Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan készítettétek fel az...

Hogyan készítettétek fel az ovira bölcsődébe nem járt gyermeketeket?

Figyelt kérdés
2021. jan. 13. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En vettem neki könyvet ami ovira készíti fel, tetszett neki. Meg mondtam ott sok gyerek lesz, sok jatekkal. Mivel mi előtte egyszer ketszer voltunk kölyökparkban(jatszóhaz), kb olyannak kepzelte el az ovit így nagyoj várta. Azóta is nagyon szeret járni.
2021. jan. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Sehogy. Gyerek sem volt a környezetében, játszótérre is csak pár havonta 1x mentünk, akkor is próbáltam olyankor, amikor alig vannak.

Első nap 1 órát volt bent, úgy, hogy ott voltam (le sem sz a rt), másnap 1,5 órát volt egyedül, ordított, mikor mentem érte hogy maradni akar...

Semmi gondja nem volt belőle, hogy nem volt gyerek társasága

2021. jan. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Megtanítottam nagyjából öltözködni, cipőjét felvenni.

Wc-t használni, kezet mosni.

Próbáltam egy ovis naphoz hasonló napirendet tartani.

Megbeszéltük, hogy ha kér valamit az óvó néni vagy a dadus, akkor szót kell fogadnia, ha bármi baja van nyugodtan mondja el a felnőtteknek.

A csoportbeli "hierarchiára", konfliktusokra meg nem lehet készülni. Belerázódott, hogy sokan vannak.

Az első hét után jött nála egy rövid szepa, nem akart bemenni a csoportba, de hamar elmúlt, most ott tartunk, hogy nem akar suliba menni szeptembertől.

2021. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
93%

Én sokat beszéltem neki róla. Megvettem az Ovi-idő c. könyvet, azt sokat olvastuk.

Beiratkozásnál ő választott jelet, ettől nagyon boldog volt.

Együtt vettünk meg mindent (szandi, tornazsák, mappa, ruhák, stb.), mindent ő választott.

Meséltem neki ez én ovis éveimről, hogy mennyire szerettem járni, szerettem az óvónénimet, sok barátom lett.

Nyáron be lehetett menni az udvarra játszani, egy párszor bevittem.

Nagyon könnyen ment a beszokás.

Első nap csak egy fél délelőttre hagytam ott, másnap már ott is ebédelt. Haza sem akart jönni😁

Ő kérte, hogy hagy legyen ott alvós, pedig itthon már csak elvétve delelt.

A tavaszi karantén alatt minden este úgy feküdt le, hogy reggel ugye már ovi?

Nagyon szeret járni még most is.

2021. jan. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek rendben vannak így, amiket írtak a többiek, ezen felül javaslom, kérdező, hogy élj a jogaiddal és kérd a minimum kéthetes, fokozatos beszoktatást a pedagógustól! Ugyanis nem minden oviban adják meg ezt az egyébként jogos lehetőséget. A gyerekek többsége számára pedig traumatizáló a hirtelen jött óvoda, beszoktatás nélkül...
2021. jan. 20. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!