Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról,hogy...

Mi a véleményetek arról,hogy egy gyereknek kitűnőnek kell lenni?

Figyelt kérdés
Miért jó az a szülőnek,hogy év végén odaállhat a kitűnő bizonyítvánnyal és jutalomkönyvvel fotózkódni meg Facebookra kirakni,miközben a gyerek meg tönkre megy benne?

2021. febr. 18. 22:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
42%
És miért baj ez neked? Én általásosban szinte végig kitűnő voltam, pedig nem csesztettek a tanulással a szüleim. Ennek ellenére anyukám nagyon büszke volt rám. A nővérem középiskolában több tantárgyból bukott, de őt sem csesztették. Mindketten tudtuk 15-16 évesen, mit szeretnénk csinálni, eszerint alakítottuk az életünket. Nekem főiskolán is nagyon jó jegyeim voltak, mert azt tanultam, ami érdekelt. A nővérem meg sikeres vállalkozó lett. A lányom is kitűnő középiskolában, pedig nem nyúzom a tanulással. A nővérem lánya meg nem olyan jó tanuló, de szinte biztos, hogy ő is vállalkozó lesz, mert olyan a mentalitása. Ahogy a 4-es írja, mindenki hozza ki magából a legjobbat.
2021. febr. 19. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

11-es, hogyan voltál te tiszta kitűnő, ha néhány egyszerű összetett mondat értelmezése sem megy?


A kérdező nem azt írta, hogy baj, ha egy szülő a gyereke jó jegyeivel büszkélkedik, hanem ha kíméletlenül hajtják, erőltetik, hogy apucianyucinak meglegyen ez a vágyálma.

2021. febr. 19. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Ki miért várja el a gyerektől, fent nagyon jó példákat írtak.


Én azért fogom a lehető legtöbbet megtenni, hogy jó tanuló legyen, mert rám meg férjemre senki se figyelt, és elkallódtunk. Nem szociálisan, hanem tanulásban. Nem tanultunk meg tanulni, emiatt otthagytam az egyetemet, mert oda szorgalom kell, nekem meg inkább a józan paraszt ész jutott. Jó képességekkel nem mész semmire ha nincs mögötte motiváció és akarat. Ezeket szeretném átadni. Hogy akarja az ötöst, hogy válasszon valamit amit szeret és abban akarjon kiemelkedni. Mi ilyen furcsa polihisztor limboba keveredtünk a férjemmel, mindenhez értünk, de csak egy kicsit.

Szeretném ha lenne lehetősége azt csinálni amit szeret, ne kelljen bolti eladónak lenni jobb híján.

2021. febr. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
4es gyunyoruen leirtad. Ezert gyulolom ezt a dicserjuk es ajandekozzuk a kitunoket a suli elott. Lehet h Petike fele annyit sem tett a kitunoert mint Jozsika a harmasert. Tapasztalat, Petikem es Jozsikam is van.
2021. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Jajj ugyanmár!


Az én gyerekem kifejezetten okos és sok terület jól megy neki, imád színezni, gyönyörűen pontosan rajzol, és aztán egyszercsak összecsapja a dolgokat, mert nem érdekli/valami másra figyel, én meg fel tudnék robbanni.. És ez csak egy eset, naponta párszor bejátssza ezt az órákon, olyan iszonyatos düh fog el, hogy leírni nem tudom. Akinek gyereke van, ismeri az érzést biztosan. Egyik nap felmászik a mászókára kacagva 3 másodperc alatt, gyerekjáték, aztán 1 órával később úgy csinál, mintha megpróbálná, de nem megy neki, te meg fogod a fejed, hogy csak nem próbálkozik eléggé, és megjátssza, hogy nem megy neki!


A szülők nagyrésze ezt élheti át az iskolában is, a gyerek okos, értelmes, otthon tudja, az előző órában tudta, most meg (mikor értékelik) nem megy neki.


Azért nyomjuk a gyereket, hogy figyeljen jobban és tegyen meg mindent érte, mert hiába érzi úgy a második mászókára mászásnál, hogy mindent megtett, mikor rohadtul nem, hiszen láttad, hogy épp csak felemelte a lábát már “nem megy”et kiàltott, bezzeg egy óriás tábla csokiért 5x oda vissza mászott volna.


A szülők azért nyüstölik a gyereket, mert nagyon kevés gyerekben van megfelelési vágy ahhoz, hogy teljesítsen, pedig csak ennyi hiányzik nekik, hogy hiteles képet kapjanak róluk, a valódi igyekezet(nem az a látszat, mikor összecsapja, mert épp olyan a kedve).


Másban meg, amiben gyengébb, mert ugye ilyen is van, azért kell gyakoroltatni, hogy ne éljen át egész életében egyre nagyobb és nagyobb hátrányokat emiatt, ugyanis az általánosiskolás tudásra épül az élete mindenninek, na meg a többi sulis tudásra.. Ha most nem megy a matek, vagy nem fog

tudni rendesen olvasni.. Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy nem fontosak a helyes alapismeretek? összeadás, olvasható írás..

2021. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
29%

Ja és azért fontos a kitűnő pl elsőben, mert második osztályban nem fogják újra magyarázni az anyagot, nem lesz olyan, hogy Danika nem tudja hogy a 6 vagy a 7 a nagyobb, üljünk le magyarázni.. Vagy Danika bt olvas d helyett, plusz idő értelmeznie, mi is van, lemarad és már senki nem menti meg. Az erős alapok fontosak! Mennek tovább az anyaggal, és Danika mégjobban lemarad, hisz az elsős anyagot is csak többé kevésbé tudja..


Kellenek a különórák, hogy pótolja a tudást mindenképp, hogy rutin legyen.


Szerintem gimiben nem fontos, hogy menjen neki a kémia, ha mondjuk jogász lesz, na ott már le lehet adni az elvárásokból.. Persze akkor is meghalhat, ha összeönti a sósavat a hypoval, aztán majd leshetnek a szülei, miért nem mentek rá jobban a kémiai tudásra..

2021. febr. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Csak némelyiknek. Ha az összes kitűnő, egyik se az.
2021. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
61%

Mert a saját érdemének éli meg a szülő, és büszkélkedhet vele.

Gyerek után már úgysincs saját személyiségük, csak a szerencsétlen gyerekkel szoktak villogni.

2021. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Mennyi szűklátókörű ember van. Nem a saját sikerünk, a gyereké, és ha az elején jól megy, akkor a gyereknek később is könnyebb lesz, mert nem hiányos, változóan, többé kevésbé tudott tudásra alapozhat, így pl mehet majd olyan szakmára/szakra, amilyenre szeretne. És mivel a gyerekek nem tudják, hogy 3-5 év múlva mit fognak, ahogy senki sem tudja, minél több területen áll jól, annál több lehetőség közül választhatnak. Ha valakinek az ismereteiben több éves hiány van, aztán 11. elején leesik neki, hogy mégis az a tárgy kell neki, és arra menne tovább, soha senki nem fogja neki azt egy év alatt bepótolni, plusz megtanítani neki a jelenlegi anyagot is.


Olyan 10-ig fontos a minél jobb tanulmányi eredmény, utána csak egy kèt tárgy legyen jó, a többi lehet 3as. Nem a szülőnek, hanem a gyereknek!


Alsóban meg pláne. Egyébként én èszrevettem, hogy az énekórákon tanult dalokat énekeltem nagyrészt a gyerekeimnek.

2021. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!