Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Alacsony gyerekek szülei,...

Alacsony gyerekek szülei, iskolás gyereketek hogy viseli hogy nagyon alacsony?

Figyelt kérdés

nekem lányom van, tudom ez a jobbik eset ha arról van szó hogy nagyon alacsony. Épp hogy betöltötte a 6 évet és iskolába ment, amit egyébként nagyon jól csinál, szereti, szinte mindenből ügyesebb még a 7-8 éveseknél is. De az osztály nagy része már bőven elmúlt 7 éves, és hát olyan kicsinek érzi ott magát.

Tudtuk mikor elvittük 6 évesen iskolába hogy ez lesz, de úgy voltam vele hogy 7 évesen is ő lenne a legkisebb az osztályban (az egész család mélynövésű, apa is én is...)

Szóval szeretném ha megtanulná elfogadni a tényt hogy mindenhol ő lesz a legkisebb.


Szerencsére eddig nem kezdték ki miatta, inkább cukinak találják, de el jön majd az idő mikor - mint mindenkinek - haragosai lesznek akik nyilván ezzel is támadják majd, jó lenne felkészülni és tudni, mivel bátoríthatom


2021. jan. 12. 21:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

“Szóval szeretném ha megtanulná elfogadni a tényt hogy mindenhol ő lesz a legkisebb.”

Ne haragudj, de miért kell úgy beszélni, mintha a kislányod egyenesen testi vagy szellemi fogyatékos lenne, aki csökkent képességű (bár nekik sem ilyeneket szoktak mondani)? Ez a szöveg baromi degradáló. Ráadásul még csak nem is biztos, hogy igaz, a 6 éves kori magasságból sokszor még bármi lehet. Általános iskolás osztálytársnőim közül ketten évekig a tornasor elején álltak, egyikük 10 évesen már 154 cm volt, aztán 14 évesen megálltak 160 körül. Egy pici lány meg 170 lett.

Én nem tartozom a fenti táborba, alacsony voltam, az is maradtam (kb 150 cm), mégse traktáltak a szüleim ilyenekkel, hogy “fogadd el, hogy mindig, mindenhol te leszel a legkisebb és kész”. Helyette ha nagy ritkán csúfoltak (inkább más tulajdonságaimmal tették amúgy, mert pl az osztály legnagypofájúbb kissráca is alig volt nagyobb nálam), elmondták, hogy mindenki ugyanannyit ér, nem az számít, mekkorára nőtt és nagy butaság emiatt bántani valakit meg a súlya, bőrszíne, haja, szemüveg stb miatt is. Így soha nem is éreztem azt, hogy fú nekem most magasabbra kellene nőnöm, akkor biztos elfogadnak. Talán egyszer kérdeztem rá, hogy mekkora leszek (de ezt már jóval később), akkor mondták, hogy valószínűleg kicsi, mert nálunk mindenki az.

Kérlek, ne ültesd el benne a szorongást a magassága miatt. Tényleg nem bunkó akarok lenni, de azzal a fenti mondatoddal könnyen lehet, hogy azt fogod tenni ennyi idősen. Nyilván ha 14 évesen is kicsi és modell akar lenni, akkor finoman lehet mondani ilyesmit, de légyszi, ne egy 6 éves kislánynak, akinek eddig eszébe se jutott emiatt aggódni.

2021. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!