Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a jele ha egy kisgyerek el...

Mi a jele ha egy kisgyerek el van kényeztetve?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Hisztis, ha nem az van amit ő akar akkor kiharcolja magának.

Nem ismeri a "nem" és "nincs" szavakat.

2021. febr. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Derjaderja ***** válasza:
88%
Mekkora kisgyerek?
2021. febr. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%
Ha őrjöng mikor nem az van amit ő akar és erőszakosan próbálja kiharcolni hogy az legyen amit ő akar.Attól is elkényeztetett lesz ha mindent megkap bármit is ejt ki a száján illetve egy idő után már el is várja hogy mindent megvegyenek neki vagy ha nem akkor lesz irgum burgum és nem lesz túl kellemes a szülőnek😊
2021. febr. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudom miért pontoztátok le Derjderját, igaza van. Fontos hogy mekkora. Lehet csak hisztikorszak, 2 évesen, de lehet elkényeztetett gyerek 6 évesen.
2021. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4esnek igaza van, minden kisgyerek kiabál, visít, hisztizik, ha nem az van, amit szeretne. A nagyobbaknál a jele a hisztisség, de ott se feltétlen. Szerintem ha elnyom másokat és önző, akkor van elkényeztetve. Van aki nem kiabál, csak szavakkal teszi, de az a lényege, hogy jobbnak tartja magát másoknál és nem gondol másokra, továbbá úgy érzi neki minden jár.. De ez is marhaság, kb 7 éves korra alakul ki jelentősebb méretű empátia, akkor kezd nem körülötte forogni a világ(pszichológiai szempontból) számára, illetve az a gyerek, aki kitartóan küzd foggal körömmel azért, amit szeretne szerintem becsülendő, még nincs elnyomva.. Nem tudom, nehéz megmondani. Azt sem lehet mondani, hogy aki nem ért elsőre a nemből, meg azt se, hogy aki mindent akar, mert sok elkényeztett gyerek nem mindent akar, mert a legtöbb dolog nem elég jó ahhoz, hogy akarja.
2021. febr. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha kisgyerekről van szó akkor hisztizik ha valami nem úgy alakul ahogy szeretné, nem örül semminek, főleg nem az olcsóbb ajándéknak. Mindig annak kell lennie amit ő akar.

Ha a nagyobb a gyerek akkor sz*rik a fejedre.. Az öcsémet nagyon elkapatták. Se**e alá toltak mindent amiért egy vele egykorú 17 éves megdolozik. Két éve van jogsija amit a szüleink fizettek, azóta a hatodik kocsit cserélték be neki mert nem jó semmi neki. Csak addig jók ameddig az van amit ő akar. Ha valami nem úgy alakul akkor őrjöng és hisztizik. Mind kaptunk kocsit és jogsit tőlük csak neki nem jó soha semmi..

2021. febr. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Röcsögei Péter ***** válasza:
Engem is elkényeztettek volna, ha lett volna miből. De sajnos munkából keresték a pénzt a szüleim, és sok mindent nem lehetett megvenni. Csináld magad típusú ember vagyok, talán épp emiatt. 40 évesen csodálkozom, hogy a munkahelyen sokaknak milyen természetes, hogy szinte semmit nem melóznak, és ők követelőznek a legjobban. Látni, kik voltak elkényeztetve. Nincs helyettük más, akit felvegyenek, komoly a baj. Ezek mondták másokra, hogy igénytelen, azt most sz-rt se érnek.
2021. márc. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!