Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes lenne cumit adni neki?

Érdemes lenne cumit adni neki?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 év 4 hónapos kislány, aki eddig mindig cicin aludteel. Néha nyugtatásnak is kéri, de nyilván nem ez a fő tápláléka már. Tudom, ez is eléggé megosztó dolog, de a tesója magát választotta el, nála sem szeretnénk máshogy.

A gond az, hogy most kezdi a bölcsit. Nem tudjuk nem lenne-e neki könnyebb, ha cumival aludna el. Ha nagyon fáradt elalszik cici nélkül is, de nem jellemző. Talán ha nagyon elfárad, akkor igen, de ezt nem tudom, mert mostanában alig alszik napközben (karanténban vagyunk hetek óta, nem tudom rendesen lefárasztani)

Ha kisebb lenne, gond nélkül adnék cumit, de már elég nagy. Nem tudom érdemes-e most rászoktatni még.


2020. dec. 15. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Nehogy elrontsd cumival a fejlődèsèt! A bölcsiben ùgysem fogja kerni a cicit, ennyi idősen tudja, hogy az anyàhoz tartozik.
2020. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Én már nem adnék a helyedben. De nálunk amúgy direkt kérték a bölcsiben, hogy ha valaki még szoptat akkor ne a bölcsi kezdetekor szoktassa le a gyereket. Mert a bölcsi önmagában is hatalmas változás és stressz a gyerekeknek, otthoni, biztonságot adó megszokott dolgokat ne ilyenkor vegyünk el tőlük.
2020. dec. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Hát én gyógyszert kellett szedjek ami mellett nem lehetett szoptatni,megbeszéltük és simán megértette,hogy mostantól nincs.2 éves múlt már akkor az enyém is.Nálunk az első esti elalvásnál volt a ,,legnehezzebb" 20 perc helyett 30 percig tartott.Nem adnék neki cumit.
2020. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Eszembe nem jutna. Egyik gyerekem cumis volt (másik anyatejes) és pont ennyi idősen szokott LE róla, aminek nagyon örültünk (egy folyamat eredménye volt ugyanúgy, mint az elválasztás is folyamatos szoptatott gyereknél).
2020. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
ne
2020. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem ne. A cumi nem más, mint egy marketingfogás és divat. Egyáltalán nem létfontosságú, és kizárólag szoktatás kérdése, hogy igényli-e a baba. Ha nem adsz neki soha, akkor nem fogja igényelni soha. Az én gyerekeimnek soha életükben nem volt cumijuk, ahogy nekem se volt gyerekkoromban, mégis mindannyian felnőttünk és semmi bajunk.
2020. dec. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
A cumi nem marketingfogas hanem a nyugtató veleszuletett szopóreflexet elegiti ki, arra sokkal fogékonyabb, nélküle nyugtalabb babáknál. Ha ők nem cumiznak, az ujjukat szopjak. Akik egyikett sem, ők meg olyanok. Ne altalanosits.
2020. dec. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

A cumiellenesseg egy vallás.

Nyilván ha nem adsz neki, nem szokik rá, de oka van hogy adsz neki!:D

2020. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
És miért jobb egy darab műanyagot szopni, mint az ujját? Az ujját nem kell neki külön megvenni a boltban, nem hagyja el, nem dobálja le a földre, nem kell keresgélni, mindig kéznél van neki. Teljesen fölösleges a cumi.
2020. dec. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Tudod mindenki próbálja a legjobban csinálni 9-es. Ha cumival, akkor cumuval, ha rezgő zenelo hintaval akkor azzal.

Neked a cumi felesleges másnak meg olyan dolog amit te vettel a gyerekednek.

Pedig valószínűleg mindketten csak jót akartok a gyereknek.

2020. dec. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!