Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Önző vagyok mert csak egy...

Önző vagyok mert csak egy gyerekem van?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok és örülök, hogy ideig eljutottunk. 3 éves a fiam. Problémás terhesség, nehéz szülés, 3 évig egy éjszakát nem aludtam végig, normális 8 órás munkát nem találok mert sokat beteg mióta ovis, borzasztó eleven kisfiú. Férjem se akar többet, de persze jönnek mindig a kérdések, hogy mikor jön a második meg testvér nélkül nagyon rossz lesz neki stb, főleg idős vagy több gyerekes anyák nem hagynak ezzel. Sokan veszik fel a környéken most a 3 gyerek után a támogatást, nekem akármennyit fizetnének ezt nem csinálnám végig mégegyszer. Jó, hogy végre ovis és alhat a mamánál és van időm magamra, nem kell mindig valakinek szólni, hogy vigyázzon rá mert pl elakarok menni kozmetikushoz vagy akárhova. Valamennyire sajnálom, hogy neki nem lesz testvére, de nincs türelmem egyszerűen még egy gyerekhez, önzőnek érzem magam. Ez a 3 év is nehéz volt otthon, már majdnem depressziós lettem.

#Gyerekvállalás, gyerek, egyke,
2020. aug. 3. 17:29
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
*idáig
2020. aug. 3. 17:30
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Semmi közük hozzá, ez a ti döntsétetek. Ha nem akarsz, akkor nem lesz, le kell építeni ezeket az embereket, foglalkozzanak a saját dolgukkal. A fiadnak így is lehet szép gyermekkora, nem fog hátrányt szenvedni semmiben. Egy testvér pedig nem mindig áldás, a tag családomban nem egy testvér lopta meg a másikat, nem beszélnek egymással, úgyhogy hagyjuk ezt.
2020. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez kizárólag csak rátok tartozik a férjeddel. Ha mindketten úgy érzitek, hogy több nem megy, akkor nem szabad erőltetni, az a legfontosabb, hogy elégedett és kiegyensúlyozott családotok legyen. Ha az egy gyerekes, akkor annyi, az is nagyon szép:)
2020. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
51%

Ráérsz 10 év múlva gondolkodni másodikon, ha későn kapcsolsz 15 év múlva is simán szülhetsz.


Addig lehet, hogy megjön a kedved. Nem vagy önző és akkor sem lesz gond, ha csak egy gyereked lesz egész életedben!

2020. aug. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

Elöször is ez TELJES MÉRTÉKBEN kettötök - te meg a férjed - ügye, senkinek semmi köze hozzá.


De egyáltalán nem KELL egy gyereknek testvér, ettöl még nem lesz semmiféle lelki prolémája.

Sokkal jobb, ha nincs testvére, de a szüleinek jut rá ideje, meg nincsenek agyonhajtva, mintha lenne esetleg még egy gyerek, de mindenki ideges, agyonhajszolt és senki nem ér rá semmire.


A kivülállóknak meg tulajdonképpen semmi kötük a témához, nem is kellene nekik elmondani, hogy nem akartok többet, de a legegyszerübb az, ha mégis akarok valamit mondani, hogy majd ha sikerül - ettöl ugyanis általában leállnak.

2020. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Férjem 40 éves úgyhogy már később nem hiszem, hogy lesz. Fel is kell nevelni
2020. aug. 3. 17:41
 7/19 anonim ***** válasza:
37%
Később már nem is lenne az igazi nagy korkülönbséggel. Ha nincs idegzeted ne vállald. Nekem 2 van, igen tudnak játszani, tök cukik. Viszont egy nap legalább 2 alkalommal összevesznek, valamelyiknek biztos, hogy nyűgje van. Nem olyan, mint egy gyerek. 2 felé figyelni mindenhol.
2020. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 9 hónapos,de már most tudom hogy nem lesz testvére. Imádom őt mindennél jobban,de én nem csinálom ezt mégegyszer végig. Ami ugye még kimerítőbb lenne mert már itt van ő is. Ez nem önzőség,semmi köze hozzá senkinek. Én is egyke vagyok,igazából soha nem vágytam tesóra. Volt/van sok barátom,anyukám,a férjem,most már a fiam. Nekem ez így szuper,nincs hiányérzetem.
2020. aug. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem önzőség. Mindenki maga tudja, érzi, mennyi gyereket akar. Csak a pénz miatt meg nem kell több, mert sokakat ez ösztönöz. Ha férjed sem akar, akkor ez a ti döntésetek, senkinek semmi köze hozzá.
2020. aug. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%

Senkinek semmi köze hozzá, hogy ki hány gyereket vállal és milyen korkülönbséggel. Az eszem megáll mennyire pofátlan némelyik ember. Ez egyedül rád és a férjedre tartozik. Még a szüleiteknek sincs beleszólása, nemhogy ismerősöknek. Idegeneknek pláne nincs. Kérdezz te is valami személyeset, hogy észrevegye magát a pofátlan desznaja. Pl. milyen pózban jött össze a második gyerek?


Aki a támogatás miatt szül többet, az tuti képtelen hosszabb távon gondolkodni.


Azt pedig nem tudom megérteni, hogy miért kell mondani állandóan, hogy márpedig kell a tesó. Miért kéne? Az emberek nagyobbik része a háta közepére sem kívánja a tesóját. Nem egy már gyerekkorban sem. Egy egyke is lehet boldog. Barátai, unokatesói vannak. Attól hogy a tesód valaki, még nem biztos hogy jól kijöttök egymással. Senki nem szívesen van összezárva egy teljesen más személyiséggel. Megszülni könnyebb egy gyereket, mint foglalkozni vele. Általában a nagytesón akar lógni a kisebb, nem hagyva azt tanulni, pihenni. Aláírom, hogy vannak nagyon szép és jó testvéri kapcsolatok is, de én ritkábban látok ilyet, mint rosszat.

2020. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!