Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy lehet egy elkényeztetett...

Hogy lehet egy elkényeztetett gyereket normálissá nevelni?

Figyelt kérdés
Például van egy 8 éves kislány akit egyáltalán nem neveltek a szülei, egész nap forgott benne a nyelvük és már teljesen a fejükre nőtt, ő irányít a házban. Nagyon rossz itthon a helyzet, konkrétan egész naposak miatta a veszekedések. Például még mai napig anyával alszik mert nincs saját ágya és nem engedi addig lefeküdni anyát, amíg ő nem feküdt le és ugyanez a felkelésnél is, nem engedi felkeli anyát vagy rohadt nagy balhét csap. Mivel nincs saját szobája, ezért a nappalit kisajátította és aki bemegy azt letámadja, elkezdi harapdálni, ütögetni. Van egy saját tablete is és senkit sem enged hozzányúlni pedig úgy volt, hogy közös lesz a családnak, de ő kisajátította és megüti azt aki hozzá mer nyúlni, és mindig fent felejti tölteni a hálószobában. Ha hazajövünk, akkor a nappaliba megy és kiadja parancsba, hogy menjünk fel, vagy visítozni és hisztizni fog, szolgáljuk ki őt mint mi a szolgái (ezt így konkrétan kimondja), mert ő nem fog felmenni a tabletéért pár lépcsőfokot. Ha senki sem engedelmeskedik, ne tudjátok meg mit össze nem hoz, és megszégyenülve de a fájós lábú anyám vagy a nagyon öreg apám felmegy neki érte, vagy ha megsajnálom szüleimet akkor én, de ezt pl húgom nem csinálja, ő nem sajnálja meg őket soha, sőt utasítgatja mindenhova. A leckét is a szüleimnek kell helyette megcsinálni és ő neki áll feljebb, ha egyest hoz haza másodikos létére (van egy pár neki bőven). Aztán a legborzasztóbb, a privát szféra. 2 wc van. Sokszor általában lent szoktam wc-re menni nagy dologra, és ő ezt nem akarja elfogadni, mert hogy ő neki esze ágában sincs felmenni az emeletre a másik wc-be, jöjjek ki hip-hop, mert ordítozni fog és megöl. Bekukucskál, dörömböli az ajtót, úgy hogy majdnem kiesik a helyéről. Van hogy nem kell wc-re jönnie de nem fogadja el, hogy most én itt vagyok bent. Nagyon sok mindent írhatnék még róla, de ezek azok amik hirtelen eszembe jutottak, és nemrég bosszantottak fel. Van esély megnevelni még ezt a lányt szülői segítség nélkül, ha már ők feladták a nevelését (ja és bármilyen erőszak nélkül, ha hozzá merek nyúlni, letörik szüleim a kezem)?

2018. jan. 8. 22:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%
sehogy
2018. jan. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Menekülj öregem,mert ez katasztrófa,és úgyis te húzod a rövidebbet,ha ilyen az anyja! Nem tudsz mit csinálni. Ez 100% Ha enyire debil módon nevelték eddig.
2018. jan. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
És 8 évig miért mem lett megnevelve,késő bánat. Az ilyen szülo megérdemli,ha a fejére no. Nem vagyok gyerekverés hive de az ilyen kapna olyat h fal adná a másikat. Le lehet pontozni,de ezért van annyi tiszteletlen kis gyerek mert megtehetik mert már ha rászolsz az is családon beluli eroszakot kiáltanak,de ha a kisgyerek csinál rosszat meg is simogatják,aztán rájon h nincs felelosségre vonás o irányit és bármit megtehet,nesze neked liberális nevelés. Lehet látni már az ovodában milyen mini terroristák vannak. :O
2018. jan. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Pohár hideg víz! Minden egyes hiszti, őrjöngés alkalmával!

Mondjuk a tabletet az első követelőzés alkalmával basznám a földhöz! De lehet ezt sorolni!

A "sehogy" azért nem jó megoldás, mert minél később kezdik el (vagy a szülők,vagy az élet) annál fájdalmasabb lesz!

2018. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Egy alapos veréssel.
2018. jan. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
57%

Szülői segítség nélkül? Nem.

Kiszakítva a környezetből, erős szigorral, következetesen, de erőszak nélkül is menne.

2018. jan. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
61%

Például van ott az a 8 éves, vagy tényleg ott van?

A rokoni kapcsolat voltaképp mi? Tesó vagy féltesó?

Engem nem érdekelne semmilyen hiszti, tőlem aztán ordíthatna amíg el nem megy a hangja. A wc előtt is toporzékolhatna ameddig akar, ha a szüleid kiparancsolnak, hogy engedd be azonnal a hugit akkor sza.j a szőnyegre vagy a nappaliba ami ugye az ő szobája:D

A tablettel én megbotlanék a lépcsőn és összetörném, hátha utána belátja, hogy nem vagy alkalmas a csicskáztatásra mert béna vagy. De az ajtót is rávághatod, mintha nem látnád, hogy ott van amikor kukucskál. Egy két púp a fején és leszokik róla. Ha befelé nyílik akkor meg hagyd beesni.

Bújj be te is anyád mellé az ágyba, hátha úgy már nem akar ott lenni :D

Csak szívatni lehet, nem a te gyereked nem is a te dolgod megnevelni.

2018. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%
Ki kéne ragadni a környezetéből, és olyan rokonhou vinni, akit nem tud ugráltatni, és aki zudja kezelni.
2018. jan. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
En ezt az egeszet nem tudom elhinni. Borzasztoan tulzasnak hangzik... Van egy 8 eves lanyom, es oszinten mondom, hogy ahhoz hogy ilyen legyen egy gyerek ennyi idosen (meg akarhany evesen) valami extrem dolognak kell hogy tortenjen. Vagy esetleg valami nem stimmel a kislannyal. Pszichologus kellene esetleg mert ez nem csak a borzaszto rossz neveles es elkenyeztetes kovetkezmenye az szinte biztos.
2018. jan. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
A szülőknek címezzétek a pohár vizeket meg az alapos verést!!! Az ilyentől is elvenném a gyereket, nem csak a bántalmazótól...
2018. jan. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!