Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy 8 éves kissrácot hogyan...

Egy 8 éves kissrácot hogyan lehetne leszoktatni a káromkodásról?

Figyelt kérdés
Tipikusan azért csinálja, mert így akar menő nagyfiú lenni.
2020. okt. 26. 00:13
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Látod ezért nem szabad magyar streamereket néznie a twitchen és a ytbn.
2020. okt. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 grafno ***** válasza:
9%
Testi fenyites.
2020. okt. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
97%
Bár a szüleim sosem bántottak, de féltem, hogy kikapok ha csúnyán beszélek, ezért nem is tettem. Tanítsd meg a gyereket rá, hogy bűnti jár ha csúnyán beszél. Ha hagyod neki, nem fogja magától abba hagyni
2020. okt. 26. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Minden egyes csunya szo/beszed eseten abbahagyatni amit epp csinal, es leultetni valami felreeso helyen, ahol semmit sem csinalhat. Pl tv-t nez, a kedvenc sorozatat, es kozben karomkodik? Kirakni a szobabol, vele menni, es rohadt csondben mellette ulni (hogy ne csinalhasson semmit a tv-zes helyett). Kb. 30 percig buntibol nem folytathatja, amit addig csinalt, de ne is reagalj ra, de ne is engedd, hogy felalljon es masba kezdjen. Amikor a 30 perc bunti-csend lejart es normalisan viselkedik, akkor elmagyarazni, hogy karomkodas azt jelenti, hogy a karomkodo szemely buta, primitiv, stb.
2020. okt. 26. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem tűrjük a ronda beszédet, ha fiú, ha lány. Pont múlt hónapban mondott valami csúnyát a fiunk a nővérére. Az apjuk azonnal a sarokba parancsolta,méghozzá húsz percre. Azóta tudja hogy beszéljen.
2020. okt. 26. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem mertem sosem káromkodni a szüleim előtt, de amikor valami kifejezést hirtelen felkaptam és gyakran kezdtem el használni, ami őket idegesítette, elkezdték utánam mondogatni gúnyos hangvétellel. Pl mindig mondogattam egy időben, hogy "király", és akárhányszor ezt így kimondtam, anyám is és apám is elkezdte mondogatni, hogy "király", de ilyen nagyon gáz hangon. Kb két nap alatt leszoktam róla. Káromkodásokkal nem tudom, mennyire működőképes a dolog, meg én ekkor már inkább 15-16 éves voltam, de hátha megér egy próbát. A tiltás szerintem, figyelembe véve a motivációját, nem biztos, hogy hatékony, max csak előttetek nem használná többet, de szerintem ebben az esetben érdemes lenne valami általánosabb módon kifejezni, hogy ez minden közegben kellemetlen, nem csak előttetek.
2020. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk úgy kellett volna eddig nevelni, hoyg ne halljon káromkodást... az én apám is állandóan mocskolódik, mégis volt felém egy ilyen nevetséges elvárása, hogy én ne tegyem. hát talán nem kellett volna akkor megtanítani.
2020. okt. 26. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó ugyan már masszívan káromkodtam mire letelt az első hetem az óvodában, ott tanultam meg a legtöbbet.Előtte sosem beszéltem csúnyán. A 6-os hozzászóló módszere szerintem jó, nálunk is működött.
2020. okt. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7-es...Az én gyerekeim is olyanokat hoznak haza az oviból, hogy csak pislogok... Pedig mi os néha beszélünk csúnyán...
2020. okt. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem az én gyerekem, tesóm fia. Mostanában elég sokat van nálam, és mivel velem mégis másabb kapcsolata van, mint a szüleivel, mert olyan haveri viszonyunk van, így elmondta nekem, hogy szerinte ez menő.

Egyébként az anyukájának szent meggyőződése, hogy én tanítom neki ezeket a szavakat, holott egy-egy basszus kivételével nem nagyon szoktam káromkodni. Na, meg ez azért már nem az a papagájos életszakasz. 8 éves, el tudja dönteni, hogy mi jó és mi nem (ezen a téren). Csak egy alapos elbeszélgetés kéne vele szerintem

2020. okt. 27. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!