Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két lány gyerekkel nektek...

Két lány gyerekkel nektek melyik lenne optimálisabb lakás?

Figyelt kérdés

Gyerekek 1 éves és 8 évesek.


Méretre kB ugyanakkorák 54-55 nm. A lakások.


1: 2 szobás, mindkét szoba 20 nm, nincs külön étkező (külön WC, fürdőszoba, konyha van)

Ez pont a suli mellett van.

2: 1+2 fél szoba, a nagyobbik szoba 20 nm, a 2 fél szoba viszont 6-6 nm + van egy 6 nm étkező.

Messzebb van a sulitól.



2021. febr. 16. 08:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
96%
Hát őszintén szólva egyik sem hangzik túlontúl optimálisnak. De ha csak ez a két lakás adott, akkor inkább talán a 2. A 8 évesnek egészen biztosan szüksége van egy kis külön térre, ahol tanulhat, ahova elvonulhat az 1 éves elől.
2021. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Valóban egyik sem túl optimális, de inkább a 2. A nyolcéves pikk-pakk kamasz lesz, és jobban fog örülni egy 6 nm-es saját szobának, mint egy 20 nm-es közösnek.
2021. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Ha csak ez a két opció van, inkább a második lakást választanám. Nem tudom, meddig terveztek itt lakni, de ha hosszabb távon, a két lánynak kell a külön szoba (főleg a nagyobbnak), mert nagyon nagy a korkülönbség. Könnyebben tud tanulni is, ha van hová elvonulni, főleg, ha a kicsi nagyobb lesz, és folyton csacsog, játszana, stb., vagy ha átjön egy barátnő, magukra tudják csukni az ajtót beszélgetni. Nem a szoba mérete a lényeg, hanem hogy legyen egy saját kis kuckója. Nem tudom, mit jelent, hogy messzebb van a sulitól, de pl. egy fél órával több táv még bevállalható szerintem.
2021. febr. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a 2.
2021. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
54%
Egyik sem
2021. febr. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Most a 2 szobásban lakunk (2 éve lakunk itt, előtte 1 szobásunk volt, a suli miatt költöztünk ide), innen tud egyedül suliba menni elsős kora óta, és suli után feljöhetnek a barátnői, a kicsi velem az egyik szobában alszik, apjuk meg a másik szobában a nagyobbik gyerekkel. (emeletes ágy és heverő is van bent)

A másik lakás az kB 30 percre van a sulitól, onnan nem tudna egyedül járni, és a barátnői sem tudnának feljönni, mert mindenki a suli környékén lakik. Ez egy csere lehetőség lenne, mindkét lakás panel.

2021. febr. 16. 09:06
 7/24 anonim ***** válasza:
84%

Hát figyelj, arra inkább nem mondok semmit, hogy éltek a férjeddel, de...


...de szerinted a nagyobbik gyereked kamaszként majd az apjával akar egy szobában lakni vagy mi? Vagy akár a pár éves húgával? Úgy, hogy nem lehet semmi privát szférája? Mi lesz 8-9 év múlva, még egy fiút sem tud felvinni 1-2 órára, nemhogy ott aludni esetleg...


Tipikusan a privát szféra teljes hiánya az, ami miatt menekülnek 18 évesen otthonról a fiatalok, jól tönkretéve ezzel a jövőjüket. Ebbe akarod belehajszolni?


Fél óra amúgy nem távolság, miért ne tudna egy 8-10 éves gyerek eljutni ilyen távolságban az iskolába? A barátnői is el tudnak menni hozzá, senki nem hal bele, ha fél órát kell menni 5 perc helyett.


Dolgozzatok többet, spóroljatok jobban, vegyetek fel hitelt vagy valami, nem tudom, miért kell egy-két szobába ennyi gyereket vállalni.

2021. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez a felallas, h apaval alszik a nagylany hosszutavon nem egeszseges. De ennek ellenere, ha ez a helyzet, lehet egyenlore varnek es nem cserelnek.
2021. febr. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Korán szokott kelni a férjem ha délelőttös fél 5 kor, ha délutános, 11 körül ér haza este, a kicsi nem fog hozzá igazodni, van amikor kel éjjel, vagy későn alszik el, nagylányunk viszont a suli miatt megy fél 9 kor aludni és 6.45 kor kel. Ha már a kicsi rendesen átalussza az éjszakát, és időben elalszik, "visszaköltözik" hozzám éjszakára.
2021. febr. 16. 09:29
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt külön szobám a testvéremmel.

12 éves korom után nem is nagyon jártam haza, csak amikor már hazarendeltek. Nagyon gyűlöltem. Pedig jóban vagyok a tesómmal, de ha nincs külön élettér, az rányomja a bélyegét a dologra. 20 évesen már költöztem is el. Azóta is alig vagyok képes másokat elviselni magam körül (120 négyzetméteres házban lakunk ketten most és itt éreztem először, hogy talán nem fog irritálni, ha vendégünk jön).


Ha a lányod lennék, én lesz.rnám milyen messze van a suli, legyen külön szobám.

2021. febr. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!