Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kitolok a fiammal ha egyke marad?

Kitolok a fiammal ha egyke marad?

Figyelt kérdés
4 éves múlt ősszel és még most is azt érzem, hogy nem akarok másikat. Szerencsére férjem se akar. 3 éves koráig kb 5x aludta végig az éjszakát, nagyon eleven a mai napig. Beteges is volt nagyon kiscsoportban, több mint egy évig munkanélkülin voltam gyes után mert nem tudtam így dolgozni. Végre dolgozok 1 hónapja és most olyan jó így minden, de mégis bánt, hogy nincs testvére.

#Egyke, gyerek, kisgyerek,
2021. febr. 16. 06:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Én imádtam egyke lenni, nem lettem elkényeztetett se. Rengeteg barátom volt, rokon gyerekek is akadtak, minden hétvégén bandáztunk.


Én nagyon örülök hogy nem lett testvérem.

2021. febr. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Egyke vagyok. Nem érzem hátrányát,bár gondolom ezért le leszek pontozva. Csodás gyerekkotom volt.Az én szüleim így látták jónak. Nekem 2 gyerekem van,mert én 2re vágytam. De nem azert szultem a 2.at hogy az 1nek jó legyen.
2021. febr. 16. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Mi 3-an vagyunk testvérek. Állandóan ment a civakodás, felnőttünk, nem tartjuk a kapcsolatot. Nem ez a követendő példa, de semmire sem garancia egy testvér. Csak amiatt ne vállalj hogy legyen tesója.
2021. febr. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak egy hónapja zökkentél vissza, szerintem természetes, hogy nem akarsz, de ez még változhat. Nem szúrsz ki senkivel, 5 év már amúgy is akkora korkülönbség lenne, hogy inkább két egykéd volna (bár ettől még lehetnek nagyon jóban, nem játszanának már együtt). És az a fontosabb minden gyereknél, hogy a szülei akarják.
2021. febr. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

Anyámék 7-en voltak testvérek. Ne akard megtudni, hogy mennyi veszekedés és mocskolódás van még mindig, ha egymás közelébe kerülnek...

Egykének lenni inkább áldás.

2021. febr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Azért ismerek több olyat is, ahol sokan vannak és mind jóban vannak. Ez inkább a szülőkön múlik.
2021. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az egész család jolletet kell figyelembe venni. Ha te úgy érzed, hogy egy gyerekes családként tudtok jól működni, ketgyerekeskent nem tudnatok jól menedzselni az eleteteket -es ez most mindegy hogy anyagiak, kialvatlanság vagy mi miatt- akkor nem fogja ellensúlyozni a negatívumokat az hogy a gyereknek van testvére.

Szóval emiatt kar hogy fájjon a fejed, bár nyilván azért gondolkodsz mert a legjobbat szeretnéd a gyereknek, de a legjobb neki a kiegyensúlyozott család :)

2021. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ha tehernek èreznèd a masodik gyereket ès emiatt feszült, stb. lennel jobb lenne neki/nekik?

Èn mèg nem tudom, szeretnèk-e màsodikat pont ezèrt. 16 hònapos a lànyom, de most jutottunk el odàig, hogy csak 3-4x kel èjszaka.

Ùgy èrzem nincs idegzetem mègegyszer vègigcsinàlni.

2021. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Manapság már a testvéri kapcsolat nem jelent semmit. Semmitt nem veszítazzal ha nincs testvére sőt. Ha ilyen problémás gyerek akkor jobb ez így neki mert több figyelem jut rá.
2021. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Igen, kitolsz. Nem fog megtanulni osztozkodni, stb.


Viszont ha nem akarsz több gyereket, akkor ne legyen. Mert az ne legyen indok, hogy a nagyobbik tanuljon meg osztozkodni, legyen játszópajtása, stb.

2021. ápr. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!