Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nyílt nap hiányában hogyan...

Nyílt nap hiányában hogyan lehet megismerni az óvodát?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kezdjük az ovit, még nem választottunk. Van két szimpatikus más szülők elmondása alapján, egyik sem körzetis és szeretnék személyes benyomást. Telefonon milyen kérdéseket érdemes mindenképp feltenni az első, érdeklődő beszélgetéskor? A pandémia idején van-e lehetőség bemenni megnézni az ovit gyerekkel vagy egyedül vagy ez esélytelen és felesleges megkérdezni?
2021. febr. 8. 12:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én most azért is felpontoztam azokat, akik nem értenek egyet a kérdezővel.

Döbbenet amúgy, amire készülsz. Komolyan.

Soha, egyik intézmény sem lett olyan számunkra, mint ahogyan ajnározta az ismerős szülő. Pedig mi egyszer váltottunk ovit. És a suli se olyan, ahogy elképzeltem. Ez egész egyszerűen azért van, mert minden gyerek más. Ha az egyik gyerekkel együtt tud dolgozni az óvónő, a másikkal nem.


És ezekre a kérdésekre, hogy "kik lesznek az óvónők, hány csoport indul", a jóisten se tudja a választ. Maximum augusztus végén, a szülői értekezleten fogod megtudni.

Eleve áprilisban van a jelentkezés, ott tudnak majd egyáltalán egy kb. létszámot.

Az óvónők meg jönnek-mennek, ha szülőkorban van, akkor bármikor válhat várandóssá. Ha idősebb, bármikor mehet nyugdíjba.


Mellesleg 2021-et írunk, egy olyan év után vagyunk, ahol semmi sem a terv szerint alakult. Azt nem lehet tudni, hogy márciusban lesz-e nyitás. Honnan gondolod, hogy a vezető óvónő fogja tudni, mi lesz szeptemberben?

2021. febr. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem pontoztam le senkit, köszönöm a választ mindenkinek. Éppen azért tettem fel itt ezt a kérdést, hogy ne az ovival fussam a felesleges köröket. A személyes látogatás lehetősége csak azért merült fel, mert a bölcsiben sem volt nyílt nap, családonként egyesével mégis be lehetett menni, de akkor az oviban más szabályok vannak, rá sem kérdezek.
2021. febr. 10. 08:45
 13/14 anonim ***** válasza:
Hát akkor üdv a valóságban! :D
2021. febr. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Normál körülmények között igen, általában beengednek körbenézni az oviba ha jelzi valaki hogy szeretne menni, mi is voltunk anno a kislányunkkal - itt nyílt nap soha nem szokott lenni, a vezetővel beszélgettünk illetve megnéztük a leendő csoportszobályát és az óvónéniket (ez egy kisebb óvoda ahol csak 1 kiscsoport indul) de most a vírushelyzet miatt ilyet biztos, hogy nem lehet sajnos, nem engednek be, most nagyon szigorú szabályok vannak.
2021. febr. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!