Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha elvitted valami miatt...

Ha elvitted valami miatt gyermekedet pszichológushoz, majd veled is külön beszélt, ellátott tanácsokkal? Vagy mit mondott?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy nem jól értem mi lenne a feladata, de engem zavar, hogy nekem nem mond semmit. Nem mondja el, hogy x dolog így jó, úgy nem jó. Kicsit olyan, hogy meghallgat, megértő, de se nem erősít meg, se nem cáfol abban amit gondolok vagy ahogy hozzáállok a dolgokhoz. Ugyanígy a gyerekkel kapcsolatban sem mondja, hogy pl. ebben a dolgában ezt és ezt látja problémásnak, változtassunk rajta így vagy úgy.

Lényegében úgy érzem nem jutottunk előrébb mint mikor először jártunk nála, pedig már kb. 3 hónapja járunk.


2018. máj. 15. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi négy alkalom után beszéltünk, addig csak a gyerekkel foglalkozott. Akkor elmondta amit gondol,lát,felmér, tapasztal

Utána ujabb 4 alkalom következett, és ezt kővetően rendeződött a lányom problémája. Többet nem kellett mennünk.

2018. máj. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször nem tud tanácsot adni, mert nem tudja, mi az, ami nem optimális.


Ehhez többször kell a gyerekkel is beszégetnie, meg veled is, hogy mindkettötök szempontjait megismerje.


Emellett nem az a feladata, hogy "tanácsot" adjon, hanem hogy te magad jöjj rá, mit kellene változtatni. Ugyanis a konkrét tanácsot a legtöbb ember kapásból elutasítja, hogy "azt úgy nem lehet", ellenben ha maga talája meg a megoldást, akkor azt a sajátjának érzi és aszerint tud viselkedni.

2018. máj. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezen az első pár alkalmon túl vagyunk, utána velem beszélt, hogy mit lát, de nem igazán mondott olyat, amit én eddig nem láttam és ne próbáltam volna ezzel foglalkozni. A módszereimet elmondtam, hogy mikkel próbálkozok és nem mondott rá semmit. Nem mondta azt sem, hogy jól csinálom vagy nem mondott újabb ötleteket. Utána tovább jár a lányom, de azt sem tűzte ki például, hogy mi a cél, tehát valahogy elvesztettem a fonalát.


Amúgy nevelési tanácsadó néven fut, ezért vártam volna valami tanácsot.

2018. máj. 15. 17:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérdezz rá, hogy szerinte neked kellene-e valamit tenni vagy változtatni a módszereden.


De lehet, hogy a gondok nem veled vannak, hanem a gyerek intepretációjában van valami eltolódva. Ha vele tovább foglalkozik, akkor ez erre mutat, szóval várd ki.

2018. máj. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Lehet igazad van. De most így az lett az érzésem, hogy mintha nem tudna velünk mit kezdeni.
2018. máj. 15. 18:16
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy pszichológus sosem "mondja meg", hogy ki mit csináljon, hanem rávezeti az illetöt arra, hogy saját maga jöjjön rá a megoldásra.


Ha neked nem mondott semmi negatívat, akkor te nem csinálsz nagy hibát, igazán nem kell változtatni a hozzáállásodon.


Nem írtad, mekkora a gyerek, de adott esetben valami módon a leválásnak kellene megindulnia, és ennek a gyerektöl kell kezdödni, neki kellene közölni, mit és hogy szeretne, neked meg "csak" vagy el kell fogadni, vagy ha valami nem az számodra, akkor érvekkel kell alátámasztani a gyerek felé - mintha már felnött lenne, mert ezzel segíted a fejlödését.

Persze ez csak találgatás részemröl, azaz nem töb, mint egy példa arra, hogy miért így áll hozzá a tanácsadó.


De tényleg a legjobb, ha te kezdesz vele egy beszélgetés, ahol konkrétan rákérdezel, hogy van-e valami tennivalód, és ha igen, akkor mi.

2018. máj. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!