Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan legyek türelmes másfél...

Hogyan legyek türelmes másfél éves ikrekkel?

Figyelt kérdés
Ébredés után egy órával már kiakasztanak. Civakodás, sírás, hiszti egész nap. Etetés kritikán aluli. Dobálás, az egyik a fejére teszi a tányért, a másik az ölébe önti az ételt, fülébe dugja, stb. Játszás kb. nulla. Én játszok mindennel, hogy kedvet csináljak hozzá, de ők vagy összevesznek rajta, vagy rombolnak és szedik el tőlem. Ölben nem maradnak meg, talán egy mondókát kibírnak. Én énekelnék nekik, meg játszanék órákig, de nem hagyják. Játszóterezés van jó időben, de az durva. Ketten kétfelé, és azt lesem, melyik van veszélyben. Van apa és segítség, de 95%-ban én vagyok velük.

2020. aug. 5. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
38%
Borzalmas lehet, nagy félelmem volt, hogy, esetleg ikreim lesznek, de szerencsére nem. Egy nagy előnye van, kettő gyerek már megvan, van testvérük, mi kettőt akartunk, egy lányunk van, eü okok miatt nem lesz testvére.
2020. aug. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%
2 évesek lesznek az ikreim, azt tudom tanácsolni, hogy engedd el a dolgokat. Ha a fülébe dugja a kaját ne is vegyél róla tudomást, és megunják, nekem ez vált be. Pár hónap, tudom soknak tűnik, de sokat javul a helyzet, nekem már eljátszanak együtt a lányok szerencsére.
2020. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
64%
Etetes: egyszerre egy falatot elejuk tenni tanuer nelkul - 2,5 eves korukig eselyes, hogy a foldon landol, ezert en igy csinaltam, mert semmi mas nem segitett. Csatos hordozot hasznaltam sokszor, de persze sokaig nem birta a hatam a 1,5 evest. Es en beiratnam oket bolcsodebe vagy legalabb par alkalommal csaladi napkozibe.
2020. aug. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem egy kis fegyelem kell. Persze nem katonás stílusra gondolok, de régen rossz, ha mindent rájuk hagynak. Egyszerre kevesebb ételt tegyél eléjük, hogy ne az ölükbe landoljon. Általában az is beválik, ha a kedvenc babát\macit is meghívjátok enni.

Keress nekik valami elfoglaltságot, játékból főztök például, babáztok vagy autó garázst építetek, szeretik, ha a felnőtt is játszik. Ha összevesznek egy játékon, legyél igazságos. Amelyik előbb játszott a babával\autóval, az játszik vele, nem illik a játszópajtásunktól elvenni. A másiknak keress valami másik hasonló játékot, amit elfogad és bele nyugszik. Később cserélnek.

Egy leendő óvodapedagógus

2020. aug. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ahh, nagyon együtt érzek Veled!

Kitartás!

2020. aug. 5. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Folyékony ételből pár kanállal teszek a tányérukba, mert már az önálló kanalazást kellene gyakorolni. Falatkás evés kevésbé macera. Játékban természetesen próbálok igazságos lenni, de értelmesen nem játszanak, inkább csak azon megy a vita, hogy kinek mi legyen a kezében.
2020. aug. 6. 07:28
 7/16 anonim ***** válasza:
63%
Az legeslegelsö es legfontosabb hogy légy kipihent. Ez rengeteg mindenre ranyomja a bélyegèt.
2020. aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Régen a bölcsődékben, csecsemőotthonokban úgy csinálták az ebédeltetést, hogy két vagy három kisgyereket leültettek a dadussal szemben. Mindenki kapott egy tálkában ételt, és egy kanalat. A dadusnál is volt három kanál, ezekkel sorban etette a kicsiket. Közben ők is próbálkozhattak a saját kanalukkal.

Aki kiborította az ételt, vagy egyértelműen csak játszott vele, annak egészségére kívánták, megtörölték a kezét és betették a szoba játékhoz elkülönített részébe. Ugyanez történt, ha valamelyikük felállt evés közben. (Fel tudtak állni, mert nem magas etetőszékbe voltak beszíjazva, hanem kis etetőpadban ültek, esetleg kisszéken, kisasztalnál.

Szerintem próbálj utánanézni, milyen napirendet, szokásokat alkalmaznak a bölcsikben. Ott egy gondozónőnek 6-8 hasonló korú kicsivel kell boldogulnia. és szerintem ritka, hogy valakivel ne boldogulnának.

Olvass Pikler Emmitől minél többet!

2020. aug. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia.

Régebbi a poszt ha jól látom,de változott valami?

2020. okt. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Szia, nem, a helyzet kb változatlan, és a rossz idő is rátesz egy lapáttal.
2020. okt. 29. 14:45
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!