Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekek 2-3ev kozottiek...

Kisgyerekek 2-3ev kozottiek akikkel voltatok logopedusnal, hogy a gyermek nem beszel. Mit ajanlott? Valami jo tipp van azon kivul, hogy sokat beszelunk hozza es kepes konyveket nezegetunk?

Figyelt kérdés
2020. dec. 20. 12:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Es ehez erdemes elmenni hozza, hogy pontosan megmutassa, hogyan csinaljuk vagy eleg ha nekem leirja elmondja es en itthon csinalom a kisfiammal?


Egyebkent ahogy olvasom ez torna feladat? Kisfiamra nem tudom, hogyan tudnam ravenni, hogy csinalja azt amit mondok neki :)

2020. dec. 20. 14:18
 12/22 anonim ***** válasza:
73%

Általában 2 felnőtt kell hozzá. Takaróban hintáztatás, ölben fejjel lefelé lógatás 100x...nekünk ilyenek voltak.


Kellenek hozzá cuccok, pl. gördeszka és billenőpad. Ezeket meg tudod venni.


Általában olyanok a feladatok, hogy a gyereknek tetszik. A lányom szerette.

2020. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
28%

"Általában olyanok a feladatok, hogy a gyereknek tetszik. A lányom szerette."


Akkor nem volt szüksége rá.

A jó tsmt feladatsor azokból áll, amit a gyerek kerül, idegenkedik tőle, mert pl: egyensúlyérzéke rossz (idegrendszeri éretlenség egyik jele).

2020. dec. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Mindenkepp kiprobaljuk akkor :) Pont a pledben hintaztatast szereti is es akkor kozben eneklunk neki igaz?

Keresek egy tsmt szakembert aki tud segiteni miket csinaljunk :)

2020. dec. 20. 14:39
 15/22 anonim ***** válasza:
80%

De, szüksége volt rá. Sőt, azt mondta a fejlődésneurológus, hogy még mindig kellene csinálnunk! Csak begyulladt a csípőm, a lányom meg már nagy.. Nem bírom el.. (4,5).


A lányomnak elég komoly problémái vannak, hidd el, szüksége volt rá...


Különben meg miért ne élvezhetné? Attól, hogy idegrendszeri éretlensége van, imád pörögni, lógni és szédülni.

2020. dec. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Nekünk skype-on állított össze egy terapeuta feladatsort, megnézte hogyan csináljuk, kijavította. Korábban voltunk másik terapeutánál, akinek a feladatsorát nem csinálta meg a lányom. Én nem annak vagyok a híve, hogy lefogom a gyereket és akkor is billegtetem, hintáztatom. A második feladatsorunk könnyebb volt, főleg hintáztatás volt benne, mert a lányom azt szereti, nagyon jól fejlesztette ez is, nem a kínzásról szól a tsmt.

Billenölap és gördeszka csak késöbb kellett, 6 ezer ft volt darabja, egy házaspár gyártja, tudom őket ajánlani, tökéletes darabokat küldtek, írj privátot ha kell elérhetőség.

2020. dec. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
65%
2 éves, megkésett beszédfejlődésű kislányommal gyógypedagógushoz, TSMT terapeutához járunk fejlődésre. Ő javasolt egy logopédiai vizsgálatot, ahol mindent rendben találtak. A logopédus a mondókákat javasolta, beszéljünk hozzá sokat, használjunk hangutánzó szavakat. Fél év múlva kell mennünk hallásvizsgálatra, ha addig sem kezd el beszélni.
2020. dec. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Logopedus es tsmt kozott mi a kulonbseg? Melyik a hatasosabb ha a beszedinditasa a cel?
2020. dec. 20. 20:51
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked beszél.

Nem annyit, mint amennyit hallani akarsz, de beszél.

Nincs szó beszédindítasról ilyen esetben.

2020. dec. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
80%

Tsmt sokkal hatásosabb. Logopédus beszédinditása egyáltalán nem jött be, aranyos volt a nő, aki tartotta, de ennyi.

Az idegrendszere nem elég fejlett a beszédhez, ezt fejleszti a tsmt, de az, hogy a logopédus utánozza neki az állathangokat, meg játszik vele, semmit nem használ.

2020. dec. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!