Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan adjam be neki?

Hogyan adjam be neki?

Figyelt kérdés
4 éves kislányomnak székrekedése van, 5 napja nem kakilt. Nem szokott ilyen előfordulni, most a sok csoki miatt van, tehát egyszeri alkalom. Kapott lekvárt, laevolac szirupot,kamillateát, rsotos levet, de csak nem jön a kaki. 2 éves korában egyszer nem kakilt 4 napig, akkor megoldtuk egy gyermek glicerines kúppal. Ma hozattam a férjemmel ilyen kúpot, de nem tudom neki beadni rendesen, mindig kicsúszik, kinyomja, ödszeszorítja a farpofáit, hisztizik miatta. Nem tudom mi tévő legyek, szegénynek nagyon rossz a kedve, fáj a pocija. Van valami praktika hogy bent maradjon a kúp? Esetleg más alternatíva? Ha nem használ mit tegyünk?

2020. dec. 29. 20:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Gyerekeknek való Laxaclean. Nálunk a kúp sosem vált be, őszintén szólva meg tudom érteni, ha nem szereti túlzottan.

A teljes adagot be kell nyomni, elég hatásos tud lenni, szerintem kevésbé kellemetlen, mint a kúp.

2020. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Magnezium-citrat, de nem tudom, mekkora adagban mehet gyereknek, en 300mg-ot szedtem belole, de ez felnott adag, a testsulya alapjan ki kellene szamolni, hogy mennyit kaphat (fontos, hogy a citratos formaja legyen a magneziumnak, magnesii citrici nelkul kaphato tablettaban a patikban, de van por verzio is belole). 30 perc mulva meg szokta hozni az eredmenyt.


A masik, ami bejon a nem tulerett banan. Nem kell zoldnek lennie, legyen eheto azert, de ne legyenek barna kis foltok rajta, a szara meg legyen lehetoleg zoldes. Nalunk ebbol 2-3 be szokta inditani.


Folyadekfogyasztas is fontos, igyon sok vizet, az is segithet.


Illetve a zabos alma is be szokott jonni nalunk, mivel jo rostos (1 almat osszevagva beteszek az apritoba, melle 30g zabpehely, egy kis fahej, es kicsi viz, ami ahhoz kell, hogy ossze tudja a gep turmixolni, ez olyan 3-4 evokanalnyi maximum, ezt pepesre osszemixelni), es ezt megenni.

2020. dec. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap veszünk a patikában. Remélem fogja engedni
2020. dec. 29. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Én szerintem ez nem azon múlik, hogy engedi-e.

Segítsen apuka, fogja le, és menni fog az a kúp. Vagy a laxaclean. Az is jó, az folyékony.

Össze kell szorítani a farpofáit utána pár mp-ig.


De 4 évesen már meg kell értenie, hogy ez szükséges. Beszéld meg vele, ígérj neki valamit, ha ügyes lesz.

De igazság szerint ez nem a gyerek döntése! Az egészségéről van szó, nem dönthet.


(4.5 éves lányom van, szép is lenne, ha a gyógyszeradagolásba beleszólhatna...)

2020. dec. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%
4 eves gyereknek szerintem eleg morbid kupot adni, ha van mas lehetoseg is, en meg kisebb gyereknek is csak legvegso esetben adnam, ha nincs mas, es a lazat sem a fenekeben merem.
2020. dec. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Egy szép nagy pohár kefír/tej/joghurt (ami ilyesmit szeret) utána meg 100%-s narancslé, lehet használna
2020. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

6os! Az a széklet már alulról van bekeményedve. Felülről hiába lazítja, ha a vége betonkemény!

Erre való a glicerin. Vagy kúp, vagy folyékony (laxaclean). Ez síkosít.

2020. dec. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
76%

Meg kell értetned vele, hogy ez most nem akarom-nem akarom kérdése. Vagy együttműködik, és megoldjátok otthon, vagy be kell vinned a kórházba, ahol nem fogják megkérdezni mit enged vagy mit nem, beöntést adnak és kész.

Lehetőleg ne az éjszakai ügyeletre vidd, miután egész nap hiába könyörögtél neki, mert idegesek lesznek, és okkal.

2020. dec. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
39%
1 éves kislányomnál ugyanez volt, 7 napig nem kakilt. Próbáltuk a szirupot, kúpot, kefírt, olívaolajat, semmi. Végül a 8. nap csak anyatejet, szilvapürét, mandarint, narancsot, meg sok frissen sült sütőtököt és vizet kapott, semmi mást nem adtam neki. Na, ez a menü, de szerintem főleg a sütőtök meghajtotta rendesen!
2020. dec. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Vettünk laxacleant, megpróbáljuk. Ha nem megy, kap még egy kúpot is, hátha együtt segít.
2020. dec. 30. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!