Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Túl nagy az elvárásom egy...

Túl nagy az elvárásom egy ma-holnap 5 évestől? Nem így kellett volna tennem?

Figyelt kérdés

1 babahinta volt szabad, amihez pont akkor szaladt oda, amikor egy babát felemeltek, h beültessék. A másik anyuka visszalépett, de én mondtam, ültesse csak be, mert az ő gyereke a baba, ő üljön a babahintába. Mondta, köszöni, meg csak egy párat lök úgyis.

Erre az enyém elkezdett bőgni (szándékosan írom így, mert ez a tipikus, eltorzult fej, mintha nem is tudom mi történt volna). Ebből általában az van, hogy belelovallja magát és torka szakadtából ordít

mire megsajnálják és felajánlják, amit akar.

Szóval ezzel a lendülettel kézen fogtam és el is jöttünk haza.

Nem értem, miért nem érti meg, hogy a kicsiké az elsőbbség, és miért hisztizik egyből. Szerintem egy lassan 5 évesben kéne már lennie ennyi empátiának. Vagy nem? Nagyon cikinek éreztem az egész helyzetet.

Annyi még, hogy testvére nincs, okos gyerek, sokan szeretik az oviban az óvónő szerint, de mégis, szociális téren van hova fejlődni, az általam tapasztaltak alapján.

Ráadásul minden nap van valamiért egy nagyobb hiszti. Én ezt egy ekkora gyereknél sokallom. Kis tesón gondolkoznék, de annyira felidegesítem magamat az ilyen húzásain, hogy képtelen vagyok rászánni magamat, mert félek, hogy a sok stressz megártana a magzatnak. Segítségem inkább nincs, mint van.

De visszatérve, ti mit tettetek volna a helyemben?



2020. nov. 6. 16:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Pont az a probléma, hogy tudja, hogy ha nekiáll üvölteni akkor az van amit ő akar. Ezen kellene változtatni.
2020. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem a lányod is normálisan reagált meg te is. Nyilván a baba hinta a babáké és ezt nagylányként már meg kell érteni, főleg mert gondolom van másik hinta is a játszótéren.

Ettől még lehet csalódott mert nem az van akit ő akar.

2020. nov. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%

Ezt ott helyben elmagyaráztad neki, hogy a hiszti miatt mentek haza? Mondtad neki, hogy a baba megy előbb egy kicsit, utána beülhet? Hiába okos, egy 5 évesnek mindent el kell magyarázni.


És amúgy igen, ahogy az első írja, azt kellene átkondicionálni, hogy ha elkezd hisztizni, azzal ne érjen el eredményt.

2020. nov. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Egy 5 éves belefér a babahintába? Nem a nagyot szoktak használni ennyi idősen?

A hiszti szerintem normális, még csak ovis, majd ha már sulis lesz abbahagyja.

2020. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A 7 évesem is belefér a baba hintába...


Jobb ha rövidre zárjátok ilyennel a hisztit

2020. nov. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen szűkösen, de belwfér :D a nagyban szokott hintázni, de most 4 hintabol csak egyik volt szabad.

Nálam nem éri el, amit akar, de a másik szülők engedik meg. Én mondom, hogy hagyják, de vagy az van egy csomószor, hogy erősködnek, hogy fogadjuk el, hiába mondom, hogy ne... Vagy az, hogy nem hagyom és ordít.


El szoktam magyarázni neki, de most külön nem kommentaltam, mert ott állt mellettem, hallotta minden szavamat, hogy babának babahinta, és a másik anyukát is. Plusz amikor már belekezd a hisztibe, ismerem, hogy csak rosszabb lesz, és megint csak arra lyukadunk ki, hogy felajánlják neki a hintat. Utána, ha lenyugodott, meg szoktuk beszélni.

Ezért is vagyok elkeseredve, mert úgy érzem, hiába papolok, semmit nem tanul belőle.

2020. nov. 6. 17:28
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

En megertelek!

A varosunkban egy jatszoter van, igy allandoan tomve vannak a jatekok. A fiam imadja az ilyen rugos jatekokat. Van egy kedvence zold auto, beleulos. Tegnap tobb mint 40 percet vartunk ra, de egy anyuka es a lanya befoglaltak. Annyira sajnaltam a fiam, mert nem ulhetett bele. Mikor mennunk kellett haza elsirta magat, erre az anyuka flegman kozolte hogy jo onzo ez a gyerek...

Azota keresunk ilyen rugos jatekot az udvarba. Ha hasznaltan is

2020. nov. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%

Sikerélményei vannak?

Amikor ö gyöz, ö nyer vagy erejéböl sikerült vmi meg stb?

2020. nov. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Haza nem vittem volna, de arrébb igen, hogy a másik anyukának ne legyen lehetősége visszakozni, nekem viszont legyen lehetőségem megnyugtatni a gyereket.

Az enyém is sírva fakad rosszabb napjain ilyesmiken. Nálunk is az a szabály, hogy a babahintába csak akkor ülhet, ha nem hintázna rajta baba. És át kell adnia, ha közben baba érkezik.

Türelem, ha nagyon konkrét szabályokat fogalmazol meg, és mindig tartod magad hozzá, működni fog. Enyém most lett 5, de kb egy éve nálunk is ez a bírhatatlan hiszti korszak volt. (Jó fél éven át...)

2020. nov. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

Jó kérdés, mert én is elvárok ilyen dolgokat az (éppenhogy) 5 évesemtől, "mégis" a kelleténél szerintem még mindig túl sokat hisztizik ok nélkül (nem pont a hintáért).

Nem, nincs ráhagyva, következetesek vagyunk.

Egyébként neki idegrendszeri éretlensége van + izomtónus zavara, fejlesztésre jár.

A hintás helyzetet egyébként éppenséggel megértené. Ha nem, ugyanígy kézen fogtam volna és elmegyünk. Pont mint amikor hasonló semmiségen borul ki.

Alszik az oviban, nem volt túl fáradt?

Nálunk emiatt hiperérzékeny délutánonként, mert nem alszik.

2020. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!