Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák,hogy...

Kisgyerekes anyukák,hogy telik a napotok,milyen a napi rutinotok?

Figyelt kérdés

Pár napja eléggé kiverte a biztosítékot az oldalon pár anyuka a 'kisgyerek mellett hogy van időtök mindenre?' kérdésnél

Nekünk ilyen egy pénteki nap :

(azért inkább pénteki mert ekkor szoktam 'nagyobb' takarítást csinálni hogy hétvégén ne kelljen vele törödnöm)

Felkelünk a 2 éves kisfiammal megmosakszunk megreggelizünk ezután ő kb fél órát mesézik én addig elkezdem a hálószobát kitakarítani leportalanítani ha megunja beáll ő is ablakot vagy tükröt takaritani, porszívózni ha ezt is megunja vannak játék takarító készlete ezzel segít nekem ha kész vagyok a takarítással főzök ha álmos a kicsi elaltatom addig ha nem általában a pulton ül addig és közben játszok vele ha ezután altatom el akkor inkább teregetni szoktam és vasalni ezután haza ér apa lefürdeti a gyereket én addig megterítek kiveszem a gyereket rendbe teszem esznek elpakolok az asztalról elmosogatok felseprek feltörlök elaltatom a gyereket ezután fürdök beszáritom a hajam és befonom mert igy jobban szeretem mint kivasalva ezután apa munkás ruháját előkészitem csinálok neki reggelit

Nem szeretnék vitát kelteni és veszekedni sem, nem ez a célom! De nekem már 2 éve így megy hogy minden nap kivan takaritva minden hétköznap főzök és mindig meg volt szépen csinálva a hajam pedig nekem is eleven a gyerek és 4 hónapig volt durva hasfájás de ha két órát aludtam akkor sem hagytam el magam nagyon nem szeretném azt mondani hogy az a tökéletes ahogy én csinálom, ne forgassuk ki de ez az egész vita abból folyt ki hogy hogy van rend hogy van mindig igényes kinézete az anyának és hogyan is tud megfőzni minden nap?

Mondja el nekem valaki hogyan fajulhat el a nem törödömségig a dolog? Mert ha kócós fejjel már felkel valaki és már flegmán néz a gyerekre jaj már megint egy új nap nekem ez azt jelenti hogy semmi kedve az egészhez


2020. nov. 23. 12:19
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:

Nem tudom ti hogyan vagytok vele de nekem meg a kornyezetemben nem volt meg olyan anya aki ne tudta volna megoldani hogy egyszerre legyen rend egyszerre legyen boldog gyereke es boldog anyuka nem tudom akkor mit csinalunk jol hogy ti ezt gondoljatok az olyan anyukakrol akik foglalkoznak gyerek mellett is a haztartassal hogy azok nem is foglalkoznak a kicsikkel tuti elszegyelnem a parom elott magam ha a gyerek ugy futkarozna otthon hogy a ruhajaval szedne ossze a koszt

De hagyjuk is egymast beken nem leszunk azzal boldogabbak hogy szidjuk egymast azert ezek eleg eros szavak voltak hogy ezert leneztek engem! De en nem is nektek akarok bizonyitani hanem a csaladomnak

Es nem a parom miatt fozok minden nap hanem magam miatt mert az apa gondolom megerdemel egy adag fott etelt este fel8 utan...

Es azert mert gyerekunk van nem azt jelenti hogy egy napi sepregetest ne csinaljunk meg

2020. nov. 23. 19:58
 22/31 anonim ***** válasza:
82%

Az is jó módszer lehet ha valamilyen szinten bevonjuk a gyereket a feladatokba. "Segíthet" bepakolni a szennyest, a kertben szedegetni a leveleket amíg összesöpröm stb. Persze jóval lassabban halad így az ember, valaki nem szeret molyolni, de ez is egy megoldás. Nálunk a gyereket is jobban érdekli mondjuk egy fakanál mint a saját játékai. Örömmel jön utánam/velem hogy "segítsen anyának". Ez persze a gyerek érdeme, nem az enyém. Akinek nem ilyen érdeklődő típusú a gyereke ott ez nyílván nem opció.


A szobanövény gyerek az valami új sértegetési mód? Mostanság nagyon felkapott lett itt. Olyasmi ez mint a bezzeganya, vagy szuperanya csak gyerek kiadásban...

2020. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
81%
Kinek a pap,kinek a papné..Még az a jó,hogy mindannyian mások vagyunk:)Az ujjunk sem egyforma!Én szeretek a barátaimmal(szerencsére van több is) csacsogni,nagyokat sétálni,játszótérre menni.Nem takarítok minden nap,este vacsora van,az én párom(biztosan vele van a baj)akár az előző napi ebéd maradékát is megeszi szívesen így nem kell minden nap frisset készítenem.A gyerekek esznek a suliban....
2020. nov. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim válasza:
69%
Gondolom a rend meg a fott etel is olyan igenyes nalad, mint a helyesirasod...
2020. nov. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
76%

Az egy érdekes kérdés volt. Nagyon megoszotta a válaszolókat. Nekem sincs mindenre időm a 8 éveses a 3 hónapos mellett de azért amit kell azt megtudom csinálni. Nem azt mondom, hogy 3 hónap alatt egyszer sem jutottam el a boltnál tovább ami 100 méterre van. 😁

Mi 6:30-kor kelünk. Gyorsan elkészül az iskolásunk apa elviszi a suliba. Én kezdem a napi rutint. Elmosogatok, berakom a mosást, elpakolok, elaltatom a kicsit közben felmosok, hogy tutira megszáradjon amire felkel. Utáns frakom az ebédet. Addig alszik még egyszer a kicsi. Kipakolom a szárítót. Gyorsan kiporszívózok mindenhol és elindulok a nagyért. Ha hazajön ebédelünk, persze a kicsi alszik a hordozóban. Felkel egy kicsit játszunk. Vissza is alszik. Este 7-kor fürdetés. Fél nyolckor alvás.

2020. nov. 23. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező én olvastam azt a kérdést és kommenteket. Megdöbbentő hogy aki le merte írni hogy gyerek mellett is igyekszik egy egyensúlyt tartani, házimunkát amennyire tudja ellátja, magára is igényes, azok mind le lettek pontozva. Én a környezetemben nem ismerek olyan anyukát aki nem csinál egésznap semmit csak ül a szőnyegen és játszik a gyerekkel.

Mindenki ahogy tőle telik ellátja a feladatait és mellette nem ápolatlan, kócos, büdös. Itt az oldalon ez a tendencia. Aki ettől eltér az szuper anyu és a gyereke szobanövény.


Keresgess vissza a kérdések között, egyre több a hasonló. Lassan egy anyának már enni sincs ideje, akinek meg van az biztos elhanyagolja a gyereket.

Bár gyakorizni arra mindig kerítenek.

2020. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
53%
Én nagyon elkényeztetem az 1 éves fiamat. Pici babaként állandóan üvöltött,alig aludt. Hasfájós volt nagyon, 4 hónapos koráig rémálom volt az a tehetetlenség. A nap 24 órájában dajkáltam,szoptattam,ölembe,rámkötve,rajtam,csak így. Ha letettem lilulásig sírt,olyan görcsösen,egyszer el is ájult pár másodpercre mert nem vett levegőt. Ez az időszak annyira bennem maradt,hogy azóta 2percnél tovább nem bírom elviselni ha sír,pedig mostmár sokszor csak hisztizik. Engem kenyérre ken,manipulál. Na mindegy,a lényeg a lényeg,hogy még így is szorítok időt a háztartásra,a főzésre,magamra,a férjemre. Muszáj,mert nem bírom ha nincs tisztaság,nem bírom ha nem tiszta a hajam,vagy le van nőve a festék,ha szúr a lábam az is kiborít. Valahogy mindig megoldom napi szinten ezeket,mert különben nagyon rosszul érezném magam itthon. Ha kell kérek segítséget,nem szégyellem. Anyukám vagy anyósom be tud segíteni. 2 hete jött az utolsó metszőfoga felül,nagyon fájt neki. Nem akartam sokszor fájdalomcsillapítót adni neki,így a figyelemelterelés jött be. De egész nap szórakoztatni kellett,különben sírt. Durva volt,alig tudtam valamit csinálni. Anya jött,mert hívtam,Anya segíts egy picit légyszi,vidd el sétálni,vagy játszál vele,mert meg kell csinálnom ezt meg ezt. Szóval valahogy megoldom itthon a dolgokat,pedig tényleg elkapatom. Velem alszik,ha nem vagyok ott felébred,sebaj maradok vele,még mindig iszsz szopik,nyikre nyakkra felveszem ha nyújtogatja a kis kezét és kapaszkodik a lábamba,rengeteget játszom vele stb. Úgy hogy nekem így van időm a háztartásra,hogy mindent vele együtt csinálok,ha sír félbehagyom,megnyugtatom,később folytatom. Vagy kérek segítséget ha sehogy nem megy.
2020. nov. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
72%

Én kérdeztem, hogy melyik két éves ül végig egy főzőcskézést, mert nekem fura, engem felnőtt létemre is halálra untat a főzés :)

Szóval most meg abba kötnék bele, hogy melyik kétéves tart érdekesnek egy fakanalat vagy azt, hogy kipakolhatja a szekrényt, amit mondtál...ez inkább egy 6-10 hónaposra jellemző leírás.

Egy kétéves már bőven ellegózik, kirakózik, szerepjátékozik...

2020. nov. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
75%
26! Annál a kérdésnél kb mindenki le lett pontozva. De azért az elég elképesztő, hogy nálatok csak két véglet van, a kócos, büdös igénytelen anyuka aki egész nap csak ül és játszik a gyerekkel ezért koszban èl mert semmit nem csinál és ti a másik oldal aki minden téren szuperül teljesít és maga a tökély.
2020. nov. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
55%
27: minden elimeresem. Nalunk is volt az elso masfel honapban hasfajas, kicsit jobb lett de meg tart. Annyi kulonbseggel hogy nem szereti a hordozokendot pedig en isten bizony probaltam. Az en lanyom nem sir sokat, ha faj neki nyuglodik es a fogfajas nalunk is megjelent (Par nap mulva lesz 3 hos). Azt szeretnem kerdezni, hogy mit adsz neki a fogara? En egyelore dologelt de ha jobban fog fajni kesobb valami bikat szerintem. Amugy en azt vettem eszre hogy a dologeltol jobban is alszik talan a macskagyoker miatt (?)
2020. nov. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!