Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák,hogy...

Kisgyerekes anyukák,hogy telik a napotok,milyen a napi rutinotok?

Figyelt kérdés

Pár napja eléggé kiverte a biztosítékot az oldalon pár anyuka a 'kisgyerek mellett hogy van időtök mindenre?' kérdésnél

Nekünk ilyen egy pénteki nap :

(azért inkább pénteki mert ekkor szoktam 'nagyobb' takarítást csinálni hogy hétvégén ne kelljen vele törödnöm)

Felkelünk a 2 éves kisfiammal megmosakszunk megreggelizünk ezután ő kb fél órát mesézik én addig elkezdem a hálószobát kitakarítani leportalanítani ha megunja beáll ő is ablakot vagy tükröt takaritani, porszívózni ha ezt is megunja vannak játék takarító készlete ezzel segít nekem ha kész vagyok a takarítással főzök ha álmos a kicsi elaltatom addig ha nem általában a pulton ül addig és közben játszok vele ha ezután altatom el akkor inkább teregetni szoktam és vasalni ezután haza ér apa lefürdeti a gyereket én addig megterítek kiveszem a gyereket rendbe teszem esznek elpakolok az asztalról elmosogatok felseprek feltörlök elaltatom a gyereket ezután fürdök beszáritom a hajam és befonom mert igy jobban szeretem mint kivasalva ezután apa munkás ruháját előkészitem csinálok neki reggelit

Nem szeretnék vitát kelteni és veszekedni sem, nem ez a célom! De nekem már 2 éve így megy hogy minden nap kivan takaritva minden hétköznap főzök és mindig meg volt szépen csinálva a hajam pedig nekem is eleven a gyerek és 4 hónapig volt durva hasfájás de ha két órát aludtam akkor sem hagytam el magam nagyon nem szeretném azt mondani hogy az a tökéletes ahogy én csinálom, ne forgassuk ki de ez az egész vita abból folyt ki hogy hogy van rend hogy van mindig igényes kinézete az anyának és hogyan is tud megfőzni minden nap?

Mondja el nekem valaki hogyan fajulhat el a nem törödömségig a dolog? Mert ha kócós fejjel már felkel valaki és már flegmán néz a gyerekre jaj már megint egy új nap nekem ez azt jelenti hogy semmi kedve az egészhez


2020. nov. 23. 12:19
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
90%

2sel értek egyet maximálisan. Nekem is van olyan baratnőm aki tud a gyerek mellett takarítani, főzni, igényes és ad magára smink, szép frizura, meleg kaja. Igen ez a jéghey csúcsa kb., amit te is leírtál. De a részletek bizony az apróságokból kerülnek ki, és amikor jobban belementünk derült ki a turpisság. Kinek mit jelent a rend és a tistaság? Kinek mit jelent a főtt és meleg kaja? Kinek mit jelent a mosás? és lehet ragozni napestig.

De ha szeretnél, kapsz egy buksisimit tőlem is.

2020. nov. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
77%

Meg azért valljuk be az se mindegy, hogy 45-50 nm2 es lakást takrítasz vagy egy 110 nm2 es házat kerttel.

Neked a hajfonás igényes, szép, nekem ez nem az. Én azért csak leülök a picivel kirakózni, tornyot építeni, festeni mert ezek fontosak a közös élmények nemcsak hogy azt lássa anya portörlővel partvissal szaladgál egész nap.

2020. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
92%
Na meg h mennyit ul a tv/ipad/telo elott a kicsi h lehessen haladni tole😏
2020. nov. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Sajnálom hogy így ellenségeskedtek máson, én nem azért irtam le hogy fontosnak tartom hogy be legyen fonva a hajam mert én ezt előnyben részesítem csupán csak extra hosszú a hajam a csatt alig fogja meg olyan dús látom azért sikerült a lényeget megragadni így már nem is csodálom miért veszekednek a másik kérdés alatt

Az anyukának szerettem volna segíteni mert lehet az a baj hogy rosszul osztja be az idejét, de ezzel nem megbántani szeretném! Ehelyett majdnem mindenki azon itélkezik hogy én ezeket csinálom egy nap és azért mert nem volt annyira részletes hogy mikor játszok vagy tanulok vele attól az még érvényben van😏

2020. nov. 23. 14:28
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

Hát,pedig pont azt hagytad ki a leírásodból, hogy mikor mennyit játszol a gyerekkel. Tök jó, hogy segíteni akarsz, de én nem hiszem, hogy bárki itt gyakorikérdéseken fog megoldást találni az életvezetési problémáira. Erre is vannak szakemberek, akik mélyebb betekintést kérnek a család életébe, és személyre szabott tanácsokat adnak.

Az állandó káosz rendezéséhez az egész család életét rendbe kell tenni. Amelyik otthonban eluralkodott az állandó rendetlenség és időhiány, ott nagyon kevés lesz az, hogy TE port törölsz, amíg a gyerek elszórakoztatja magát.

2020. nov. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
77%

Azt írtad, eleven a gyereked, de elücsörög a konyhapulton, amíg te megfőzöl. Ez a kettő nem üti egymást? :)

Egy szobanövény típusú kétéves sem fogja végigülni, amíg elkészül egy kaja


Másik dolog, ami feltűnt, hogy mikor mentek ki? Amíg nekem ilyen picik voltak, minden délelőtt programoztunk 10-től 11:30-ig. Vagy játszótèr vagy valami éneklésre mentünk. Délutáni alvás után szintén kimentünk mindig valahová egy órácskára. Halálra unták volna magukat egész nap odabenn, pedig ők pont az órákig elmolyolós, nem kell szórakoztatni kategóriás gyerekek.

2020. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
73%
Hát valószínűleg nem mennek ki, mert akkor nem végezne mindazzal amit felsorolt, így inkább a játszóteret, sétát hanyagolja a picivel sem mint a háztartást, így valóban könnyű mindent is otthon elvégezni. Valóban nagyon ügyes vagy , végtére is ezt akartad hallani.
2020. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
77%
Mi a francért MINDEN NAP takarítani????40nm-en szoba-konyhában éltek hárman?Így értem ha mindig tisztaság és rend van...
2020. nov. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

Már pontosan értem nálatok miért nincs rend ezek szerint éltek a rendetlenségben a koszban mert ha nincs minden nap takarítás akkor ott gondolom nincs is tisztaság! Fentebb is leirtam hogy játszok a gyerekkel azért mert itt nem az volt a lényeg hogy ki mennyit játszik a gyerekkel hanem egy anyuka volt kiváncsi arra ki mikor szokott takaritani nem is csodálom ott is vita keletkezett ha ilyen emberek vannak itt és én azt is nagyon sajnálom ako ilyen helyzetben viszi a gyerekét játszótérre de én ebbe sem szólok bele mert mindenki azt csinál amit akar

Én leirtam HOGY VAN IDŐM TAKARÍTANI nem azt irtam le hogy mikor játszok a gyerekkel

És ha már ennyire kiváncsiak vagytok úgy bir megmaradni egy eleven gyerek a főzéskor melletted hogy például engeded hogy kipakolja az összes edényt beszélek hozzá a kezebe adom a fuszeres kanalat o rakja bele az etelbe es ha mar arra is kivancsi par ember 80nm a lakasunk es ha nektek jo ugy elni akkor eljetek ugy nem arra voltam egyaltalan kivancsi amirol ti irtok mert ideaig valasz nem nagyon jott a kerdesre csak a kotekedes megy

2020. nov. 23. 19:47
 20/31 A kérdező kommentje:
Amit felsoroltam azt kb 2 3 ora hossza a napbol!!
2020. nov. 23. 19:48
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!