Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a nevelési módszerről?

Figyelt kérdés

Pontosan nem tudom megfogalmazni hogy miről szól, de írok róla példát. Az egyik kollégám mesélte, hogy az 1 éves fiúk nem mert kint a kertben a fűre lépni. Cipőben sem, mezítláb meg főleg nem. Ez gond volt, mivel így nem tudták kivinni játszani, sétálni, meg semmi. Ezért azt csinálta, hogy kivitte a kis műanyag székét a kert közepébe, vitte utána a fiát is és ráültette. Ő felhúzta kapásból a lábát, majd otthagyta, hogy ha akar akkor jöjjön be. Nyilván a füvön keresztül. Nem tetszett neki, sírt is, de nem ment vissza érte. Kellett bő 1 óra, hogy be tudjon jönni onnan. Viszont azóta nincs ilyen baj a fűvel, szóval a célját elérte a kollégám.

Mi a véleményetek erről a fajta nevelési módszerről? Szerintetek szabad csinálni, vagy rá kell hagyni a gyerekre ha nem tetszik neki valami, reménykedve abban hogy "kinövi"?



2021. jan. 16. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez egy borzasztó káros "nevelési módszer" volt.

Szegény gyerek ott szenvedett, félt, és akitől a segítséget várta volna magára hagyta. Nem kell ráhagyni, de rákényszeríteni se.


Én inkább vágtam volna egy kis füvet le, kézbe vehette volna, nézhette volna ahogy az apjával labdázunk a füvön, egy fűszállal végigsimítottam volna a kezét, az arcát, majd legvégül a lábát. Vagy hasonlók.


De ezt biztosan nem tettem volna.

2021. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem egy 1 eves gyerekkel ez kegyetlensèg volt. Lehet, hogy csak ijesztő volt neki a fű tapintàsa, lehet hogy idegrendszeri èretlensèg miatt kifejezetten rossz èrzes volt neki. De hogy egy òràn àt hagyta bőgni, emiatt, hogy mindenkeppen neki legyen igaza...
2021. jan. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
28%
Nem vittem volna széket. Kiviszem, lerakom és pont.
2021. jan. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Idiota.
2021. jan. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%

Én is csak kivittem volna, leraktam volna magam mellé, és kész, de kinn maradtam volna vele, vagy vittem volna a játszószőnyeget, és arra teszem.

De úristen, most akkor nem voltunk pc mamik, emiatt lesz lelkibajos a kövi 80 évében a gyerek. Eleve leírta a kérdező, hogy cipőben sem mert a gyerek odamenni, ez egyszerűen csak egy olyan új dolog, amit nem ismert és ezért félt. Ahogy hozzátenném a legtöbb gyerek is teszi, nagyon sok fél a fű érintésétől. Ezt nyilván cipővel tudná akkor szoktatni, hogy nem bánt.

De előbb utóbb úgyis sírás lett volna belőle, ha egy óra, ha nem.

Ezer meg egy ilyen videó van attól, hogy kivitték a gyereket a fűbe, és hopp elkezdett bőgni. Na erre a legtöbb szülő felkapja a gyereket, hogy úristen pistike semmi baj. És mit erősítesz ezzel a gyerekben? Hogy van félnivalója.


Nem mondom, hogy így csináltam volna, ahogy a kérdésben van, de attól mert elküldjük a k*rva anyjába, még nem lesz jobb senkinek.

2021. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Elérte a célját, azóta nincs ilyen probléma. Akkor tehát működik. Most szerintem ebben semmi kegyetlen nem volt, valószínűleg már mindent megpróbált, de nem működött. Az se jó, ha kettőt nem lehet lépni hiszti nélkül. Nekem csak az nem tetszik, hogy egy éves a gyerek. Nem tudom milyen távot kellett megtenni, de egy ilyen kicsi gyerek azért nem tud még magától magabiztosan jönni menni. Ha nem volt veszélyben egyébként, csak a fűtől, akkor szerintem belefér.
2021. jan. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem normális a kollégád ne haragudj. Szerintem azt érte el ezzel, hogy jobban fog félni tőle.
2021. jan. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
én szerintem még nem vesztettem volna így el a türelmem. ha mondjuk egy 3évesről lett volna szó, aki még mindig nem mer fűre lépni, lehet én is ezt csináltam volna. de 1 évessel szerintem még korai volt
2021. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem nevelés, hanem tudatlanság. Idegrendszeri éretlenség, egyes gyerekeknél szenzoros feldolgozási zavar (nekik konkrétan nem félelem hanem fájdalom)
2021. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
98%
Ez egy barom. Az enyém se akart rálépni, kivittem egy pokrócot, egy darabig csak azon játszott, aztán elkezdte fogdosni a füvet, végül rámászott.
2021. jan. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!