Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
4 és fél éves kislányom 5 napja nem ürített székletet. Ezelőtt sosem volt ilyen gondunk, ez egy kivételes eset,hirtelen túl sok csokit evett. Kapott már lekvárt,rostos gyümölcslevet, kamillateát, laevolac szirupot, de sajnos semmi sem akar használni, sőt, csak hasgörcsöt okoznak. Felhívtam a gyermekorvost, aki a glicerines kúpot illetve beöntést javasolta. A beöntéstől nagyon idegenkedek,nem lenne szívem a gyerekem ilyennek kitenni és nem is merném itthon megcsinálni neki. A kórházi beöntés pedig elég necces most a vírus miatt. Szóval marad a kúp. Ezzel viszont az a baj, hogy a kislányom nem fogja engedni, mert kb 1 évvel ezelőtt is kapott hányás miatt és hatalmas cirkuszt vágott. Félek, hogy traumát okozok neki az egész lefogásos, kúpbeadós procedurával. Valami tipp, hogyan adjam be neki? Esetleg más kíméletesebb házi praktika?

2020. dec. 1. 19:14
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
80%
Hát egy bélcsavarodás rosszabb mint a kúp!
2020. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
52%
Forró víz és utána guggoljon
2020. dec. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
77%
Anyu mindig ledob fél deci olajat,nagyon szorulásos.Bár ez nálatok nem biztos,hogy bejön:(
2020. dec. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Én is volt, hogy olajat ittam, de a kicsimmel nem tudom hogy itassam meg :(
2020. dec. 1. 19:26
 5/43 anonim ***** válasza:
80%
jó, rostos házi szilvalekvár elkeverve meleg vízzel, esetleg fél kanál olaj bele
2020. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
91%
esetleg a jó, rostos szilvalekvár + meleg víz + aktív flórás joghurt
2020. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
63%
de egy alapos beöntés valóban csodát tesz. és akkor a kislány sem játszmázik tovább a széklete visszatartásával.
2020. dec. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 A kérdező kommentje:
Rászántam magam, megpróbáltam beadni a kúpot, de kicsúszott kétszer is :( Ordít, rugdos, hisztizik a kislányom
2020. dec. 1. 19:43
 9/43 anonim ***** válasza:
100%
5 nap után már hiába töltesz bele felülről bármit. Azonnal adj neki egy kúpot. Minél tovább vársz vele, annál rosszabb lesz és lehet, hogy holnap már a kúp sem lesz elég.
2020. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
15%

Vegyél neki emésztőenzimet! Nem tragédia, ha egy hétig nem kakil, nem kell megkínozni.

[link]

2020. dec. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!