Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 éves korosztálynak mit...

3-4 éves korosztálynak mit válaszoltatok a "honnan jön a baba/hogyan lesz a baba? " kérdésre?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 5. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Anyuka hasában növekszik.
2017. ápr. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

2,5 évesem is megkérdezte már, hogyan került bele, amikor az apja egyszer mondta neki, hogy a hasamban növekedett.

"Apa és anya szeretik egymást és apa betette a szerelemmagot" :) Egyelőre nem firtatta tovább.

2017. ápr. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a magocskás sztori édes, emészhető a gyermek számára, és egy ekkora gyerkőc még nem firtatja tovább, hogy "de technikailag pontosan hogyan is tette be apa anya hasába azt a szerelemmagocskát?" Megelégszik kezdetnek a magocskás magyarázattal. Mire odajut, hogy rákérdez a részletekre, finoman lehet is mesélni neki, hogy "apa és anya szeretik egymást, megölelték egymást stb."
2017. ápr. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én találkoztam egy hogyan lesz a kisbaba kihajthatós fülecskékkel ellátott könyvvel a minap. Nagyon szépen illusztrált egyértelműen kicsiknek szól, de kb. minden egyes állattal elmagyarázza a szaporodást és minden második szó a sperma.

Szerintem ez még ilyenkor felesleges.

Honnan jönre jó az anya hasából.

2017. ápr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%

Anya hasából,és úgy lesz,hogy anya meg apa szeretik egymást.

Mondjuk az 5 évesem már tudja,hogy a punciból jön ki,és abszolút természetesnek vette,hiszen az is.A császárt azt nem firtattam,az még biztos túl sok lenne neki.

2017. ápr. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én édesanyám csak annyit mondott erre a válaszra nekem, mikor óvodáskorú voltam, hogy "majd ha nagyobb leszel, elmondom". :) Szerintem ez sem egy rossz megoldás, ha nem akarunk mindenképpen belebonyolódni az ügybe.
2017. ápr. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam császáros volt, a kislányom is, látják napi szinten a bikinivonalamban a hegemet. Persze, a most 4 éves fiam már valamikor tavaly rákérdezett, hogy az mi. Én nagyon kedvesen elmondtam Neki, hogy "a dokibácsi ejtett egy pici vágást anya hasán, és úgy emelte ki ezt a nagyfiút". Hozzátettem, hogy nem éreztem fájdalmat, mert a dokibácsi segített, elérzéstelenítette anyát. Mindeközben hangsúlyoztam, hogy olyan nagyfiú volt, hogy csak így tudott a világra jönni, és a dokibácsi milyen jófej volt, hogy segített Neki. Lenyűgözve, mosolyogva hallgatta a történetemet, nem akadt fönn egy részleten sem. Épp tegnap előtt volt a 4. szülinapja, ennek apropójából megint töviről-hegyire elmondatta velem a születése történetét😃imádom!😄
2017. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!