Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Otthon mi a bünti ha a nagyobb...

Otthon mi a bünti ha a nagyobb megüti a kisebbet, nem véletlen hanem direkt?

Figyelt kérdés
Mi sose büntettük őket de mostmár megérett a dolog, ha ilyen előfordul attól független hogy elmondom miért nem szabad átküldöm a szobájába.
2020. nov. 10. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Sarokban gondolkozik.

Neha leiratjuk vele 20x h nem bantom a testveremet vagy az eroszak nem megoldas.

2020. nov. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

Nálam ez már az a kategória, ami súlyos megtorlással járna. Azonnal szobába be. Tv vagy bármi letiltva minimum egy hétre. Ha ez nem használ, akkor az x-edik alkalommal en bizony rálépnék a sarkára fizikálisan is.

Azért azt is meg kell vizsgálni, a kicsi provokálja e valamivel. Hozzáteszem en is kisteso vagyok, mi sem vagyunk szentek. Ettől verekedni meg nem szabad, de akkor mind a kettőnek repül a bunti.

2020. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem írtad, mekkorák a gyerekek.


Kicsi gyerekeknél értelmetlen a büntetés, ui. a nagy csak azt fejezi ki a kisebbik bántásával, hogy ő kevesebbet kap anyából (netán apából is), és - teljesen reálisan - a kistestvére megjelenésével hozza ezt összefüggésbe. Ezt hívják testvérféltékenységnek. Ha emiatt még büntetést is kap, csak erősödni fog a testvére iránti utálata. Így lehet megágyazni a rossz testvéri viszonynak.


Ha nagyobbacskák, akkor lehet, hogy a kicsi hatékonyan felhúzta őt, vagy mondjuk direkt elrontotta, szétrombolta a játékát. És utána élvezi, hogy a nagy kap büntetést. Szóval ilyen esetben először is ki kell deríteni, hogyan jutott idáig a nézeteltérés.

Én a konfliktuskezelés megtanítását tartom célravezetőnek. A büntetésnek ilyen esetben semmi értelmét nem látom.

2020. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
63%

"Kicsi gyerekeknél értelmetlen a büntetés"


Ó, dehogy értelmetlen! Kva gyorsan tanulnak, ha egyértelmű a következmény. Ahányszor fájdalmat okoz másnak, neki is fáj, elhiheted, hogy nem fogja ismételni.

2020. nov. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
93%
Gondolom nem ok nélkül ütötte meg. Tesóm gyerekeinél is a kicsi direkt provokálja a nagyobbat, elé ül, ráteszi a lábát a fejére, stb. Utána meg vinnyog, hogy a nagyobb bántotta. Akkoris ha nem fájt neki. Ha nekem lett volna egy ilyen idegesítő, undorító hisztis, hazug kistesóm, nemhogy felrúgtam volna, de még az ablakon is kivágom. Komolyan. Nem mindig a nagyobbat kell büntetni. Ki kell deríteni mi az igazság. Különben garantáltan gyűlölni fogja a testvérét és a szüleit is. Jogosan.
2020. nov. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%

Eddig a fentiek egyike sem jött be


2 éves múlt a kicsi 8 hós..


Amúgy az idő.

Mindig elmondom, hogy nem szabad

Lefigom a kezét

Megölelem


Meg is mutattam, hogy az fáj..


Egyre kevesebb a bántás


Amúgy imadja a tesót... de vannak helyzetek, amikor engem akar büntetni..

2020. nov. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%
Jó de a 2 éves meg nagyon kicsi. Nyilván nála nem fog működni ami egy 5-6 évesnél igen.
2020. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Meg akarja ütni és te megöleled? Aztán csodálkozol, nem jön be a """nevelés"""?
2020. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%
5 egyet értek, de azt akkor sem szabad hagyni, hogy verje.
2020. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

3,5 múlt a nagy, a kicsi 2 éves múlt a kicsi.

Látványosan direkt csinálja

2020. nov. 11. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!