Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kitolok a fiammal ha egyke marad?

Kitolok a fiammal ha egyke marad?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon eleven 4 éves fiam. Bánt, hogy nincs testvére de egyszerűen nincs türelmem még egyhez. Örülök, hogy végre tudok dolgozni megint, van magamra is időm stb. Már a gondolattól is rosszul vagyok, hogy még egyszer éjszakázni kell meg itthon lenni évekig. Olyan jó most így, de mégis bánt is nagyon, hogy nem lesz tesója. 30 éves vagyok, férjem 40, ő sem akar többet. Meg ugye kapjuk állandóan a kérdést meg a kioktatást, hogy a testvér az kell.
2021. jan. 13. 09:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass senkire! Nekünk is egyke marad a lányunk. Az oviban, iskolában szerintem elég haverja lesz. Nekem van egy nővérem, de semmit nem tett hozzá a szociális életemhez. Szerettem vele játszani persze, de nagyon sokat veszekedtünk, stb... És sokkal többet voltam másokkal, mint vele. Én ezért sem gondolom, hogy probléma, ha egyke marad. Plusz így lesz saját szobája (mi ketten voltunk egy szobában, nem volt jó), nem kell féltékenykednie, stb. Plusz én sem tudnám még egyszer végigcsinálni ezt, főleg úgy, hogy lenne még egy gyerek, aki mellett pihenni sem tudok.
2021. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem nem. Már amúgy is túl nagy lenne a korkulonbseg az olyan fajta tesosaghoz, hogy ne legyen “egyedül”.
2021. jan. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tolsz ki vele. Az emberek mindig bele fognak kötni valamibe. Ha nem akarsz gyereket, akkor "dehát muszáj, ez a természetes", ha csak egy gyereked van, akkor "mikor jön a tesó", ha több gyereked van, "minek kellett ennyi". Nem kell vele foglalkozni.
2021. jan. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
én is írhattam volna, annyi, hogy nem éjszakáztunk vele, hál isen. Meg mi mind a ketten 30 évesek vagyunk. Én még mindig nem tudom, merre billenjen a mérleg, pont ezért, mert egyedül marad, ha mi nem leszünk már :(
2021. jan. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Az, hogy van testvére, nem garancia semmire. Sok testvért ismerek, akik évek óta nem találkoztak, annyira rühellik egymást. Gyerekként sem feltétlenül játszanak jól el, én pl gyerekként folyamatosan vertem a testvéremet, mert egy köcsög voltam és féltékeny. :D most már jóban vagyunk, felnőttként, de gyerekként anyukánk megőrült tőlünk.


Szóval szerintem ha ti nem akartok, akkor majd megoldja máshogy a baráti társaságot. Jó dolog a testvér, de nem kötelező.

2021. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyke vagyok. Nem azt mondom, hogy nem hiányzott a tesó, de ezer más formában tudja magát kompenzálni az ember. Nem érzem magam kevesebbnek, attól, hogy egyedül vagyok.

Anyuék rengeteget foglalkoztak velem, sok barátom volt, szóval nem lógtam ki a sorból. Még manapság is mindenki megelpődik, amikor kiderül, hogy egyedüli gyerek vagyok.

Szerintem nem tolsz ki a fiaddal, ha nem lesz tesója. Ezt eleve nem ő dönti el. Sokkal rosszabb lenne, ha akaratod ellenére szülnél még egy gyereket, ideges lennél, fáradt, nem tudnál annyit foglalkozni vele. Belerokkannál te is és a család is. (természetesen csak akkor, ha tényleg nem akartok másodikat)

Nálunk a családban sajnos van erre példa: a férjem. Nem tervezett gyerek, van egy 5 évvel idősebb bátyja. Az anyja mindig kivételezett az idősebb gyerekkel, szemmel láthatóan őt szereti jobban, a kicsi csak megtűrt. Az idősebb fiú sohasem tudta elfogadni, hogy nem ő maradt a középpontban, még mindig benne van a tüske, még mindig érezni lehet a folyamatos rivalizálás. Nem kó testvérek, páromnak nincs jó kapcsolata a szüleivel, szóval ennyit ér a kényszerű gyerekvállalás. Azt vagy szívvel teszi az bér, vagy sehogy!

2021. jan. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Én örülnék ha nem lenne egy tesóm se..
2021. jan. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Felelős ember nem "tesót" szül eleve, hanem magának többedik gyereket.

Akarjátok-e a második babát, van-e rá energiátok, anyagiak....ilyeneket kell átgondolni, nem szülni elvárásból aztán végül a gyerek issza meg a levét.

Ne hallgass senkire, annyi gyereket vállaljatok, amennyire TI vágytok. Mások meg a saját házuk táján söprögesenek.

2021. jan. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Az én kislányom 2 éves. Egyszer fordult meg a fejemben, hogy na legyen testvére,az is méhen kívüli terhesség lett és több hónapot szenvedtem mire rende jöttem utána. Azt mondták, hogy megismétlődhet újra, főleg a császáros összenövések miatt. A lányommal nagyon nehéz volt és még most sem könnyű. Utólag egyáltalán nem bánom, hogy nem jött
2021. jan. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok folytatom. Szóval nem bánom, hogy nem jött össze. Olyan jól elvagyunk így hármasban. Teljesnek érzem a családunkat.
2021. jan. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!