Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8 éves fiam még hisz a Jézuská...

8 éves fiam még hisz a Jézuskában. Mennyire ciki?

Figyelt kérdés
Imádom benne ezt a gyermeki naivitást, de a nagynéném szerint már el kéne mondani , hogy nehogy kinevessék az iskolában. Ma együtt voltunk ajándékot venni valakinek és mondtam, hogy majd betesszük a fa alá, de még így se esett le neki 😊.

2020. dec. 17. 17:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
26%

10-es, nekem 5 éves a nagyobb, ettől még nincs nálunk Jézuska, pedig hidd el, nem nézem túl nagynak

(8-as voltam)

2020. dec. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem ciki, lassan úgyis rájön. Az én fiam 8,5 éves, már tavaly is közölte, hogy tudja, hogy mi vesszük az ajándékokat.
2020. dec. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
35%
Nekem 3,5 éves volt a gyerekem, amikor rájött. Megfogadtam, hogy nem fogok hazudni neki. Így, amikor 3,5 évesen rákérdezett, hogy tényleg jön-e a Mikulás és a Jézuska, akkor elmondtam, hogy ez egy hagyomány, úgy teszünk, mintha jönne, valójában a szülők veszik az ajándékot, ez egy családi ünnep, megajándékozzuk egymást, pont Jézus és a Mikulás emlékére, mert ők szeretettel sokat segítettek. Nem volt tragédia. Élvezte, hogy együtt díszítjük a fát, hogy ő is adhat és készíthet ajándékot, aminek mindennél jobban örülünk. Meg lehet úgy magyarázni, hogy az ünnep ne veszítse el a lényegét: a szeretet, az egymásra figyelést, a hangulatot, a befelé fordulást. Nem az a lényeg, hogy az iskolában a többi gyerek mit gondol, hanem az, hogy ti hogy érzitek, mikor és hogyan akarjátok beavatni. Attól, hogy tudja az igazat, az ünnep még egy csoda, aminek ő is a részese lehet.
2020. dec. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem ciki, én pl, 10 éves koromig hittem benne, aztán kinőttem belőle. Szerintem nem baj, ha ilyenkor még meg van a gyermeki varázs.
2020. dec. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Tegnap kaptam egy ajándékot a barátnőmtől. Eldugták, hogy majd karácsonykor berakják nekem a fa alá .
2020. dec. 19. 10:44
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Én 11 éves koromig hittem.

Ma vállalkozásom van.

2020. dec. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
77%
Nem ciki, én olyan tíz körül lehettem kb, amikor megvilágosodtam. Hagyj még neki időt, ilyenkor a legszebbek a karácsonyok, amikor meg van még a varázsa!
2020. dec. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
87%
Az én fiam a Télapóban hisz, és 10 éves. De hozzánk többször jött személyesen is, ezért hisz benne. A Jézuskát tavaly mondta el neki a 12 éves nővére, de nagyon csalódott volt. Szerintem nem ciki, inkább aranyos. Addig szépek ezek az ünnepek, amíg a gyerekek hisznek ezekben. A lányomra eléggé haragudtam is, hogy elmondta. Neki meg az iskolatársai mondták el. Csoda, hogy a fiamat nem világosították fel. Nekem is a bátyám mondta el gyerekkoromban, elég korán, már nem is emlékszem arra, amikor még hittem.
2020. dec. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
15%

Mi lenne ha elmondanád neki az igazat, elvégre már 8éves!


Mond el neki hogy Jézuska megszületett egy jászolban, nem volt luxus palotája, de már megnőtt, meghallt az emberiség bűnéért, feltámadt és hamarosan visszajön hogy jutalmat adjon ill. h ítéljen élőket és holtakat!!

Olvasd el a karácsony történetét sokkal nagyobb meglepi lenne Máté1:18 tól, vagy interneten

2020. dec. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!