Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 és 8 éves lányokat elvinnéte...

6 és 8 éves lányokat elvinnétek a nagymamájuk temetésére? Vagy jobb ha kihagyják?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 09:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
58%
Én 14 évesen voltam egyszer. Borzalmas. 2 kislányt nem tennék ki ennek. Annyira fel se fogják még a dolgot, oké hogy tisztában vannak a halál fogalmával, de nem látják át az egészet teljesen. De az mikor mindenki jön oda könnyes arccal puszilgatni, meg egymás ellen zokog mindenki. Nekem egy kissebb trauma volt a dolog és nem azért mert nagyszülőm meghalt, hanem a többi ember miatt. Nem tenném ki ennek a gyerekeimet.
2020. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
75%
Nem vinném. Később a sírhoz igen.
2020. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
70%
Nem. Szenvedés lesz nekik.
2020. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
66%

Én is 14 éves voltam, amikor először temetésen voltam. De akkor is rossz volt. Félre is vonultam, nem bírtam ott lenni és nézni, hogy mindenki mennyire kivan.

Nem vinném el őket.

2020. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Gyerektol fugg. En pl. a 7 eves fiamat elvinnem. Erzekeny, de intelligens kisfiu. Szoktunk a halalrol is beszelgetni, mar evekkel ezelott is.

Akar azt is teheted, kerdezo, hogy oket kerdezed meg, hogyan szeretnek. Ha ugy dontesz, hogy viszed, arra azert ugyelj, hogy ha koporsos temetes lesz, amig le nem csukjak a koporsot, jobb, ha nem latnak bele.

2020. okt. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%
Nagyapám 7 evés koromban halt meg. Én a mai napig haragszom hogy nem lehettem ott pedig azóta 32 evés lettem. De szerintem ez teljesen gyerekfüggő.
2020. okt. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
52%

#5

Hidd el pl én is 14 évesen intelligens voltam. Nem ezzel volt a baj hogy nem tudom mi az a halál, vagy hogy ez tényleg végleges és egy jó ember távozott a földről. Fel is dolgoztam, el is fogadtam. Ezzel nincs baj. De mikor már az 50.ember jön oda sírva, hogy "őszinte részvétem" és esetleg még megy a puszilkodás is és már 50 teljesen idegen ember könnyétől nedves a te arcod, nem a legnagyobb élmény. Rendesen undorral tölt el. Nem is ismerem az ottani embereket, de tényleg mintha egymással versenyeznének, hogy ki tud jobban sírni. Ez nem intelligencia kérdése. Az hogy felfudja dolgozni azt hogy meghalt és ez mivel jár az más dolog. Az hogy milyen egy temetés hangulata az már teljesen más. Sok felnőtt ember sem bírja nem hogy egy gyerek.

2020. okt. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Bellatrix:3 ***** válasza:
72%
Nekem az egyik nagymamám 6 éves koromba a másik 14 éves koromba halt meg és a szüleim nem vittek el még meg sem kérdeztek 14 évesen pl ezért a mai napig haragszom hiszen nem szenvedtem volna traumát de így kb elmaradt a búcsú lehetősége. Azóta voltam már néhány temetésen egész közeli hozzá tartozónak is volt ahol nyitott koporsó volt. Őszintén trauma nélkül megúsztam és jobban is kezelem az elmúlást mint kiskoromban amikor puszta "jó" szándékból nem nagyon volt téma ez otthon pedig szerintem ha a gyerek kérdez akár hány éves is legyen azon a szinten el lehet magyarázni sok mindent úgy hogy megértse és nem rejtegeti a dolgot mint valami tabu hiszen az élet vele járója ez ha tetszik ha nem. Na meg nem mondanak hülyeséget azzal, hogy meg kell kérdezni a gyereket ez neki is sokat jelent ha úgy érzi, hogy nem mindenbe helyette vagy a feje fölött döntenek egy idő után úgyis szembesülni fog ezekkel a dolgokkal és szerintem nem mindegy, hogy miként kezelik ezt.
2020. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
42%
Egy temetés nem gyerekszemnek való. Akármilyen a természete. Én biztos nem vinném, nem érett meg még erre.
2020. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
79%

Igen, vinném, akár kisebbnek is. Sajnos itthon ennek nincs kultúrája (látszik a válaszokból is), a gyerekeket eldugjuk a gyász elől, elvesszük a lehetőséget, hogy a maguk módján búcsúzzanak. Ennek egyenes következménye az otthonba dugott, egyedül elhalálozó idős emberek tömege, mert felnőttként is képtelenek vagyunk szembesülni az elmúlással, halállal, így inkább elbújunk előle.


A nagymamámat nem búcsúztathattam el kiskamaszként ugyanilyen okok miatt ("kicsi vagy még"), pedig a második anyám volt, a mai napig rengeteg frusztráció van bennem emiatt. Pár éve elhunyt a nagypapám is, nála a halálos ágyán is ott voltam, és nem maradt hiányérzetem, el tudtam engedni...

2020. okt. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!