Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Le fog maradni, ha nem tanitom...

Le fog maradni, ha nem tanitom meg irni, olvasni?

Figyelt kérdés

Kozepso csoportos a gyerekem, nem terveztem, irni es olvasni tanitani otthon? Vannak irasgyakorlast segito fuzeteink, de hamar turelmetlenne valik, nem erdekli, mikor probalgatjuk. En rontottam el valamit, hogy nem eroltetem? A kornyezetunkben csomo gyerek mar ismeri a betuket, leirja a nevet. Szoktunk rajzolni, festeni, az ovonenijei szerint ezekben tehetseges (en nem latom kiemelkedonek, szerintem teljesen atlagos, de ez rendben is van).


Tudom, hogy van gyerek, akit tenyleg erdekel az iras-olvasas, es en nyitott is lennek ra, hogy tanitsam, de nem latom rajta az erdeklodest, es mikor par ceruzavonas utan mar ordit, hogy nemtudoooom, akkor se neki, se nekem semmi kedvem nincs hozza. Viszont van a csaladban, aki szerint le van maradva. A finommotorikaja nagyon jo, ugyesen epit ossze pl. legot, szepen vag, ragasztgat. Irni-olvasni nem az iskolaban kellene megtanulniuk? Az en feladatom lenne? En eddig nem gondoltam igy, de nekem fontos a csaladom velemenye is, es lehet, hogy en latom rosszul, es foglalkoznom kellene vele tobbet. Ti hogy latjatok?


2021. jan. 24. 12:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd, hogy gyerek lehessen!
2021. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
98%
Nem, én se tanítottam, igen, le volt maradva a többiekhez képest az oviban. Jártunk fejlesztésre, de ott sem írni, olvasni tanították. Most harmadikos, első óta kitűnő, pedig egy kezemen meg tudom számolni, hogy az ellenőrzésen kívűl hányszor kellett segíteni. A csodagyerekek, pedig, akik úgy mentek suliba, hogy írtak, olvastak, sokan már közülük szerzik be a hármasokat.
2021. jan. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

1-es, szoval szerinted raer meg, fontosabb most szerinted is a szabad jatek?


2-es, miert irigyled? Mar annyiszor megkaptam ezt, hogy elbizonytalanodtam, foleg, hogy valoszinuleg egy kis oxigenhiannyal szuletett, a beszedfejlodese es az egyensuly-erzeke a kortarsaitol el van valamivel maradva, ami hatassal lehet erre.

2021. jan. 24. 12:31
 4/32 anonim ***** válasza:
78%
Amikor elsős volt a lányom az első szülő értekezleten a tanító néni megkérdezte kinek a gyereke tud olvasni. Pár szülő büszkén jelentkezett, majd ugyanez az írással. A tanító néni pedig csak annyit mondott, hogy nagyobb hibát nem is követhettek volna el. Elsőben ez az elsődleges feladat, írás, olvasás, számolás. Az a gyerek aki már tudja, arról nem is beszélve, aki azt hiszi, hogy már tudja mit fog egy évig csinálni? Az órákat majd unja, nem figyel, nem lehet lekötni, a többeket fogja csak zavarni. Ami meg ennél is szomorúbb, hogy nem fogja megtanulni hogyan is kell tanulni, kimarad neki a napról napra készülésbe való beleszokás, hiszen tanulni otthon csak akkor fog ha valami nem teljesen tiszta. Vagy ami meg rosszabb a szülő halad a 2.os anyaggal, rossz módszerrel magyaráz és csak tolja maga előtt az elsőben kialakult problémát.
2021. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
87%
Nem is szabad direkt tanítani. A fiam 30 fős osztályából hárman tudnak olvasni, semmi problémája nincs a maradék 27-nek. Én sem tanítottam, magától megtanult folyékonyan olvasni. Írni nem, legalább van mit tanítania az osztályfőnökének is neki. ;)
2021. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
88%
6-7 éves korában válik egy gyerek iskolaéretté, akkor kell megtanulnia írni és olvasni. Vannak érdeklődőbb gyerekek, ilyen voltam én is, aki már óvodában tudtam írni, meg olvasni, de a gyerekek nagyon nagy hányada nem ilyen. A saját gyerekem se. Nem is jutott eszembe, hogy elvárás lenne, hogy megtanítsam írni meg olvasni az oviban. Tanulhat még eleget az a gyerek. Oviban egyetlen dolga legyen: a játék! Amiben ügyes, abban úgyis kiemelkedik, egyébként meg majd utoléri a többi gyereket is, sőt, még felül is múlhatja bármelyiket!
2021. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
79%

Szegény gyerek.

Középső csoportos!

Az iskolában kell megtanulni írni-olvasni, te meg irástanulós feladatlappal szekálod a 4 évest, ő meg bömböl. Csodás.

2021. jan. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
77%
2-es vagyok. Azért irigylem, mert a gyerekem tényleg le van maradva (durva oxigénhiány miatt minden megkésett nála) és a felzárkóztatás is mission impossible-nek tűnik, nemhogy "előre dolgozzunk" olyanom, ami ráér. 30+ évvel ezelőtt én se tudtam olvasni óvodában, mégis kitűnő voltam (mert nem volt oxigénhiányom).
2021. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
69%

Én kb. ebben a korban tanultam meg írni-olvasni-számolni, és az osztály harmada már tudta ezeket első osztály elején, a tanító néni mégis le tudott minket kötni, nekem az első év persze "könnyű" volt, ami szerintem jó volt, mert az első élmények sikerélmények voltak.

DE én igényeltem ezt a nagyszüleimtől! Ha a te gyerekedet nem érdekli, NE erőltesd! Ha egy betűt sem tud leírni az első nap az iskolában, akkor sem lesz "lemaradva".

Ebben szerintem nem szabad a tanítókra hallgatni, a gyerek igényeit kell előtérbe helyezni. Mert persze, a tanítónak az a könnyebb, ha mindenki egy szintről indul, de szerintem a tanítónő kényelméért kár bárkit is visszafogni, akit mindez már korábban őszintén ÉRDEKEL!

2021. jan. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%

Sosem jutna eszembe tanítani olvasni. Azért van az első osztály. Mit élvezzen ha nem azt,hogy diáktarsaival együtt írni,olvasni tanuljon. Folyton az lenne,hogy jajj én ezt már ismerem...te meg neeeem.bebebebe.

Nem. Ilyet nem tennék a gyerekemmel.

2021. jan. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!