Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ti hisztek abban, hogy ez nem...

Ti hisztek abban, hogy ez nem véletlen?

Figyelt kérdés
Ha valakinek sokszori próbálkozásra sem sikerül a párjától teherbe esnie, akkor annak oka van, pl. nem a megfelelő partnerrel próbálkozik vagy valami hasonló?

2018. máj. 28. 19:11
1 2
 1/13 anonim válasza:
86%

A szüleim 25 éve házasok. Az első 6 évben végig próbálkoztak, de nem jöttem össze, így már az örökbefogadáson is gondolkoztak. Ezután elmentek orvoshoz, ahol apumnak adtak valamilyen gyógyszert. Sajnos nem tudom mit kaphatott, de nem sokkal ezután sikerült teherbe esnie velem, rá három évvel pedig jött a tesóm is. És azóta is boldogan élünk. :)

Rengeteg oka lehet annak, hogy egy párnak sokáig nem lesz gyereke, pl. fertőzések, gyulladások, hormonális eredetű okok, immunológiai összeférhetetlenség, stb. Ne gondolj rögtön erre, próbálkozzatok, ne stresszeljetek rá és ha így sem megy akkor keressetek egy jó orvost.

Minden jót! :)

2018. máj. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Én hiszek, mert a közvetlen környezetemben 2 ilyen pár volt. Az egyik a legjobb barátnőm. A volt férjével évekig próbálkoztak, mindenféle kivizsgálás, de semmi rendellenességet nem találtak, egészségesek voltak mind a ketten. Màr szóba jött a lombik, de végül ráment a kapcsolatuk erre az egészre, így el is váltak. Lett egy új párja, akivel a második hónapban össze jött a baba.

A másik lány is egy barátnőm. Szintén férjnél volt, ő sokszor volt terhes, de nem maradtak meg a babák. Az egyik terhességet a 20. hét körül kellett befejezni, mert beteg lett volna a baba. Náluk kiderült, hogy összeférhetetlenek, (vagy valami ilyesmi), soha nem született volna egészséges közös gyerekük. Nekik is ráment a kapcsolatuk.

A lánynak lett új kapcsolata, és ő is kb a 3. hónapban teherbe esett, meg is született azóta a babájuk, aki makk egészséges.

2018. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Nyilván nem véletlen, hanem orvosi oka van. Pl. ismerősöm évekig nem esett teherbe a ferjétől. Elváltak, a következő párjától pár hónap után terhes lett, meg is született a baba. Az exnek volt valami orvosi baja ezek szerint.
2018. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Nem hiszek.Van valami olyan szervi,lelki ok ami ,,blokkol" valamelyikőtöket.De ha szereti az ember a párját és a másik is őt akkor nem lehet olyan, hogy nem megfelelő partner.

Mennyi ideje próbálkoztok, hogy ez felmerült benned?

2018. máj. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
47%

4-es vagyok, és még valami eszembe jutott.

A nehéz helyzetekben én mindig azt a mondást ismételgetem, hogy:Mindenkire annyi méretik, amit elbír.

Ti is túl lesztek ezen és lesz babátok!

2018. máj. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%
Hiszek is, meg nem. A nemi erőszakból például ritkán jön össze gyerek. Ha valami miatt, akár tudat alatt elutasítod a párod, akkor nem lesz orgazmusod, váratlan peteérésed ami mind a teherbeesést segítheti elő. Persze nem azt mondom, hogy ezek nélkül esélytelen, de szerintem érted mire gondolok. Ha pedig túl görcsös vagy még a petevezetékek is képesek összegubancolódni, ezzel védve téged.
2018. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%

Egy idő után már nem véletlen hanem orvosi oka van.

Ne akarj ilyen idióta ezoterikus baromságokat belelátni.

Aki egy jól működő kapcsolatot képes kukába dobni csak mert nem jött össze a gyerek, az nem szereti a másikat eléggé, csak szaporodni akar mint egy ösztönállat. Valamelyik válaszban erre 2 jó példát is lehetett olvasni.

Véleményem szerint azért vagyunk emberek mert képesek vagyunk ezeken az ösztönökön felülemelkedni azáltal, hogy gondolkodó és érző lények vagyunk. Ha a férjem meddő, akkor vagy örökbefogadunk vagy nem lesz gyerekünk. De emiatt nem fogom addig cserélgetni a férfiakat magamon ameddig nem sikerül egynek teherbe ejteni... Vagy én gondolom rosszul?

2018. máj. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nekem a környezetemben egy olyan pár van (igazából miattuk is írtam ki a kérdést), akiknél az első férjjel évekig nem jött össze a baba, a másodikkal meg szinte egyből, nem sokkal később már a második gyermek is. És ez gondolkodtatott el, hogy ha ennyire nem akart összejönni a gyermek az első kapcsolatnál, miért jöhettek szinte rögtön a gyerekek a másodiknál?


Én összeférhetetlenségről még nem hallottam, illetve anya-gyermek összeférhetetlenségről igen.

2018. máj. 29. 08:12
 9/13 A kérdező kommentje:

"Aki egy jól működő kapcsolatot képes kukába dobni csak mert nem jött össze a gyerek"


Szerintem pont itt lehet a probléma azoknál, akiknél nem jön össze a gyermek: talán tudat alatt elutasítja a nő, hogy azzal a bizonyos férfival csináljanak közös gyermeket. Talán nem olyan jól működő az a kapcsolat, ami annak látszik. Gyermektelenségi problémát csak ennél az említett párnál láttam, de rosszul működő párkapcsolatot már sokat, amolyan kirakatházasságokat. Persze ebből nem feltétlen következik, hogy a rosszul működő párkapcsolatokban

2018. máj. 29. 08:16
 10/13 A kérdező kommentje:
* nem jöhet össze a gyermek. Inkább csak arra tippelek, hogy lehet, vannak olyan emberek, akiknél a (negatív? tudatalatti?) érzések ilyen blokkot képesek létrehozni, hogy nem születhet az adott párjuktól gyermekük. De persze lehet, tévedek, és igazából mindenhol csak komoly orvosi ok keresendő.
2018. máj. 29. 08:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!