Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valóban olyan borzalmas lenne...

Valóban olyan borzalmas lenne a gyerekem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 éves, a dackorszak kellős közepén járunk, hisztis. Ha nem sikerül valami, berág, dobalja a játékait. Anyósom kijelentette, nem bírja elviselni a kisfiam sírásait, meg egyébként se sírjon az utcán, mert mit szólnak a szomszédok. Egyik nap, kirohant a gyerek után és szabályosan befogta a száját. Tegnap meg azt mondta, hogy el kéne vinni a gyereket pszichológushoz, mert szerinte valami baj van vele.

Én nem hinném, hogy bármi baja lenne, de nagyon rosszul esett.


2010. aug. 10. 06:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyósodnak kellene felkeresni egy pszichológust, a saját ügyében.

Kétéves gyerek hisztizik, amióta világ a világ.

Csak van, aki már elfelejtette.

2010. aug. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nemcsak anyósomon, de anyukámon is észrevettem, hogy nem emlékszik a dackorszakra. Másképp is állnak hozzá, mint én: anyukám csodálkozik, hogy mi történ a gyerekkel, anyósom szerint el van rontva. Én meg marékszámra szedem a magnéziumot, és rendületlenül őrzöm a nyugalmam. Én a helyedben egy alkalmas időpontban elmagyaráznám anyósodnak, hogy mi is történik (élettani folyamat, még ő is átment ezen :D), aztán ha nem érti, akkor annyi. Én meg szoktam kérni a családot, hogy ha hisztizik a gyerek, és én is jelen vagyok, akkor hadd intézzem el én a dolgot, ne ők próbálkozzanak.
2010. aug. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem az anyám ilyen.tegnap azt mondta el kell verni ilyenkor.az én manóm másfél éves,és most pont úgy viselkedik mint a tied.sikít,ordít,dobál ha valami nem tetszik,persze nekünk is nehéz kezelni,és bizony az én türelmem is véges,de az nem érdekel hogy más mit gondol erről.verni nem fogom,persze ha rám csap bizony rá csapok a kezére,de egyébként rá hagyom,otthagyom abba hagyja,túl fog rajta lenni.
2010. aug. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ohhhh! Kedvenc témám :)))

Szintén 2 éves a fiam. Nálunk is ezen megy a "tanácsadás", hogy szigorúan nevelem. Holott ezt a hisztis viselkedést, mindig, minden esetben sarokbaállítással jutalmazom, utána beszélgetés, hogy miért is volt ez.

Persze a sarokban sír, mert nem tetszik a helyzet, és erre jön anyukám meg anyósom, hogy nincs szívem, mert hagyom sírni...........

Hát szerintem meg nem így van. Valahogy meg kell tanulja a társadalmi normákat, és milyen érdekes, hogy egy-egy ilyen sarokbaállítás után (bár nem igazán beszél), azt hogy "bocsi" el tudja rebegni :) Persze ilyenkor már olvadok, de kell a következetesség!

Pszichológust meg a mamának javaslok.

Még annyit hozzátennék, hogy nálunk a játszótéren is volt már ilyen hisztiroham. A hasonló korú gyerekek anyukái szemrebbenés nélkül állították, hogy bizony az ő gyerekekük a büdös életbe nem hisztizett soha semmiért.......... Persze, persze....... ennek sem kell hinni :)


Elmúlik ez is, nálam a következetesség beválik, de azért így is vannak hisztik :)

2010. aug. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Höhö. Anyukák, akik boldogok, hogy valahogy túlélték ezt az időszakot..Persze, az övéké soha, még próbálkozás sem volt. hehe.

cavinton.

2010. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Tök igaz. Ez egyszerűen Cavinton gond. Már elefelejti, hogy 72-ben is pont ilyen volt egy dacos kétéves...
2010. aug. 10. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor is ilyen volt a dacos 2 éves, csak sokkal kevesebbet tudtak a gyermeklélektanról. Ha hisztizett a gyerek, nem azon törték a fejüket, hogy ugyan hogy lehet megoldani a gyerek lelkének sérülése nélkül, hanem rövid úton elintézték.

Magyarázd el neki, hogy a szomszédokkal ne törődjön annyit, semmi közük a ti gyereketekhez, meg különben is mi van, ha hallják, hogy sír a kicsi??? Ja! A gyerekpszichológus meg nem igazán tudna mit kezdeni egy normálisan épp a dackorszakát élő alig beszélő, rajzolni nem tudó 2 évessel... A szájbefogásról meg megvan a véleményem... az övét is be szokták fogi, ha mondjuk panaszkodik vagy butaságokat mond?

2010. aug. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha gyerek közönség előtt hisztizik,akkor a legrosszabb ilyenkor,a "jóakaró" beszólások.

Pl:

-Az enyém ilyet sosem csinált,mert jól nevelt volt!No ez HAZUGSÁG!!!

-Vagy miért nem veszi meg neki,Anyuka nem olyan drága?Azért mert NEM!!

-Vagy rá kell csapni,akkor megtanulja!Kösz NEM!


Olyan frusztráló érzés,hogy legszívesebben elsüllyednék szégyenemben!

Itt van néhány jó tanács,anyósodnak meg mond meg,hogy nyugi rajta vagy az ügy megoldásán,türelem,és ne fogja be még-egyszer a száját.A szomszéd gyereke is szokott hisztizni.

[link]

2010. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7,40-es vagyok.

71 ben születtem és nagyon hisztis kislány voltam.sőt nagyon rossz kamasz.van egy kamasz fiam,és én nem felejtettem el én milyen voltam,ő ahhoz képest egy angyal.és lám az én másfél évesem is hisztis.visszakaptam saját magam.túléljük,a lényeg,hogy egészséges boldog gyerek.

2010. aug. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!