Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekek 2-3ev kozottiek...

Kisgyerekek 2-3ev kozottiek akikkel voltatok logopedusnal, hogy a gyermek nem beszel. Mit ajanlott? Valami jo tipp van azon kivul, hogy sokat beszelunk hozza es kepes konyveket nezegetunk?

Figyelt kérdés
2020. dec. 20. 12:27
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Mi is ilyen helyzetben voltunk/vagyunk. 2,5 éves volt, mikor a védőnő elküldött pedagógiai szakszolgálathoz. Ott kezdtünk egy korai fejlesztést.Nem túl sok sikerrel. Elküldtek hallásvizsgálatra, jött logopédus aki ezt megerősítette,hogy kell. Akkor neurológusnál is jártunk 2nél is. Elkezdtünk tsmt-zni is itthon, de mivel egyedül vagyok itthon velük így az abba is maradt. Hallásvizsgálat jó lett, egyedül a tympanometria nem. 4x rendelt vissza az orvos,ugyan az lett. Aztán meguntam, mondtam a védőnőnek,hogy hagyjuk a gyereket békén, majd ha akar beszél. Mivel megértett minden szót amit mondtam neki, így nem aggódtam. Egyébként a neurológusoknak is ez volt a véleménye. Most 4 hónapja óvodás, és amit akar kimond. Mondatokat még nem mond, de már próbálgatja.

A logopèdus küldi a videókat, de én nyilván nem tudom úgy magyarázni neki mint ő.

2020. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
51%

A gyógypedagógus különböző szakterületekre képződhet, ezek egyike a logopédia. Ezen belül is van, aki nem/alig beszélő kisgyerekekre specializálódik (vagy legalábbis ezzel is fgoglalkozik), van aki ilyet nem vállal, hanem csak idősebb gyerekek hanghibáit javítja, vagy más részterületen van otthon.

Ha egy kisgyerek beszédfejlődése elmarad a várttól, az első teendő tényleg a hallásvizsgálat. Kizárandó ok még az értelmi elmaradás és az autizmus is. Persze ezekre is kell terápia, sőt, ezeknél semmiképpen se mondhatjuk, hogy adunk még három hónapot, hátha beindul...

Az "ok nélkül" nem beszélő gyerekek egy része csak megkésett beszédfejlődésű, ők szépen behozzák a társaikat, de közük vannak azok is, akik pár év múlva majd beszédfogyatékosnak minősülnek. És leginkább a fejlesztés eredménye alapján lehet majd megmondani, ki melyik csoportba kerül, szóval ezekkel a gyerekekkel mindenképpen el kell kezdeni foglalkozni. Egy beszédfogyatékos gyermek ellátás nélkül nagyon súlyos hátrányba kerül a társaihoz képest.

Ha teheted szerezd be Egresi Erika: Beszédindító c. könyvét. Évszakonként egy-egy kötet, az ősz és a tél már biztosan kapható.

2020. dec. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!