottevő zavaró tényezőt benne, és egészben tudom-e számukra biztosítani legalább a mű első mangakötetét, ha meg több kötete már létezik, akkor csak folytonosan addig, amíg egészben tudok adni nekik köteteket (nem pedig félbehagyott fordítást).

2020. okt. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

"De feliratot folyamatosan olvasni tini kor előtt nem várhatunk el gyerekektől."


Miért nem? Ha nincs semmi fogyatékossága egy gyereknek, 6 éves korától folyékony kell tudnia olvasni. Én is, testvéreim is 7-8 evés korunktól kezdve nézünk feliratos filmeket/animéket.

2020. okt. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

Már minek kellene tudnia??


Sok 6-7 éves még ovis, olvasni akkor kell tudni, mikor megtanítják elsőben(sok alternatív suli 1-2-3 ig húzza, nem azért mert a gyerekek gyengébb képességűek)kb fél év, mire átveszik az anyagot, hogy minden betűt felismer, összeolvas, helyesen szótagol, aztán mehet a gyakorlás, hogy folyékonyan menjen, aztán mehet az, hogy olyan gyorsan olvassa el, ahogy kimondják a karakterek, és mellé a sztoriról, képekről se maradjon le.


Te valami troll vagy, vagy mi, utolsó?

2020. okt. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
36%

Nem, csak nem értettem miért ne tudna egy iskolás gyerek olvasni..? Fura. Könyvet sem tud olvasni folyékonyan akkor egy 10 alatti gyerek? Még 30 éves sem vagyok, ennyit azért csak nem változtak a gyerekek. Mondom, mi 7 évesen folyékonyan olvastuk a feliratot és egymásnak is folyékonyan - normálisan hangsúyozva, tagolva olvastuk fel a könyveket. És nem, nem voltunk csodagyerekek..


Gyerekem most kezdte az iskolát, de 5 éves kora óta folyékonyan olvas. Ő sem csodagyerek..

2020. okt. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Az enyém nem olvas folyékonyan, 6 éves, nagycsoportos, de a “magasan átlag feletti” tartományban van az iqja.


Nem tanította senki, honnan tudna, még a betűk hangját sem mind mondtam el, gondolom te/ti igen.. Az oké, hogy te 6 évesen iskolás voltál, mások nem azok, én is 30 vagyok, 7 évesen kezdtem a sulit, a gyerekem is így fogja kezdeni, van pár 7 éves csoporttársa, aki szeptember 3án, 14én tölti a nyolcat majd jövőre elsőben.


Gratulálok, a gyereked nyelvérzéke jó és tanították neki a hangokat, ettől valóban nem zseni, csak jó ezen a területen.


8 évesen lehet elsős is egy gyerek, meg harmadikos is, akinek 3 évvel többet tanították az olvasást, az jobban fog tudni, de nem biztos, hogy a cselekményt is képes lesz követni rendesen.

2020. okt. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
40%
Átlag gyerek 6 évesen elsős, maximum 7. Te azt írtad, hogy tinikor előtt nem várható el a folyékony olvasás. Tinikor 12 évesen kezdődik kb. Azért ezt erős túlzásnak érzem, hogy egy pl 10 éves gyerek se tudna egyszerre olvasni és követni az eseményeket. Vagy akár csak folyékonyan olvasni.
2020. okt. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem, az àtlag gyerek nem a 6. szülinapján elsős, mostantól az lesz(újtörvény), eddig jellemzőbb volt, hogy kitolják a sulikezdést, sőt sokan hét év x hónaposan kezdenek.


Mellesleg azt a tiniset nem én írtam, 10 éves kor az oké, akkor már 3.os a gyerekek nagyrésze, legalább két éve tanul olvasni. Azt nem tudom, hogy a cselekményt hogy tudják követni, de második végén más elvárás a folyékony olvasás állami sulikban. Alternatívoknál(waldorf mondjuk), még nem az.

2020. okt. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
43%

Üzenem a kedves trollnak, hogy képzelje magát egy 6-8 éves gyermek helyébe, aki egy rajzfilm láttán örömében tapsikol, érthető módon tetszenek nekik a figurák, a színes rajz, és szeretné önfeledten élvezni a történetet...

...és akkor majd pont rendesen követni tudja azt, feliratolvasással úgy, hogy "multitask módban" majd pont bele is tud feledkezni, jól érezni magát közben, elmerülni a figurákban és azok gesztusaiban...


Ezt ne várd el egy kisiskolástól akkor se, ha mesekönyvet folyékonyan olvas - erre mindjárt visszatérek, kis kitérő után.


(Az se mellékes tényező, hogy még a felnőttek is legalább 50%-ban metakommunikációs jelekkel, nonverbális jelekből értik meg egymást, a tinik csak kb 35-40%-ban szavakból, és hangsúlyosabban, tehát 60-65%-ban nonverbális jelekből, a kisgyerekek meg 80-90%-ban nonverbális jelekből, és csak maradék részben a szavak, amiből olvas - ezért is nagyon káros a maszkhordás, nem beszélve, hogy CO2-t visszalélegzik még a felntőtek is maszkban... Apropó: nonverbális jelek pl mimika, gesztus, szünet, hangsúly, satöbbi.)


A mesekönyv annyiban más, hogy a gyermek fantázia megjeleníti az eseményeket a maga módján, miközben olvas, és még az se baj, ha megakad olykor, mert akkor visszatér a szemével, ahol elakadt. Egy feliratos rajzfilm esetében ezt nem teheti meg, mert akkor lemarad a történetről, meg a rajzokról.


(Egyébként még a felnőtteket is megterheli a felirat, ki az, aki nem tudja jobban beleélni magát a látványba és az eseményekbe, ha szinkronos és nem feliratos a film...?? Mert szerintem egy felnőtt is jobban elengedi magát, ha nem kell olvasni közben. Legalább a gyerekektől ne várjuk el, hogy szétszórják a figyelmüket...)

2020. nov. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
32%
Még mindig nem vagyok troll és még midnig a saját családomból és tapasztalatomból indulok ki. És nem kell beleképzelnem, mert én is voltam 7 éves, aki folyékonyan olvasta a feliratot és közben követte az eseményeket.. Én ebből indultam ki, hogy amit én és a testvéreim tudnak, azt más is tud.
2020. nov. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
33%

Már régen volt, pont azt csinálod, hogy “bezzeg az én időmben..”


Holott nagyon nem úgy volt.


Oké, korábban kezdted a sulit, de biztosan feltűnt, hogy nem csupa 6 éves az elsős osztálytársad. Vagy erre már nem emlékszel olyan tisztán?

2020. nov. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!