Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekem rossz vagy én...

A gyerekem rossz vagy én vagyok rossz anya?

Figyelt kérdés
6 éves fiam sni-s,fejlesztést,logopédust kap oviba heti egyszer,nincs nagy baj,csaj beszédelmaradása,és sokszor rosszul ragoz,sosem hagyta hogy olvassak neki,csak lapozta széttèpte a lapokat. Sokáig félt a gyerekektől,a falura költözésünket okolom ezért. Se játszotér,se rokonok,most költözünk majd vissza a városba.dokinál ,védőnőnél mindig sírt meg most is,és hárman kell lefogjuk ha fektetni kell,mert azt hiszi szurit kap.ezt 2 évesen se tartották normálisnak,pedig emlékszem én is toporzékoltam 7 évesen is egyszer a szuritól. A kocsi elé mindig kiszaladna,nem figyel,hiába 100× mondom,ne szaladjon.mindenki mondja,ha nem jön a gyerek cipelteti magát,akkor otthagyja kész.mi otthagytuk járdán,ülve sírt volna ott órákig is,a falu másik végébe elmehettünk volna,kiszaladna kocsi elé,de szimplán ellenkező irányba sétál olyan is volt,boltban is ha hisztizik hagyjuk ott,hát már másik sorbol figyeltük,nem jön,már biztonságiőr ment volna felé,hiába jön be másnak az otthagyós modszer,persze engem tartanak bénának.babakocsiban is orditott volna egy óráig,sétálni akart,a többiek még majdnem 3 évig benne tolták,max 5 perc sirás ha kiakart menni,és abbahagyta,körmöt hajat vágni nem enged,mindenki okos hogy elejétől szoktatni kell.sűrű hajú babák születtek ismerősöknél,na de fiamnak 1 évig alig volt haja,félig kopasz volt,aztán heti 2- szer probáltuk,de kapálozott,ma sincs mély alvása hogy vághatnám egyből kapálózik és felébred,mi a rendszeres? Hisz mindig probálkoztunk.evésnél is ha dicsérem a másik gyereket,rokonom egyből,hát mert biztos szoktatta az anyja" tehát ha enyém csak 1- 2 dolgot eszik,100× elé raktuk a főzeléket,minden főtt kaját,de inkább éhen halna,és mindenki engem tart bénának,már én is elhiszem,sokszor megkaptam itt is a magamét,tényleg mindenki gyereke ennyire könnyű,az enyém rosszabb másoknál vagy én rontok el mindent? Kérem most tippeket írjatok(,ha túl vagytok a leszólásokon) miket kellett volna másképp tennem,?ugy érzem ugyanugy neveltem mint a kislányos ismerőseim,de nekik mindig szót fogadtak a lányok,nekem nem jöttek be ami náluk simán, hogy kellett volna másképp? Tippeket kérnék köszönöm
2021. jan. 18. 06:36
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
72%
Hasfajos/siros/tobbemberes babak csoportjaba lepj be fb-on ok tudjak hogy kell az ilyen gyerekeket kezelni. Itt valoszinuleg csak bantast fogsz kapni
2021. jan. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Az oviba is a mai napig szenvedés van reggelente,néha toporzékol az ovikapuig,hogy nem akar bemenni,a karomból rugdalozik,alig birom becipelni,de ott már nem látja senki milyen nehéz volt bejutni. Néha meg szivesen megy. Amugy okos feladatokat tudja,de rajzolni még semmit :( lett volna egy testvére,de elvetéltem,együtt könnyebb lett volna a rendszeresség meg ha együtt mennek oviba stb. Ugy érzem rosszabb hogy egyedül van.mit gondoltok?
2021. jan. 18. 06:43
 3/25 A kérdező kommentje:
Köszi :) írhattok még
2021. jan. 18. 06:44
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Nezd, leirtad az elso mondatban. Sni-s, azaz sajatos nevelesi igenyu. Az ami 100 egeszseges gyereknel bejott nalatok nem, mert "beteg" a gyerek. Nevelesi tanacsado, szakszolgalat, neuropszichologia. Szakemberhez fordulnek.
2021. jan. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Sajátos nevelési igényt elhanyagoltság, trauma, rossz nevelés is okozhat, az nem azt jelenti, hogy beteg, hanem hogy jelen pillanatban máshogy kell hozzáállni, mint a többi gyerekhez. Persze ezt okozhatja tartós betegség, vagy akármi, de ez nem azt jelenti, hogy BETEG!


Ő szerintem egyszerűen ilyen, biztos nagyon magányos is, de oviban azért vannak gyerekek, de ha nem jó ovi, nem nagyon segítheti a dolgait, barátkozás, elfogadás..


Amit tudsz tenni, és szerintem eddig is jó lett volna, nekiállsz és felhajtasz pár barátot a fiadnak. Leszólítasz anyukákat, érdeklődsz kivel van valamennyire jóban és nagyon bedobod magad, hogy akarjanak veletek lógni, kedves vagy, sütsz sütit, ha együtt vagytok te is szórakoztatod a másik gyerekét, megpróbálod egymáshoz terelgetni őket.. Nekem bejött, az első barátai így lettek a lányomnak. Persze nem mindenki vevő rá, de szerintem ez kell a gyerek egészséges fejlődéséhez, hogy sok pozitív visszajelzést kapjon, megerősödjön, bátrabb, nyitottabb, alkalmazkodóbb legyen, ezt pedig nálad jobban senki sem tudja menedzselni.


Az én gyerekem is rosszul ragoz, tudom, hogy azt mondják ne javítgasd, de ha megismétled minden alkalommal utána helyesen és visszakérdezel, jobban rögzül, továbbá egy logikai magyarázat is kell mellé. Van millió ilyen feladat, könyv, játék, szójáték, nálunk ez is gond, már nagyon szépen helyrejött ahhoz képest, hogy teljesen érthetetlen volt a beszéde. Egyébként hat éves lányom van, aki túl barátságos, egy kis pukkancs, de tudom kezelni, több barátja van, de ha gondolod írj, Budai agglomerációban lakunk.


Kicsit szorosabban kell fogni, többet magyarázni, sokszor nagyon megértőnek lenni, ami már elkényeztetés kategóriába esik másoknál..Kicsit idomítós és professzoros a nevelés, ami beválik, nagyon utána kell menni a magyarázós összefüggéseknek, és előre vetíteni a lehetséges következményeket, mert ha értik a világot, jobban akarnak alkalmazkodni..Persze nem gond, ha ehhez nem mindig van türelmed, senkinek sincs mindig, az se árt, ha néha beparancsolod, mert muszájjal lerendezed, de igazán hatásos csak a rengeteg felépített magyarázat és meg kell róla mindig győződni, hogy érti e..

2021. jan. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Lehet idegrendszeri èretlensège. Nem vagy rossz anya, lehet, hogy a szokàsostòl eltèrően van ,,bekàbelezve" ès mindenki pròbàlnà a hagyomànyos keretek közè szorìtani.

Zavarhatja bizonyos ètelek àllaga, bizonyos ruhaanyag èrintèse, tùl sok zaj, túl koràn kelès, nehezebben tanulja meg a kellemetlensègek eltűrèsèt. Előbb-utóbb kinövi, csak lassabban èrik.

2021. jan. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Abban vagy "rossz", hogy nem próbálod megérteni, hogy mi fán terem az SNI és rábízod az államra a fejlesztését.

Heti 1 ovis, jellemzően csoportos fejlesztés lópikula még egy BTMN-es gyereknek is, nemhogy egy SNI-snek.

Neurológus kellene és neuropszichológus, pontos fejlesztési terv, amit otthon is megtámogattok, nem bagatellizálni, meg legyinteni, hogy "jaj, nehéz gyerek, másnak ilyen nincs".

Dehogy nincs. Van. És nehéz igen, de nehéz is marad, ha nem adsz meg neki mindent (és még úgy is lehet nehéz marad).

2021. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%

Bár az én gyerekem fiatalabb, nála ugyanezekkel a tünetekkel autizmust diagnosztizáltak, szóval tudom, hogy milyen nehéz és fárasztó. (ne érts félre, nem azt mondom, hogy a gyereked sérült, csak átérzem a helyzeted)

Ne ostorozd magad, nem te rontottad el. Egy átlagos gyereknek elég egyszer-kétszer elmondani valamit, egy sni-nek lehet hogy századjára se használ. Nem tudsz mást tenni, mint barátokat keresni neki, sokat, sokat és mégtöbbet foglalkozni vele és végtelenül türelmesnek maradni. Igazodjatok egymáshoz, ugyanakkor feszegesd a határait.

Kitartást kívánok!

2021. jan. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Az én hasonló nehéz eset lányom is autizmusban érintett...

De akármi is, a heti 1 logopédia tényleg semmi gyakorlatilag. Az idegrendszerét kellene keményen megdolgozni, ebben a korban már nem sz@rakodnék TSMT-vel, egyből mehet az alapozó terápia, heti 3 alkalom, nem 2, és úgy készülj, hogy 1,5-2 év, esetleg még több is. Utána még egy homloklebeny tréning, az rövidebb.

És sajnos még így sem lesz sosem könnyű, "normális" igazán. Jobb lesz, de a probléma nem fog nyomtalanul eltűnni.

Ami még teljesen biztos: NEM a te hibád, NEM te csinálod rosszul, NEM miattad van!!! Soha, de soha, de soha ne hagyd, hogy ezzel "vádoljanak", nincs ennél mérgezőbb, miközben már így is szenvedsz eleget a gyerekkel... Engem ezzel nagyon keményen támadtak gyakorlatilag a gyerek születése óta, folyton csak ezt hallgattam, úgy tönkrementem bele, hogy azóta sem jöttem helyre. Ha lehetne, büntetnék mindenkit, aki ilyesmivel áll bele egy szerencsétlen, kínlódó anyába! És a legjobb büntetés egyébként az lenne, ha az adott nagyokosnak születne egy ugyanilyen gyereke...

2021. jan. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy megértőek vagytok :) igen évente van ilyen 4 órás vizsgálat oviba heti 3 fejlesztést ajánlanak,dehát itt csak ennyit kap.ez ellen nem tudnak tenni.igen mondom is a rokonoknak,hogy sni- s,de nem érdekli őket. Csak nézem hogy más picik szépen sétálnak a babakocsi mellett is,aki babát is tologat,fiam meg 6 évesen is fognom kell, és ismerőseim ha büszkék hogy hatékonyan nevelmek,mert a gyerekek hamar szótfogadnak,fiamnál meg semmi nem válik be,sokszor mondtam csak elcserélném egy hétig :p hogy megnézzem megjavulna- e a gyerek, vagy megtudná,hogy tényleg nem lehet kezelni. Erre lennék kiváncsi...
2021. jan. 18. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!