Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kb két év korkülönbséggel...

Kb két év korkülönbséggel szülők, hogyan készítettétek fel a gyermeketeket a testvér érkezésére?

Figyelt kérdés
minden érdekel, tapasztalat, segítő könyv anyának, mesekönyv gyereknek, szobaátrendezés vagy át nem rendezés, mennyit beszélgettetek róla vele és mi az amit később megbántatok vagy kellett volna még tenni "intézkedésként"? Előre is köszönöm!

2012. aug. 30. 08:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokat beszélgettünk róla, és a Sehány éves kislány c könyvet meséltem el neki kb minden nap a saját szavaimmal átköltve és leegyszerűsítve.


*****


Az ő szobáját kapta meg a pici, így 4 hónappal korábban át lett költöztetve a "nagylányosba", hogy legyen ideje megszokni.

Nagyon várta, de azért így sem volt egyszerű a dolog.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nem egész másfél év van a 2gyerkőc között..

kisfiam a nagyobb ő most lesz 4éves...

Semmi extrát nem vetettem be...

Látta,és beszélgettünk róla hogy a pici a hasamban van..simogatta..rendezgettük a gyerekruhákat..vettünk ezt-azt..mondtam ez a tied ez a babáé..mire megszületett..már tudta mi a helyzet..nagyon okosak egyébként..még a cumiját is odaadta..mert mondtuk ő a nagy...és a picik cumiznak csak...na jó alváshoz vissza kérte:-)

nagyon sokat segített..a kórházba mikor bejöttek nem is érdekelte..menni akart..de mikor hazajöttünk minden várakozásomat felülmúlta,puszilta,és alig engedett valakit hozzá,mert a mienk:-)

szeretik egymást,büszke a kis hugira,ha megyünk valahová mindenkinek elmondja hogy Ő a hugija,mindent megmutat neki..és már már akár 1 órát is eljátszanak civakodás nélkül:-)

Tervben a 3.baba,és mind a 2en mutogatják a tvben és az utcn ha babát látnak..kisfiamat ha kérdezem csakis 10ből 9szer kislányt szeretne..

Szerintem beszélgetni kell vele mondani hogy milyen lesz ha a pici is megszületik,mikben segíthet,aztán majd együtt játszanak...szeretni fogja....

2012. szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az 1. és a 2. gyerekem között 22 hónap van, a 2. és a 3. gyerekem között 23 hónap lesz (34 hetes vagyok).


Amikor a 2.babát vártam, az 1.nek sokat meséltem róla, hogy baba nő a pocakomban, majd itt lesz velünk, blabla, de hát sokat nem fogott fel belőle, hiszen pici volt még ő is. Amikor megszületett, akkor bejöttek hozzánk apával a kórházba, ez nagyon jól esett neki, hiszen előtte soha nem volt nélkülem. Otthon aranyos volt nagyon, soha nem bántotta a picit, segített pelenkázni, ő is szoptatta a babáit. De én mindig inkább a naggyal foglalkoztam, nem szorítottam őt háttérbe, így a féltékenység is elmaradt. Pl sokat mentünk ketten sétálni, amikor a férjem hazajött a munkából. Ő vigyázott addig a picire (szoptatástól szoptatásig).

Most ugye lassan szülök megint, a 2. most 22 hós, a nagy 3,5 éves. A pici újfent nem nagyon fogja fel, persze mondogatja, hogy baba baba és mutogat a pocakomra, de inkább a 3,5 évesem aki igazán felfogja ezt.

Gondolok ugyanúgy fogok csinálni megint mindent.

A lényeg végül is az, hogy ne fordíts hátat a nagytesónak, foglalkozz vele többet. Ne mondj olyat, hogy most nem érek rá, mert a picivel kell ezt vagy azt csinálni. Mondj annyit, hogy pár perc és jövök, szóval soha ne fogd a bajodat a picire. Menjetek el ketten is néhanapján.

Ha jöttek vendégek, kértem őket, hogy előbb a naggyal foglalkozzanak, csak utána nézzék meg a picit. Egy újszülöttel úgyse sokat lehet kezdeni, míg egy 2 évessel milyen jókat lehet játszani.

Nem engedtem, hogy agyondicsérjék az újszülöttet (szintén amiatt, hogy neki úgyis mindegy... de a nagynak nem mindegy)

Most ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni.


Ja egyébként Anna Peti Gergő sorozat, egész jól ír a testvérek születéséről, bár egy 2 évesnek ez még korai...


Ja igen, nálunk külön aludtak az elején.

2012. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!