Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiúnak karácsonyi...

5 éves kisfiúnak karácsonyi ajándék ötletel?

Figyelt kérdés

Adott egy 5 éves kisfiú, akinek szeretnék venni ajándékot karácsonyra.

Nem egy játszós típus, sajna.


Amit jelenleg szeret az a lego és más kb. szóba sem jöhet.

Viszont egyedül egyáltalán nem játszik vele, mert nincs kreativitása.

Neki az a játék, hogy elmondja mit építsen a másik és az úgy jó. Talán segít. Autókat épít, de formátlan. Legyen kereke és kocka. Ennyi.

A kimondott készleteket sem rakja össze a kisfüzetből egyedül, ill. azt vettem észre, hogy az annyira nem is jön be neki.


Szereti még az autókat és az ilyen dolgokat, van is neki jó pár, de ugye most háttérbe szorult. Az időjárás sem kedvező a kinti játékokhoz, pedig kint szeret traktorral, homlokrakodóval, dömperrel,... játszani.


Jó formán mesét vagy videót néz a youtube-n sajnos.

Egyedül nem játszik, nem találja fel magát.


Társasjátékozni, kártyázni, memória játékozni, kirakózni nem akar.

Rajzolás, festés, gyurmázás vagy egyéb kreatív dolog nem jön be neki.


2020. nov. 13. 17:17
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Óvodában mivel játszik, ott nincs tévé meg youtube... csak van valami amivel ott szeret foglalkozni. Esetleg olyan Lego könyv amiben ötletek vannak arról hogy alapkockákból miket lehet építeni...?
2020. nov. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kinetic sand?

Ez hasonló a homokhoz, csak beltéri. Vegyél hozzá neki egy mélyebb tálcát, meg pár nagyon pici munkagépet.

2020. nov. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1#. Utál oviba járni, nagyon unatkozik bent, általában csoportos foglalkozások vannak, de ő azt nem szereti, amikor énekelnek és zenét hallgatnak azt úgy nagyjából igen, illetve amikor az udvaron játszhatnak az jó.


Esetleg tudnál ilyen Lego könyvet mutatni? Hol lehet venni, nem tudtam, hogy van ilyen inspirációs könyv külön is. Azt hittem, hogy csak egy adott készlethez adják a saját útmutatóit.


#2. Rákerestem erre a kinetikus homokra, lehet, hogy ez bejönne neki, esetleg tudnál ajánlani olyat, ami jó is? Mert láttam, hogy árban is elég nagy a skála, illetve a vélemények is megoszlanak, de kimondott típust senki nem írt.

Munkagépeket pedig még tudok is szerezni.

2020. nov. 14. 07:52
 4/7 anonim ***** válasza:
#2. vagyok. Nincs ilyen homokunk, a leírásod alapján jutott eszembe, hogy régebben nézegettem. Egyszer játszottunk ilyesmivel egy kiállításon, de nem tudom, milyen márka volt.
2020. nov. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ilyenekre gondolok:

[link]


[link]


[link]


[link]


Egyébként minden rendben a kisfiúval...?

2020. nov. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miert ne lenne vele minden rendben? Egyszerűen csak rosszul nevelik. Könnyebb a tv es telefon elé rakni.. Mostanra meg mar megszokta, nincs annyi inger egy rendes jatekban. Az ovi azert unalmas neki, mert se telo, se tv.


Ebben az esetben en is a kinetikus homokot ajanlanam pár munkageppel... Akár legossal

2020. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ezek a könyvek nagyon jók. Egyet mindenképp beszerzek.

Keresek homokot is, jónak tűnik.


Amúgy nem teljesen oké vele minden, de jól mondta az utolsó válaszoló, nevelési gondok (is), de ennél bonyolultabb a helyzet.

Mindenesetre köszönöm, hogy adtok/adtatok ötleteket.

Szívesen fogadok még.

2020. nov. 14. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!