Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 évesen mi okozhat alvászavar...

3 évesen mi okozhat alvászavart? Mitől romolhatott el az alvása egyik napról a másikra?

Figyelt kérdés

Nem jár közösségbe.Viszont 3. napja olyan mintha teljesen kicserélték volna.MINDENEN hisztizik napközben, tipikusan ha van rajta sapka az a baj, ha nincs rajta sapka az a baj.Este 7 fele már le kell fektetni, aztán üvöltve kel éjjel.Nem mondja meg mi a baja, fáj e valami csak üvölt.

Ezelőtt délelőtt 7-1/2 8 fele szoktunk kelni, most 3/4 9 fele ébred.Este 1/2 9 -9 környékén szokott feküdni most 7 fele, mert minden baja van.Aztán éjjel megy tovább a ,,balhé".Lövésem sincs már, hogy mit kezdjek vele.

Ez valami alvásborulás? Van ilyen korban ilyen?Volt nálatok így? Teljesen tanácstalan vagyok.



2020. nov. 16. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nincs eleget a szabadban és mozgáshiánya van
2020. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ugyan azt akartam írni mint az első. Játszótérre nem viszitek? Lehet, hogy szocializálódni szeretne. Írtad, hogy nincs közösségben. Lehet, éppen ez a baja.
2020. nov. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

3 órát voltunk kint ma, de kb ennyi amit általában kint töltünk így az őszi,téli időszakban.

Játszótér van, de senki se jár oda.Jó időbe se, ebbe a nyirkos időbe meg tényleg senki.Meg most szerintem a covid miatt se.Mindenkinek van otthon a kertbe csúszda ,hinta,trambulin stb..Nálunk is:)

Heti 1 max 2 alkalommal össze szoktunk ülni egy másik anyukával de ők most karanténba vannak.

Nagyon hamar el is fárad.Mármint láthatóan jobban lefárad, pedig nem kap több ingert nagy vonalakban ugyan az a napunk mint mondjuk 4-5 nappal ezelőtt.

2020. nov. 16. 21:11
 4/8 anonim ***** válasza:
A napközben hiszti amit leírtál a dackorszak része valószínűleg. Viszont a többiről ennél több infó kéne. Ovis már? Ha igen mióta? Hogy néz ki egy napotok kb? Azt, hogy éjjel nem mondja meg mi a baja csak üvölt hogy érted? Nem reagál semmire olyankor? Rúgdosódni meg hasonló szokott éjjel amikor ordít?
2020. nov. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A leírtak alapján (nem sok infó) az éjjeli üvöltés pavor nocturnus is lehet, keress rá.
2020. nov. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
4es vagyok, nekem is a pavor jutott eszembe.
2020. nov. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Miért nem jár oviba? Nem lehet hogy unja magát?Lehetséges hogy kevés vagy neki már.. társaságnak. Szerintem napi 3 óra az édes kevés.Az én fiam megállás nélkül kint van, ugyan elvan a friss levegőn,es ez az este 7 óra nem korai??Lehet azért kel fel éjszaka mert nem álmos. Hamar elaltatod.
2020. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az első ébredése az valóban pavor nocturnusnak tűnik, minden amit olvasni lehet róla illik az ébredésére.Nem válaszol,üvöltve sír 10-15 percet és altatás után kb 1,másfél órával ébred meg.A többi viszont nem.Sokszor pld felkel, aztán mondja hogy meg akarlak ölelni, puszit akarok adni meg ilyenek.Sokszor meg csak sírdogál és válaszolgat is ha kérdezem.(Átköltöztem hozzá az utóbbi napokra éjszakára).

Nem volt az oviban hely, mivel évvesztes nem fért be a keretbe.Ez a 3 óra az ilyen takony időben ami a napokban volt szerintem elég.Meg 5 nappal ezelőtt is ugyanennyit voltunk kint, mégis normálisan aludt.A környezetünkben talán mi vagyunk a legtöbbet kint:) Szóval azért azt kétlem hogy édeskevés volna.Persze lehetne többet is, de nekem is kell dolgoznom, páromnak is és mellette visszük a háztartást stb..stb.Én csak itt olvasom hogy a gyerekek napi 6 órát vannak kint, senkit nem ismerek aki a gyerekét ennyit szellőztetné mint én az enyémet:)

Majd megyünk holnap a védőnőhöz, megkérdezem őt is.Csak gondoltam hátha van valakinek valami ötlete.Nem egy jó alvó gyerek.Meg szeretnénk nézetni nem e ételallergiás, de tavasszal azt mondták várjuk meg a 3 évet mert semmi olyan nincs ekcémán kívül ami erre utalna és az ekcémája is szinte teljesen elmúlt már, mármint nagyon ritkán látni rajta egy-egy kicsi foltot.

2020. nov. 17. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!