Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tényleg ez a mai "normális"...

Tényleg ez a mai "normális" nevelés? F24

Figyelt kérdés
Nagybátyámnak van egy 9 éves kisfia aki hát nem is kell mondanom,hogy mibe függő.Adott a helyzett,hogy nagybátyám és az exe külön élnek mivel ő nem volt hajlandó elvenni azt a nőt ezért fogta magát és elvitte a gyereket magával.5 éves korába kapott a gyerek egy okostelefont majd pár évvel később egy akkor tetves nagy tabletet ami nagyobb mint a feje.Röviden 5 éves kora óta csak az okostelefont meg a tabletet nyomja és az apja halál lazán engedi ezt neki.Arról ne is beszéljünk,hogy amikor megtalálta a family guyt,brickeberryt és hasonlókat a sok nyomogatásban akkor az apja lazán nézte vele együtt és nem szólt arról,hogy ilyet nem szabad néznie.Az apja mindent enged neki hiszen 2 hetente hétvégén meg kedden,szerdán láthatja a gyereket hála annak a retek anyjának aki így döntött.Most is halál nyugodtan lent nyomja a tabletet miközbe az tötőn van.Ha esetleg felrakja töltőre a telefont akkor előkapja addig a tabot ha meg az kell tölteni akkor addig a telefont veszi elő.A telefonnal szószerint mindenhova járkál:evés közbe ott van,wcre is viszi magával,kocsiba is azt bámulja stb.Nekem szólnak,hogy ne szóljak a gyerek függőségére hiszen ritkán van nálunk és inkább hagyjam had csinálja.A két szűlő a 2 véglet.Az anyja visszafogja amíg az apjánál kitombolja magát.Ez a szokásos tömegember felfogás,hogy adjunk pár éves gyerek kezébe tabletet meg okostelefont aztán meg mikor 11-12 éves lesz akkor üvöltözzünk vele,hogy tegye már le azt a szart holott a szülő vette meg neki anno plusz ő volt képtelen nemet mondani arra.Senki nem áll piszotllyal a kezében,hogy márpedig vesz egy okostelefont a gyereknek.Ilyen esetben a szülő mindig a gyártót okolja amiért ilyet csinál.Ebben az esetben a szülő azért szólja le a gyártót mert az végzi a munkáját.Ennyi erővel aki leszólja ezért őket abban az esetben őket is le kéne szólni hogy miért végzik a munkájukat nem?Olyan értelmetlen ez a világ.Halál nyugodtan hagyják a szülők,hogy a gyerekekből függő legyen és később nekik áll feljebb.

2021. febr. 20. 18:26
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy lehet megtanitani. En mindig kicsit többet hagytam magára. Pl elsore 5p aztan 10p, de ha hivott mentem, mert persze ott vtam par meterre tole a konyhaban vagy akarhol is, de a kozeleben. Fontos, hogy a gyerekben mindig meg legyen az erositve, hogy ott van a szulo ha a gyerek hívja, igenyli a jelenlétét. De lehet tevedek es ez is habitus kerdese.

Nalunk bevalt, hogy hagytam egyedul játszani de ugrottam ha hívott.

2021. febr. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyszer egyik hétvégén (még nyáron) a Burger Kingben ebédeltünk, és a mellettünk lévő asztalnál egy apuka ült, egy nagymama, meg egy 10 éves körüli gyerek. A gyerek evés közben a telefonján videót nézett, a nagymama meg próbált vele beszélgetni, hogy mit néz, stb., de a gyerek csak lerázta pár szóval. Rögtön az jutott eszembe, hogy valószínűleg ez egy hétvégi láthatás, apa-mama elhozzák a gyereket hamburgerezni, de még itt is a telefonját nyomkodja... valami nagyon félresiklott korábban, hogy ennyi időre nem tudja letenni a telefont, vagy ha kérdezik, akkor válaszoljon rendesen. Persze nem lehet hagyni, hogy technológia nélkül nőjenek fel (én is itt ülök a gépem előtt, aztán a gyakorit nyomom), de meg kell találni valahogy az arany középutat, mert ez a helyzet nagyon szomorú :(
2021. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez az átlag. Egy rokonomnál voltam látogatóba, kb 10 évesek a gyerekei (2 fiú).

Nem köszöntek, csak lestek mint a birkák. Na jól van, leültünk beszélgetni a rokonokkal. A 2 gyerek ugrált a kanapékon, közbe tableton játszottak. Volt hogy rámásztak a szülőre, le se sz4rták hogy épp kire esnek, taposnak rá. Visítoztak, stb.

Egy roh4dt szót nem szoltak a szülők, csak büszkén mosolyogtak.. Mintha olyan kis tündériek lennének.


Pár napja olvastam egy cikket hogy egy öregember megütött egy gyereket mert az ismeretlenül oda ment hozzá és beszólogatott.


A kommentekben az öreget szidták. Micsoda felnőttek lesznek ezekből majd... Mindent IS szabad nekik.

2021. febr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Ettol fuggetlenul nem kell megütni de az anyjat elovennem hogy megis mi a lof...t csinal(t) gyerekneveles cimen..
2021. febr. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!