Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák,hogy...

Kisgyerekes anyukák,hogy telik a napotok,milyen a napi rutinotok?

Figyelt kérdés

Pár napja eléggé kiverte a biztosítékot az oldalon pár anyuka a 'kisgyerek mellett hogy van időtök mindenre?' kérdésnél

Nekünk ilyen egy pénteki nap :

(azért inkább pénteki mert ekkor szoktam 'nagyobb' takarítást csinálni hogy hétvégén ne kelljen vele törödnöm)

Felkelünk a 2 éves kisfiammal megmosakszunk megreggelizünk ezután ő kb fél órát mesézik én addig elkezdem a hálószobát kitakarítani leportalanítani ha megunja beáll ő is ablakot vagy tükröt takaritani, porszívózni ha ezt is megunja vannak játék takarító készlete ezzel segít nekem ha kész vagyok a takarítással főzök ha álmos a kicsi elaltatom addig ha nem általában a pulton ül addig és közben játszok vele ha ezután altatom el akkor inkább teregetni szoktam és vasalni ezután haza ér apa lefürdeti a gyereket én addig megterítek kiveszem a gyereket rendbe teszem esznek elpakolok az asztalról elmosogatok felseprek feltörlök elaltatom a gyereket ezután fürdök beszáritom a hajam és befonom mert igy jobban szeretem mint kivasalva ezután apa munkás ruháját előkészitem csinálok neki reggelit

Nem szeretnék vitát kelteni és veszekedni sem, nem ez a célom! De nekem már 2 éve így megy hogy minden nap kivan takaritva minden hétköznap főzök és mindig meg volt szépen csinálva a hajam pedig nekem is eleven a gyerek és 4 hónapig volt durva hasfájás de ha két órát aludtam akkor sem hagytam el magam nagyon nem szeretném azt mondani hogy az a tökéletes ahogy én csinálom, ne forgassuk ki de ez az egész vita abból folyt ki hogy hogy van rend hogy van mindig igényes kinézete az anyának és hogyan is tud megfőzni minden nap?

Mondja el nekem valaki hogyan fajulhat el a nem törödömségig a dolog? Mert ha kócós fejjel már felkel valaki és már flegmán néz a gyerekre jaj már megint egy új nap nekem ez azt jelenti hogy semmi kedve az egészhez


2020. nov. 23. 12:19
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
71%

Tök egyetértek veled. Én egyedül nevelem kezdetektől a most 16 hónapos fiamat ,de mindig rend van,mindig főzök,mindig tiszta a hajam. És nem ültetem le,hogy na most foglald le magad. Mindig talál mást,de igyekszem bevonni amennyire lehet. Aludni is egyszer alszik,de akkor pihenek én is mellette,mert miért ne. Persze sokszor van,hogy épp nincs kedvem pl felmosni,vagy gyűjtöm a mosogatóba a cuccokat, de estére rendben fekszünk le. Sokat jatszom vele,egész nap beszélek hozzá,jön megy,szétpakol. De ez a rendje szerintem. Ez akkor sem volt máshogy,amikor kissebb volt.

Sosem volt terhemre és nem lettem igénytelen azért, mert most többfele kell figyelnem

2020. nov. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
87%
Nem nagyon látom értelmét a kérdésnek. Nem tudjuk mennyire rend az a rend, mennyire jó az a kaja, mennyire szép a hajad. Én is ugyanezeket csinálom, mint te, mégsem mondanám, hogy rend van nálunk, talán, mert magasabb az igényszintem, vagy lassabb vagyok, mint te, nem végzek mindennel, ki tudja. Lehet nekem nem elegendő egy hajfonat, mert ennél sokkal többet tettem meg gyerek előtt, hogy jól nézzek ki, most meg el se jutok egy szépségszalonba. A lényeg, hogy jól érezd magad, ha neked így jó, örülök, de nagyképüsködni szerintem felesleges. Nekem már eleve az sem kielégítő, hogy mindig itthon kell lennem egy kisgyerekkel, nincs felnőttek közötti életem, neked meg oké ha megfőzöl és befonod a hajad, nem vagyunk egyformák.
2020. nov. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
20%

2# elég szomorú ,hogy attól nagyképű szerinted valaki,mert így csinálja.

Miért kell otthon lenned a kisgyerekkel? Miért nincs felnőttek közötti életed? Akkor ez most önsajnálat?!

2020. nov. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Kapsz egy virtuális hordozható pirospontot. Én is olyan magamban elmolyolós gyerek voltam, mint a te csemetéd. Anya azt mondta, hogy olyan volt velem otthon lenni, mintha másfél évet szabadságon lett volna. Olvasni, sőt kötni is jutott ideje mellettem. 7 évvel később megszületett a húgom. Ő a szöges ellentétem. Vele ÁLLANDÓAN ott kellett lenni, különben vagy ordított, mint akit nyúznak, vagy hülyeséget csinált. Naponta kétszer kellett őt játszótérre vinni, hogy ki legyen mozgatva. A lakás ugyan mindig tiszta volt, meg volt főtt kaja, de anya igényei nagyon a háttérbe szorultak.

Nekem 2 húgom féle gyereket dobott a gép, akkor van időm magamra meg a háztartásra, ha a gyerekek oviban vannak vagy a férjem elvan velük. Ha itthon vannak, akkor velük kell foglalkoznom, különben szétbontják a házat.

Két portörlés között azért ne felejts el mókázni a gyerekkel. Fontos, hogy ápolt legyél, fontos, hogy rendes legyen a lakás, de az is legalább olyan fontos, hogy sok közös élményetek legyen a gyerekkel.

2020. nov. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Második,félre értettél én nem nagyképűsködök csak az volt a kérdés kinek mi a rutinja például így jobban megtudhatta volna az anyuka kinek van ideje takaritani mint ahogy ő tette 'hogy van időtök rá'?! Már eleve a kérdés is sértő

Én azért nem főzök hétvégén mert a párom nem hagyja mindig elmegyünk egy fél napos vásárlásra és plázázni ott eszünk addig a gyerek anyukáméknál van és van úgy hogy ott is alszik mert nem akar haza jönni, be érném annyival is amennyit irtál de a páromnak is kikapcsólódás egy nagyobb városba elmenni nézelődni,vásárolgatni

2020. nov. 23. 12:48
 6/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez a sokadik,kissé bezzeganyus, vitaindító kérdés. Az én fiam ( bár csak 3 hónapos) nincs meg nélkülem.. az apjánál is ordít,bár sokat nincs itthon,dolgozik. Nappal max.2x20 percet alszik. Hasfájás volt,talán már javul,de már jön a foga.. :/

Szóval kb.semmi időm nincs magamra. Ha van egy kis nyugi,akkor takarítok,a kupi meg a kosz jobban zavar,mint a borzos hajam,de ugye kinek mi. Főzni is csak gyors kaját,ha nincs napja a gyereknek,mert akkor csak ölben jó. És nem panaszkodom. Imádom a fiamat, fel voltam készülve,hogy ez is benne lehet a pakliban. Ahogy nő, egyre inkább leköti magát így remélem jobb lesz fokozatosan. Addig ez van, a covid miatt úgyse mozdulok ki túl sokat,meg alapból se jártam se fodrászhoz se kozmetikushoz,mindent magamnak csináltam. Majd elmúlik ez az időszak is. Te örülj,hogy ilyen ügyes vagy,nekem nem megy.

2020. nov. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
88%
Mivel azt a kérdést nem láttam, nehéz bármit hozzáfűzni. Amúgy meg nem sokat lehet ebben segíteni, mindenki úgy próbálja ahogyan te is, aztán vagy megy, vagy nem. Engem például baromira idegesít, hogy nem tudok haladni a takaritással, főzéssel mert a gyerek jön és "segít", cuki egyébként nagyon, de szeretem tempósan csinálni. Nagyszülei simán élvezik ha együtt csinálják mondjuk a kerti munkát, az is igaz, hogy nekik nincs folyton a seggükben és el tudnak úgy mosogatni, hogy nem téblábol alattuk. De mivel mindenki más, biztosan van olyan anya aki élvezi ha együtt tud főzni a gyerekkel.
2020. nov. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%
Egy gyerek mellett még nekem is mindenre volt időm...azután megszületett ketteske:)csajszi de 10 huncut fiú veszett el benne..Na Ő megmutatta nekem,hogy mi a magyarok istene:)2 évre rá érkezett hármaska:)Őt már kitanították a tesók.Minden nap nem tudtam volna takarítani és főzni és nem is akartam!Mára már a 4. is megszületett,hatalmas családi házba költöztünk mert ugye kinőttük az előzőt.Még most is felújítunk.Nekem is fontos a főtt étel,a rend(kinek mit jelent) de nem minden áron:)Vannak lustizós napok és tevékenyebbek is.A kicsi még karonülő,vele nagyon sokat kell foglalkozni,most nyílik a világ felé,minden érdekli.Nem teszem félre a rendért.
2020. nov. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
93%

“nem szeretném azt mondani hogy az a tökéletes ahogy én csinálom, ne forgassuk ki”


“Mert ha kócós fejjel már felkel valaki és már flegmán néz a gyerekre jaj már megint egy új nap nekem ez azt jelenti hogy semmi kedve az egészhez”


Te is pont ezt csinálod. Kiforgatod az egészet. Hidd el mindenki a legjobban szeretné ezt csinálni, összehangolni a gyereket a háztartást, a családi életet önmagával de valakinek sikerül valakinek kevesbé. Ezért nem szabad bántani őket mert mondjuk más természetű gyereke van vagy neki más a habitusa nem mindenki pörög forog, nekik lassabban is megy minden. Nem feltétlen vagy jobb, különb náluk hidd el,csak MÁS. Nem lusta ô sem csak MÁS! Egy kis beleérzőképesség nem ártana.

2020. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
93%

Ugy mint #6, hasfajos 1honapos, napi 4x biztosan bukik, oltozik o is, sokszor en is. Ha beteszem a kisagyba ordit, eleve a szoptatos "rituale" masfel ora, 3orankent eszik, tehat cseppek, orrspray, szopi, bufi, csepp, fuggolegesben kell tartani a doki keresere min. 30p de inkabb 1 orat, aztan masfel ora mulva ujabb "rituale". Emelle 2 iskolas gyerekem van, termelik a szennyest ezerrel es en keszitem a reggeliket, tizorait uzsonnat es a vacsorat, ebedelni bekapok vmit h legyen tejem. Hetvegen ebedet es vacsorat is en keszitem. Ferj melozik, este 7utan tudja atvenni a bebit,tanul/tarsasozik a nagyokkal, akkor rohangalok a lakasban es tuzet oltok.


Alairom h rendesen alvo es magaban is ellevo 2 evessel sokkal konnyebb es aki akarja, az meg tudja csinalni a haztartast es a fozest is. Jelenleg nekem a napom csucspontja az esti zuhany es a reggeli kv. Takaritok abban a 2x20percben amig elkalimpal egyedul de konkretan enni is ugy eszek h a karomban van es felig kifordulva harapok vmit. Es eszem agaban sincs osszehasonlitani masok eletevel, rendjevel, hajaval.

Egyikunk sincs a masik cipojeben, folosleges egy merlegre tenni.

2020. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!