Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érdemes lenne cumit adni neki?

Érdemes lenne cumit adni neki?

Figyelt kérdés

Adott egy 2 év 4 hónapos kislány, aki eddig mindig cicin aludteel. Néha nyugtatásnak is kéri, de nyilván nem ez a fő tápláléka már. Tudom, ez is eléggé megosztó dolog, de a tesója magát választotta el, nála sem szeretnénk máshogy.

A gond az, hogy most kezdi a bölcsit. Nem tudjuk nem lenne-e neki könnyebb, ha cumival aludna el. Ha nagyon fáradt elalszik cici nélkül is, de nem jellemző. Talán ha nagyon elfárad, akkor igen, de ezt nem tudom, mert mostanában alig alszik napközben (karanténban vagyunk hetek óta, nem tudom rendesen lefárasztani)

Ha kisebb lenne, gond nélkül adnék cumit, de már elég nagy. Nem tudom érdemes-e most rászoktatni még.


2020. dec. 15. 12:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
64%

"Az ujját nem kell neki külön megvenni a boltban, nem hagyja el, nem dobálja le a földre, nem kell keresgélni, mindig kéznél van neki."


Pont ez a hátránya. Az ujját nem tudod elvenni tőle, mig a cumit igen. A cumit tudod fertőtleníte, az ujja akkor is kéznél van, amikor mocskos.

De nyilván az a legjobb, ha egyik se kell, de ez csak iszisz anyatejesnél elképzelhető.

2020. dec. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Szerintem ebben a korbán már felesleges lenne cumit adnod Neki. :) Az én kisfiam 18 hónapos koráig csak cicivel aludt el, aztán hirtelen kórházba kerültem. Anyukám vigyázott rá, és ott nem kérte a cicit. Hidd el okosak a gyerekek és tudni fog alkalmazkodni.
2020. dec. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A cumi versus ujjszopás egy ősi vita, neten is javaslom keresni erről szakmai cikkeket azoknak, akik nem teljesen elvakultak, hanem pro és kontra mindkét tényezőről szeretnének gondoaltoka olvasni és gondolkodni. Ugyanis kissé üösszetett kérdéskörről van szó. Soktényezős.


Többen írtak is már jó érveket, pl az ujjszopásról olyan szempontból nehezebb leszoknia a gyermeknek, hogy az mindig kéznél van neki, de pont ez az előnye is, hiszen a cumit elveszítheti, és attól is függhet egy ideig esetleg.


Az ujjszopás viszont előreálló fogakat okoz az esetek egy részében, míg a cumi nem.


De a cumi egy bizonyos életkortól társadalmilag nem preferált (magyarán az oviban egy idő után a többi gyermek furcsálni fogja, ha valamelyikük cumizik még, van, amikor szegényt csúfolás éri a többi gyermektől, sajnos.)


Érdemben meg már írtak a kérdésre, nem ismételném, pl ha bölcsibe megy, lehetőleg ne akkor döntsön a szülő drasztikus, hosszútávú változtatásokról. Mindenki maga döntse el, cumi, vagy nem cumi, de ez tehát társadalomfüggő is, Magyarországon régóta jellemző, hogy kb 6 éves korig a napi többszöri ujjszopás elfogadott, és kis ikoláskorban elalvásnál sem kell gátolni, ha szereti csinálni; a cumit meg legkésőbb 3 évesen elhagyják a gyermekek Magyarországon. Meg sok országban.


(A társadalmi szokás természetesen NEM tudományos érv, de ez is LEHET szempont sokaknak.)

2020. dec. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!