Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cumit mikortól érdemes adni...

Sz.Jolán kérdése:

Cumit mikortól érdemes adni újszülöttnek?

Figyelt kérdés
A kórházban gondolom még nem. Vagy amíg szopiztatok, addig nem kéne? Mennyire szökik rá? Éjszakára gondolom szintén nem érdemes. Első babám lesz, még nincs tapasztalat :-)

2016. okt. 16. 04:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
18%
Semmikortól. Csak akkor szokik rá és lesz cumifüggő 1 évesen, ha megismerteted vele.
2016. okt. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
26%
Nem érdemes. 5 hónapos korában volt mikor 10x is felkeltett és mind a 10x cumit kért. Ott törjön el a kezem ha a második babának is cumit adok. Egyébként a kisfiamtól végül elvettem, azóta jobb.
2016. okt. 16. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
60%
Nem teljesen értek egyet. Igaz az enyém tápszeres volt, és szinte nulla tejem volt, így pár hét után adtam cumit. De az egyik barátnőm anyatejes babája ugyanúgy cumizik, csak cicin. Ergo ugyanúgy fent vannak éjszaka, akár 25-ször is, mert a Kicsi így nyugtatja magát. Másik barátnőm is szoptat, ő adott a babának cumit és egyáltalán nem zavarta össze. Csak akkor cicizik,ha éhes.
2016. okt. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
41%
Két gyerekem van, egyik sem cumizott. Mindkettőnél vettem vészhelyzet esetére, ha elmegyünk otthonról és netalántán hozzá fognának sírni. Akkor is vittem, mikor születésük után mentünk a papírokat intézni, akkor a fiamnak szüksége is volt rá. Otthon nem adtam cumit, mindig kitaláltam miért sírnak és tettem ellene.
2016. okt. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk a lányom addig nem cumizott még volt cici.

Amikor már nem szopott lett cumi. Ez az olcsó csersznye cumi.

A fiam nem szopott de nem cumizott. Majd 6 hónaposan kezdett el cumizni szintén a gyógyszertári cseresznye cumit szereti.

Nem gondolom hogy egetrengető probléma ez.

Akkor fogom elvenni tőlük ha látom hogy deformálódik a foguk.

Báŕ jómagam sosem cumiztam mégis fogszabályzó gyanús voltam és ferdék voltak a fogaim.

2016. okt. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 Snorri ***** válasza:
26%
Én nem adnék. Ismerek olyat, aki felkel éjjel, ha kiesik a cumi. Betegség esetén nem jó, késleltetheti a beszédfejlődést, deformálhatja a fogakat, elősegítheti a fogszuvasodást, és lehet szenvedni a leszokással...
2016. okt. 16. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
27%
Semmikortól
2016. okt. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
33%
Addig nem kapott, amíg szoptathattam, hisz megkapta tőlem a komfortszopi lehetőségét, viszont 4 hónaposan tápszeres lett és akkor kapott, mert kellett a pótlék, hisz kereste, de nem tehettem mellre. Jobb, mintha az ujjára szokna rá. A cumit el lehet venni idővel.
2016. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
23%
Ha lesz tejed és szoptatni fogod, akkor nem érdemes. Az én fiam cumizik, de sajnos elég hamar tápis lett, mert nem volt tejem. Így neki szerintem kell a cumi, mert a cumizási ösztönt, vágyat ki kell elégítse valahol. Ha nem adok cumit akkor valószínűleg az ujjára szokott volna rá, az meg szerintem rosszabb. Csak elalváshoz használjuk a cumit.
2016. okt. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
11%

Fiamnak már akkor adtam, mikor hazaértünk a kórházból, már 2 órája volt cicin, amint levettem, ordított, friss császáros sebbel, első babásként nem bírtam tovább. Ezzel azt értem el, hogy alig szopizott, rossz volt a szopási technikája is, fogyott az első hónapban, mert csak addig szívta, míg magától jött, utána már nem küzdött érte. 5 hónapos korában elutasította teljesen a mellet, így tápszeres lett. Nagyon cumifüggő volt, az egy dolog, hogy az elején 100szor felébredt miatta, de mikor már magának be tudta rakni, akkor 3 cumi kellett egyszerre éjszakára, 2 a kezébe, 1 a szájába, és úgy aludt el, hogy cserélgette őket. 17 hónaposan dobta el, mikor hörghurutos volt és nem bírta szívni, fulladt.

A lányomnak nem adtam, 2,5 hónapos, nem cicifüggő. Nem hazudok, volt hogy megpróbáltam adni neki. Először öklendezett tőle, utána már csak simán kiköpte. Ő cumisüvegből sem tud enni, pedig lefejt tejet próbáltunk neki abból adni, hogy ha az apjával itthon hagyom, meg tudja etetni, de nem tud vele mit kezdeni.

2016. okt. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!