Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiú naponta háromszo...

5 éves kisfiú naponta háromszor bepisil. Mit tegyek, hogyan segítsek neki?

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok bébiszitter és egy 5 éves kisfiúra vigyázok amíg a szülők dolgoznak. 1 hónapja vigyázok rá, viszont minden nap többször kell ruhát cserélni a fent említett probléma miatt. A szülők azt mondták, hogy 3 evésen már szobatiszta volt és kb. fél éve kezdődött nála a probléma. A WC használatát megtagadja, semmiért sem hajlandó ott végezni a dolgát. Nagyon szeretnék neki segíteni, tudnátok ötleteket adni, hogyan szoktassam rá a wc használatára, hogy újra szobatiszta legyen? Sajnos ez egy nagy probléma az óvodában is ahová jár. Már arra is gondoltam hogy valami "trauma" érhette kisebb korában és esetleg fél a mosdó használattól.

2020. dec. 3. 11:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Pszichés dolog lesz nála

Jó gyerekpszichológust keresnék

2020. dec. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Ez túlmutat a te kompetenciádon.

Ha egy 5 éves bepisil, akkor 1, nephrológiai kivizsgálás, 2, pszichológus kell.

2020. dec. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Azt kellene megkeresni - nem neked, hanem a szülöknek -, hogy miért fél a WC-töl, valószínüleg vagy megijedt valamitöl, vagy valamit hallott és félreértette.
2020. dec. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Ha a WC használatát megtagadja, és naponta csak 3x pisil be, akkor a többi esetben hol végzi el a dolgát?
2020. dec. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
vagy szervi vagy lelki probléma. mindkettőhöz orvos kell
2020. dec. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Kedves 4-es válaszoló, bocsánat, valóban hianyos volt a kérdésem, én ovi után vigyázok rá 4-től 8ig, nálam pisil be háromszor plusz az óvodában is néhányszor.
2020. dec. 3. 12:08
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A többiek mar leírták, hogy pszichológus, orvos stb.

En kiegészítésként írnék egy tippet, ne nevess ki, talán egy próbát megér.

Kapható kisfiúknak való mini, falra rögzíthető műanyag piszoár, béka alakú. Egy vicces kis malom van a közepén, azt kell "lespriccelni", a gyerekek imádják... Nyilván kisebb fiúknak tervezték, szobatisztaságra neveléshez, de ki tudja? Hátha bejön, veszteni nem veszthettek semmit.

Nagyon drukkolok, nyilván a kisfiú is szenved a helyzettől. Le a kalappal, hogy a feladatkörödön túlmenően próbálsz a segítségére lenni!!

2020. dec. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötletet 7-es válaszoló! Mai napon fel is vetem az ötletet a kisfiú anyukájának, hátha szerencsével járunk!
2020. dec. 3. 12:24
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Bilibe, udvarra pisil? Lehet valaki bàntotta az iskolai wc-ben? Nem olyan egyszerű nèhàny orszagban hozzàèrtő szakorvoshoz kerülni, ha angolok, akkor az az iràny felejtős :/
2020. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak jópofa mesekönyvek a pisiről, meg itthon a gyógyító mesék könyv. Hátha vannak kint is hasonlók.

Én anno éjjel pisiltem be. Nekem anyukámék csináltak egy naptárat, ha nem pisiltem be csillagot kaptam. Ha bepisiltem semmi megróvás nem volt persze. Amikor összegyűlt pár csillag, büszkék voltak rám és kaptam vlmi apróságot v.anya sütött vlmit. Aztán én kinőttem a bepisilést.

2020. dec. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!