Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki viszi 24-én az ajándékokat?...

Ki viszi 24-én az ajándékokat? Télapó, Jézuska, Angyalok?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk vallásos család, így a Télapóban maradtunk a férjemmel.

Eddig így jól működött, most az ovi miatt már nem érti a gyerekem, mert mindenki mást mond.


Jézuska - tudja, hogy dec. 24-én született és ő a kisbaba a jászolban. Viszont a most hány éves kérdésnél megakadtam, mert 2020 éves valaki miért Jézuska? Ráadásul azt vettem észre, hogy a kicsinyítő képzős becézés már divatjamúlt és ritkán hallani.


Télapó - mesékben, filmekben is így van, szóval adta magát a sztori. 24-én közös karácsonyi vacsi és reggel ajándék bontás. Így 25-én sok idő matad az új játékokra és az ebéd is megoldva 24-ről.


Angyalkák - felmerült, hogy ha nem Télapó, akkor inkább angyalok hozzák.


Nálatok hogy van? És ha felmerül a kérdés, hogy Xy miért mást mondott mit reagáltok?



2020. nov. 27. 13:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%
Mi Santát a Mikulásra ellőttük 6.-án de külföldön ugye ő akkor nem jön viszont karácsonykor ő hozza az ajándékokat. Nem vagyunk igazán vallásosak ezért a Jézuska kevésbé szimpatikus de nem akarjuk megint Santát mondani egyrészt, másrészt én sem akarom, hogy az oviban meg a suliban nézzen mint borjú az új kapura amikor valaki megkérdezi mondjuk, hogy mit kér a Jézuskától, úgyhogy nem tudjuk mi sem hogy legyen de eddig mi is az angyalkákkal szimpatizálunk vagy Santával aki visszajön hozzá 😅 Fogalmam sincs még de itt is lepontozhatnak azok akik a mikulásos kérdésnél is lepontoztak 😉
2020. nov. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
33%
Ja a férjem nem magyar, szóval náluk eleve teljesen mások a hagyományok és az elnevezések.
2020. nov. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%
Mi soha nem mondtunk ilyeneket a gyerekeinknek mindig tudták hogy mi és a család veszi az ajándékokat
2020. nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
95%

Az adventi kalendáriumot, az angyalok.

6.an a Mikulás hagy csomagot.

24.en a Jézuska hozza az ajándékot.

Az én gyermekkoromban is így volt. Én ezt viszem végig a gyerekeimnél.

2020. nov. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Mi magyarok vagyunk. Mi a Jézuskás sztorin nőttünk fel, de valahogy nem érezzük úgy, hogy a gyerekeinknek is így kéne.

Viszont az oviban így mondják nekik.

2020. nov. 27. 13:57
 6/21 A kérdező kommentje:

#4 és nem kérdezi ki az a Jézuska? Gyerekként engem sem érdekelt, viszont az enyém nem érti, hogy ha baba akkor hogyan hoz ajándékot. Ha meg már felnőtt miért Jézuska és miért hoz ajándékot.

Kicsit megakadtam, hogy ezekre mit kéne válaszolnom.

2020. nov. 27. 14:00
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

4-es vagyok. Jó kérdés. Nekem meg csak 2 éves a fiam,nem fog kérdezni.

Ha meg nagyobb lesz és érdekli, akkor kitalálok valamit. Talán olyasmit, hogy a Jézuska különleges, o így is tud ajándékot hozni,vagy ehhez hasonlót.

2020. nov. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
8%
Nàlunk is tidja a gyerek, hogy mi vesszük az ajàndèkokat. Elmeseltem neki, mik a hagyomànyos ajàndekhozò figuràk (Jèzuska, Mikulàs, Santa , 3 kiràlyok, valami nagymama figura) de egyiktől sem varunk semmit :D
2020. nov. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Mi sem vagyunk vallásosak, de a Mikulás meg a Jézuska mesét tovább viszem. Az ok,hogy emlékszem gyerekként, milyen jó érzés volt,mikor felébredtem és a mikuláscsomag ott volt az ablakban. Ugyanez a karácsonnyal is. Nem tudom,hogy anyámék,hogy vitték be, díszítették fel a fát a szobámba úgy,hogy nem keltem fel, de valami fantasztikus erre visszaemlékezni. Ezt az örömöt szeretném tovább vinni.
2020. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

Mi meg vallásosak vagyunk és pont azért nem Jézus hozza az ajándékot. Nagyon primitív dolog a kereszténységgel párhuzamba hozni, mert ezt a világi, anyagias dolgot, Jézus nevével összevonni, nem igazán keresztény dolog. Más a születéanapját ünnepelni, megemlékezni róla, és más ajándékot felhalmozni a nevében.


Mi elmondtuk, hogy sokan úgy gondolják, hogy Jézus hozza az ajándékot a fa alá. Szerintünk nem. (Természetesen az, hogy kapunk ajándékot ahhoz Jézusnak alapjaiban van köze, de ez nemcsak az anyagi dolgokra értendő, általában sem.) Nálunk angyalok van. Rugalmasak a gyerekek nem rugóznak rajta ha más gyerek mást mond.

2020. nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!